Орігамі – це мистецтво паперової пластики, виникло в Японії. Цікаво, що папір з’явився в Китаї, а от у Японії здогадалися складати різноманітні, цікаві по своїй красі фигурки з паперу. В давнину орігамі мало релігійне значення. Огігамі прикрашали храми и статую "многолікої" и "тисячерукої" богині милосердя Каннон, щоб задобрити її та попросити покровительства.
Кусудама. Кусудама – паперова модель, яка звичайно формується зшиванням або склеюванням разом кінців однакових пирамідальних модулів (часто це стилизовані квіти, сладені з квадратного листа паперу), так маємо тіло шарообразної форми орігамі. Іноді, це як прикраса, на ній знизу прикріпляюється «кісточка – бахрома».
Ця істория відбулася в 1945 годроці, коли на японське місто Хіросима була зброшена перша в історії людства атомна бомба. Разом з жителями міста цю біду пришлося пережити і сім’ї японської дівчинки Садако Сасакі, тоді їй було два роки. Місто горіло і було зруйновано. Садако знаходилася тоді дуже близько від міста де і відбувся ядерний вибух, но дівчина не отримала пошкоджень, які можно було побачити.
Признаки лучової хвороби у дівчинки з’явилися у листопаді 1954 року. 21 лютого 1955 року її госпіталізували з с діагнозом- «лейкімія» (рак крові).Її друг Чизуко Хамамото приніс у лікарню папір і навчив Садако робити щасливу пташку - журавлика. За легендою журавлик живе тисячу років і якщо хвора людина зробить із паперу тисячу таких пташок, він вилікується.