Презентація до курсу "Хімія у побуті" "Правила техніки безпеки"

Про матеріал
Презентація до курсу "Хімія у побуті" "Правила техніки безпеки". Описані основні прийоми і правила роботи з хімпосудом та хімреактивами
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Правила техніки безпеки при роботі в хімічному кабінеті

Номер слайду 2

Правила виживання в хімічній лабораторії 1. Якщо ви відкоркували що-небудь - закоркуйте. 2. Якщо в руках у вас рідке - не розлийте, порошкоподібне - не розсипте, газоподібне - не випустіть назовні. 3. Якщо ввімкнули - вимкніть. 4. Якщо відкрили - закрийте. 5. Якщо розібрали - зберіть.

Номер слайду 3

Правила виживання в хімічній лабораторії 6. Якщо ви не можете зібрати - покличте на допомогу умільця. 7. Якщо ви не розбирали - навіть не думайте збирати. 8. Якщо ви позичили що-небудь - поверніть. 9. Якщо ви користуєтеся чим-небудь - тримайте в чистоті і порядку. 10. Якщо ви привели що-небудь в безлад - відновіть статус-кво.

Номер слайду 4

Правила виживання в хімічній лабораторії 11. Якщо ви зрушили що-небудь - поверніть на місце. 12. Якщо ви бажаєте скористатися чим-небудь, що належить іншому, - спитайте дозвіл. 13. Якщо ви не знаєте, як це діє, - заради Бога, не чіпайте. 14. Якщо вас це не стосується - не втручайтеся. 15. Якщо ви не знаєте, як це робиться, - відразу запитуйте.

Номер слайду 5

Правила виживання в хімічній лабораторії 16. Якщо ви не можете чого-небудь зрозуміти - почухайте потилицю. 17. Якщо ви все ще не розумієте - і не намагайтеся. 18. Якщо ви «горите на роботі» - намагайтеся, щоб від вас нічого не спалахувало. 19. Якщо у вас що-небудь вибухнуло - перевірте: чи залишилися ви живими? 20. Якщо ви не засвоїли цих правил - не заходьте до хімічної лабораторії!

Номер слайду 6

Основні правила техніки безпеки під час роботи в кабінеті хімії: 1. Виконуйте тільки ті досліди, що узгоджені з учителем. 2. Забороняється брати речовини руками і пробувати її на смак.

Номер слайду 7

3. Для визначення запаху речовини треба долонею зробити рух від отвору посудини до носа.

Номер слайду 8

4. Відкривши склянку з реактивом, ставте пробку догори. 5. Посудину, з якої взято реактив, відразу закривайте пробкою і ставте на місце. 6. Надлишок узятого не зливайте (не зсипайте) у ту ж саму посудину, а лише у спеціальну посудину.

Номер слайду 9

7. Під час нагрівання пробірок і колб з реактивами користуйтесь тримачем. Отвір посудини спрямовуйте в бік від тих, що працюють поруч.

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Номер слайду 12

8. Нагрівайте посудину з реактивом рівномірно, увесь об'єм рідини, не вище її рівня. 9. Не зазирайте в посудину, яку нагріваєте або в яку наливаєте реактив.

Номер слайду 13

Номер слайду 14

10. Якщо кислота або луг потрапили на руки або одяг, негайно змийте їх великою кількістю води і повідомте про це вчителя. 11. Кислоту слід наливати у воду повільно, тонким струменем, переміщуючи; категорично забороняється наливати воду в кислоту.

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Пробірку у пробіркотримачі закріплюй не міцно та близько до отвору

Номер слайду 17

Переливання рідин Налий у пробірку трохи води і перелий її в іншу пробірку. При цьому отвір пробірки, в якій міститься вода, має торкатися отвору пробірки, в яку переливатиметься рідина

Номер слайду 18

Номер слайду 19

Номер слайду 20

Колба Бунзена, лійка Бюхнера

Номер слайду 21

Насипати сипучі речовини шпателем в кількості зазаначенній в інструкції. Рідини в пробірку наливаються 1-2 см

Номер слайду 22

Номер слайду 23

 для перемішування речовин в склянному посуді використовуйте склянну падичку з гумовим наконечником. Перемішування виконуйте обертальними рухами. Не можна закривати отвір пробірки пальцем при перемішуванні

Номер слайду 24

Номер слайду 25

 Запалювати спиртівку можна тільки сірником. Щоб загасити спиртівку накрийте її ковпачком, підносячи його збоку

Номер слайду 26

 Оберіть правильний варіант нагрівання речовини в пробірці

Номер слайду 27

Після експерименту виливати в раковину залишки реактивів – заборонено! Вони мають бути нейтралізовані і розбавлені.

Номер слайду 28

Заходи безпеки При хімічних опіках їдкими речовинами (кислотами чи лугами) необхідно промити уражене місце великим об’ємом водопровідної води, а тоді водним розчином питної соди (NaHCO3) з масовою часткою речовини 3% (в разі опіку кислотою) або розведеним розчином СН3СООН (в разі опіку лугом), після чого знову промити великим об’ємом води. Аналогічним способом запобігають пошкодженню одягу та взуття, коли на них попадає кислота або луг. Коли при нещасному випадку пошкоджені очі, то їх треба промити великим об’ємом води, а потім розведеним водним розчином Н3ВО3 і негайно звернутися до лікаря.

Номер слайду 29

Заходи безпеки При вдиханні парів брому треба глибоко подихати над етанолом, а тоді випити молоко і вийти на свіже повітря. Небезпечно пробувати на смак і нюхати отруйні і взагалі невідомі речовини.

Номер слайду 30

Заходи безпеки При опіках фенолом або бромом обпечене місце треба облити спиртом, а потім змастити гліцеролом.

Номер слайду 31

Заходи безпеки При отруєнні газом потерпілого треба вивести на свіже повітря, а при втраті свідомості – дати понюхати вату, змочену нашатирним спиртом, зробити штучне дихання, викликати швидку допомогу.

Номер слайду 32

Заходи безпеки При отруєнні йодом потерпілому слід випити крохмаль з водою, молоко, міцний чай або розчин соди.

Номер слайду 33

Заходи безпеки У разі потрапляння лугу в організм потрібно випити молоко або трохи розбавленого розчину ацетатної чи цитратної кислоти.

Номер слайду 34

Заходи безпеки При потраплянні в організм кислоти потерпілому слід випити води з розтертою крейдою, вапняної води або розбавлений розчин натрій гідрогенкарбонату (питної соди). Не вживати блювотних засобів і не промивати шлунок.

ppt
Додав(-ла)
Gaydova Oxana
Пов’язані теми
Хімія, 8 клас, Презентації
Додано
3 листопада
Переглядів
93
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку