Презентація до уроку "Самореалізація у підлітковому віці. Складові самореалізації. Самопізнання і формування особистості" 9 клас

Про матеріал
Презентація до уроку "Самореалізація у підлітковому віці. Складові самореалізації. Самопізнання і формування особистості" 9 клас
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Вчитель: Іщук А. О. Самореалізація у підлітковому віці. Складові самореалізації. Самопізнання і формування особистості.

Номер слайду 2

Пригадайте визначення здоров’я прийняте Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ ).

Номер слайду 3

«Здоров’я — це стан повного фізичного, психологічного та соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб та фізичних вад».

Номер слайду 4

На стікерах-метеликах напишіть ваші очікування від уроку та приклейте до дошки біля зображення квітки. Формування цілей

Номер слайду 5

«У людях я найбільше ціную…»«Я пишаюся тим, що…»«Моє життєве кредо – це…»Вправа «Продовжте речення»

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Цінність підліткового віку. Як і кожен етап людського життя, юність має самостійну цінність і виконує особливу місію. У цей відносно невеликий період формуються життєві очікування і світогляд людини, система її цінностей і характер, відбуваються процеси самопізнання і самовизначення.

Номер слайду 8

Здійснити Набути Відчути«Мої очікування від життя»

Номер слайду 9

Руханка. Вчитель плескає в долоні 1 раз – піднімаєм руки вгору2 рази- присідаєм3 рази – тупаєм ногами

Номер слайду 10

Самореалізація — це здатність людини пізнати себе і здійснити своє покликання. Кожна людина має потребу в самореалізації, однак не всі усвідомлюють її значення. Автор теорії потреб А. Маслоу вважав, що люди часто відмовляються від можливостей самореалізації й тому не такі щасливі, якими могли б бути, адже якість нашого життя безпосередньо пов’язана із задоволенням вищих потреб, у тому числі й потреби у самореалізації.

Номер слайду 11

Самореалізація можлива, коли людина визначила її стратегію — шляхи особистісного розвитку і самовдосконалення. Стратегія самореалізації має п’ять складових: 1) самопізнання і самооцінка; 2) самовизначення; 3)саморегуляція;4) самоосвіта; 5) самовиховання.

Номер слайду 12

Самопізнання у підлітковому віці зосереджене на пошуку відповідей на запитання про себе самого: «Хто я?», «Який я?», «Для чого прийшов у цей світ?».

Номер слайду 13

Концептуальна карта своєї особистості (цілі, цінності, здібності, інтереси, риси характеру, можливості та обмеження, досягнення)

Номер слайду 14

Самооцінка – це те, як людина ставиться до себе й оцінює себе у різних сферах життя. Самооцінка буває завищеною, заниженою та адекватною(здоровою). Адекватна самооцінка сприяє розвитку особистості. Один зі способів підвищити самооцінку це ведення щоденника досягнень. Щодня записуйте в щоденник ваші досягнення, навіть незначні. Приміром отримання позитивної оцінки, допомога батькам у побуті, участь у змаганні, дали слушну пораду, зробили комплімент.

Номер слайду 15

Висновки Підлітковий вік відіграє важливу роль у житті людини. У цей період формується світогляд, система цінностей і характер, відбуваються процеси самопізнання і самовизначення, у тому числі й вибір майбутньої професії. Рівень благополуччя людини пов’язаний із можливістю її самореалізації у різних сферах життя. У наш час кожен має можливості для самореалізації. Важливими компонентами стратегії самореалізації є самопізнання і формування позитивної самооцінки, самовизначення, саморегуляція, самоосвіта і самовиховання.

Номер слайду 16

Домашнє завдання Опрацювати параграф 10, Зробити оцінку психологічного потенціалу (с.93 підручника)Користуючись різними джерелами інформації, віднайти способи покращення самооцінки.

pptx
До підручника
Основи здоров`я 9 клас (Бех І. Д., Воронцова Т. В., Пономаренко В. С., Страшко С. В.)
Додано
8 грудня 2019
Переглядів
474
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку