Правила виживання в хімічній лабораторії 1. Якщо ви відкоркували що-небудь - закоркуйте. 2. Якщо в руках у вас рідке - не розлийте, порошкоподібне - не розсипте, газоподібне - не випустіть назовні. 3. Якщо ввімкнули - вимкніть. 4. Якщо відкрили - закрийте. 5. Якщо розібрали - зберіть.
Правила виживання в хімічній лабораторії 6. Якщо ви не можете зібрати - покличте на допомогу умільця. 7. Якщо ви не розбирали - навіть не думайте збирати. 8. Якщо ви позичили що-небудь - поверніть. 9. Якщо ви користуєтеся чим-небудь - тримайте в чистоті і порядку. 10. Якщо ви привели що-небудь в безлад - відновіть статус-кво.
Правила виживання в хімічній лабораторії 11. Якщо ви зрушили що-небудь - поверніть на місце. 12. Якщо ви бажаєте скористатися чим-небудь, що належить іншому, - спитайте дозвіл. 13. Якщо ви не знаєте, як це діє, - заради Бога, не чіпайте. 14. Якщо вас це не стосується - не втручайтеся. 15. Якщо ви не знаєте, як це робиться, - відразу запитуйте.
Правила виживання в хімічній лабораторії 16. Якщо ви не можете чого-небудь зрозуміти - почухайте потилицю. 17. Якщо ви все ще не розумієте - і не намагайтеся. 18. Якщо ви «горите на роботі» - намагайтеся, щоб від вас нічого не спалахувало. 19. Якщо у вас що-небудь вибухнуло - перевірте: чи залишилися ви живими? 20. Якщо ви не засвоїли цих правил - не заходьте до хімічної лабораторії!
Заходи безпеки При хімічних опіках їдкими речовинами (кислотами чи лугами) необхідно промити уражене місце великим об’ємом водопровідної води, а тоді водним розчином питної соди (NaHCO3) з масовою часткою речовини 3% (в разі опіку кислотою) або розведеним розчином СН3СООН (в разі опіку лугом), після чого знову промити великим об’ємом води. Аналогічним способом запобігають пошкодженню одягу та взуття, коли на них попадає кислота або луг. Коли при нещасному випадку пошкоджені очі, то їх треба промити великим об’ємом води, а потім розведеним водним розчином Н3ВО3 і негайно звернутися до лікаря.