Презентація " Ціна війни для України"

Про матеріал
Ціна війни для України складала величезну суму не тільки в грошах, але і в кількості життів. україни мала найбільші збитки від війни зі всіх країн які приймали в ній участь. Не дивлячись на все інше, майже більша половина населених пунктів була знищена
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Ціна війни для України. Созарукова Анастасія

Номер слайду 2

У Другій світовій війні українці понесли людські втрати більше, ніж Велика Британія, Канада, США та Франція разом узяті. Загальні людські втрати України від війни, включно із убитими, померлими, жертвами концтаборів, депортованими, евакуйованими, тими, хто відійшов разом із німцями, оцінюються у 8-10 мільйонів життів. Кількість українських жертв можна порівняти із населенням сучасної Австрії.

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Україна опинилася в епіцентрі війни вже у вересні 1939 року. Протягом Другої світової війни бойові дії двічі прокотилися усією територією нашої Держави. У Червоній Армії загинув кожен третій (порівняно з кожним 20-м в армії Великої Британії). Наслідком зіткнення двох тоталітарних режимів стали небачені жертви як серед військових, так і серед цивільного населення України.

Номер слайду 5

Номер слайду 6

ВНЕСОК УКРАЇНЦІВ У ПЕРЕМОГУ НАД НАЦИЗМОМ Понад 6 млн. українців воювали у Червоній Армії під час 1941-1945 років. Близько 120 тисяч українців зустріло нацистів у вересні 1939 р. у складі польської армії. Переважно це були польські громадяни, які походили з Галичини та Волині, що входили до міжвоєнної Польщі.

Номер слайду 7

На фронтах від Атлантики до Тихого океану, від Норвегії до Єгипту українці боролися у складі збройних сил США (80 тис.), Британської Імперії (45 тис.), Франції (6 тис.) та інших держав. Переважно це були представники української діаспори цих країн.

Номер слайду 8

Протягом 1942–1950-х рр. в Україні воювала Українська Повстанська Армія, через лави якої пройшло близько 100 тис. людей.

Номер слайду 9

ВТРАТИ УКРАЇНИ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІУ результаті бойових дій в Україні було зруйновано понад 700 міст і містечок, 16,5 тис. промислових підприємств, 18 тис. лікувальних установ, 33 тис. шкіл, технікумів, вузів і науково-дослідних інститутів, 19 тис. бібліотек, понад 30 тис. колгоспів, радгоспів, МТС. Десять мільйонів чоловік залишилися без даху над головою. Проте найстрашнішими були людські втрати, які, за підрахунками дослідників, в Україні становили 8-10 млн. чоловік (військові — 3-4 млн., цивільні – понад 5 млн).

Номер слайду 10

Жертви голокосту:29-30 вересня 1941 року - 33,771 євреїв були розстріляні у Бабиному Яру;до 1,5 млн. євреїв загинули загалом в окупованій Україні;більше 2 млн. вивезені на примусові роботи до Третього Райху;

Номер слайду 11

Жертви радянських репресій після вигнання нацистів:близько 500 тис. репресовано на Західній Україні;у травні-червні 1944 року – депортовано 230 тис. кримських татар, болгар, вірмен і греків. Таким чином, загальні демографічні втрати України, які включають убитих у боях, померлих у концтаборах, депортованих, евакуйованих та емігрантів, становили не менше 14 млн. чоловік. 

Номер слайду 12

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.0
Оригінальність викладу
2.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
3.7
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Лопаков Володимир Сергійович
  Загальна:
  3.7
  Структурованість
  4.0
  Оригінальність викладу
  2.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
До підручника
Історія України (рівень стандарту, академічний) 10 клас (Струкевич О.К., Дровозюк С.І., Котенко Л.В.)
Додано
6 жовтня 2019
Переглядів
4298
Оцінка розробки
3.7 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку