Вчитель: Іщук А. О. Самореалізація у підлітковому віці. Складові самореалізації. Самопізнання і формування особистості.
Номер слайду 2
Пригадайте визначення здоров’я прийняте Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ ).
Номер слайду 3
«Здоров’я — це стан повного фізичного, психологічного та соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб та фізичних вад».
Номер слайду 4
На стікерах-метеликах напишіть ваші очікування від уроку та приклейте до дошки біля зображення квітки. Формування цілей
Номер слайду 5
«У людях я найбільше ціную…»«Я пишаюся тим, що…»«Моє життєве кредо – це…»Вправа «Продовжте речення»
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Цінність підліткового віку. Як і кожен етап людського життя, юність має самостійну цінність і виконує особливу місію. У цей відносно невеликий період формуються життєві очікування і світогляд людини, система її цінностей і характер, відбуваються процеси самопізнання і самовизначення.
Номер слайду 8
Здійснити Набути Відчути«Мої очікування від життя»
Номер слайду 9
Руханка. Вчитель плескає в долоні 1 раз – піднімаєм руки вгору2 рази- присідаєм3 рази – тупаєм ногами
Номер слайду 10
Самореалізація — це здатність людини пізнати себе і здійснити своє покликання. Кожна людина має потребу в самореалізації, однак не всі усвідомлюють її значення. Автор теорії потреб А. Маслоу вважав, що люди часто відмовляються від можливостей самореалізації й тому не такі щасливі, якими могли б бути, адже якість нашого життя безпосередньо пов’язана із задоволенням вищих потреб, у тому числі й потреби у самореалізації.
Номер слайду 11
Самореалізація можлива, коли людина визначила її стратегію — шляхи особистісного розвитку і самовдосконалення. Стратегія самореалізації має п’ять складових: 1) самопізнання і самооцінка; 2) самовизначення; 3)саморегуляція;4) самоосвіта; 5) самовиховання.
Номер слайду 12
Самопізнання у підлітковому віці зосереджене на пошуку відповідей на запитання про себе самого: «Хто я?», «Який я?», «Для чого прийшов у цей світ?».
Номер слайду 13
Концептуальна карта своєї особистості (цілі, цінності, здібності, інтереси, риси характеру, можливості та обмеження, досягнення)
Номер слайду 14
Самооцінка – це те, як людина ставиться до себе й оцінює себе у різних сферах життя. Самооцінка буває завищеною, заниженою та адекватною(здоровою). Адекватна самооцінка сприяє розвитку особистості. Один зі способів підвищити самооцінку це ведення щоденника досягнень. Щодня записуйте в щоденник ваші досягнення, навіть незначні. Приміром отримання позитивної оцінки, допомога батькам у побуті, участь у змаганні, дали слушну пораду, зробили комплімент.
Номер слайду 15
Висновки Підлітковий вік відіграє важливу роль у житті людини. У цей період формується світогляд, система цінностей і характер, відбуваються процеси самопізнання і самовизначення, у тому числі й вибір майбутньої професії. Рівень благополуччя людини пов’язаний із можливістю її самореалізації у різних сферах життя. У наш час кожен має можливості для самореалізації. Важливими компонентами стратегії самореалізації є самопізнання і формування позитивної самооцінки, самовизначення, саморегуляція, самоосвіта і самовиховання.
Номер слайду 16
Домашнє завдання Опрацювати параграф 10, Зробити оцінку психологічного потенціалу (с.93 підручника)Користуючись різними джерелами інформації, віднайти способи покращення самооцінки.