Зберігаємо спокій. Віримо в ЗСУ. Разом до перемоги! 🇺🇦
Новини

За якими критеріями відбуватиметься сертифікація вчителів?

Міністерство освіти та науки України представило для громадського обговорення проект методики, згідно з якою освітні експерти з ДСЯО оцінюватимуть рівень практичного досвіду вчителів, що проходитимуть сертифікацію. У вас є можливість подати свої пропозиції та зауваження до 25 січня 2019 року на електронну адресу sqe.bondar@gmail.com або sqe@sqe.gov.ua (з позначкою «Сертифікація»).

У проекті документу передбачено 5 основних критеріїв, за якими будуть оцінювати професійні компетенції вчителів:

  1. Здатність планувати і здійснювати освітній процес на основі особистісно-орієнтованого і компетентнісного підходів із використанням відповідних педагогічних технологій.
  2. Здатність створювати безпечне та психологічно комфортне освітнє середовище, спрямоване на розвиток дітей та їх мотивацію до навчання.
  3. Здатність налагоджувати партнерські стосунки з родинами учнів для розвитку здібностей і можливостей кожної дитини.
  4. Здатність до постійного професійного розвитку, самооцінювання та рефлексії.
  5. Здатність моделювати поведінку, в основі якої повага до прав людини, демократичні та інші загальнолюдські цінності.

Це загальні критерії, але кожен із них включає ще від 4 до 10 показників, за які можна отримати від 1 до 3 балів. При цьому експерти ДСЯО зможуть здійснювати спостереження за діяльністю вчителів, відвідувати їхні уроки, проводити інтерв’ю та спілкуватися зі шкільною адміністрацією.

Експертне коло буде сформовано з вчителів, викладачів та тренерів НУШ, які мають не менше 5 років педагогічного досвіду. Роботу одного вчителя оцінюватимуть щонайменше два експерти.

Нагадуємо, що наразі сертифікація є добровільною, але вчитель, який її пройде, отримає 20% надбавки до заробітної плати.

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter