Презентація " Економічна політика Микити Хрущова"

Про матеріал
У даній презентації розкрито зміст реформ Микити Хрущова та їх значення для населення
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ЕКОНОМІЧНА ПОЛІТИКИ МИКИТИ ХРУЩОВА

Номер слайду 2

Епоха Хрущова – це час, коли злетів у космос Ю. Гагарін, час, коли було надруковано 26-томне видання «Історії міст і сіл Української РСР», час, коли мільйони гектарів займала «цариця полів», коли нарешті було скасоване кріпосне право в Радянському Союзі, коли нетривале потепління у зовнішніх відносинах змінюється стійким похолоданням, це час появи яскравих нових і повернення незаслужено забутих імен в літературі, це час, коли ціни на м’ясо зросли у 5 разів, а люди були щасливі, переселяючись в малогабаритні «хрущовки»… Це час Л. Костенко, І. Драча, А. Горської, В. Симоненка

Номер слайду 3

За часів керівництва у СРСР Микити Хрущова економіка України малазначні здобутки. Економіка – це організація та управління господарством (виробництвом, використання ресурсів, споживання товарів, послугтощо). У цей час в республіці головна увага приділялася розвитку хімічної таважкої промисловості (металообробної, сталеплавильної, машинобудівної). Швидкими темпами розвивався видобуток нафти і газу. Освоювалися ро-довища нафти і газу в Івано-Франківській, Львівській, Полтавській, Сумській та Чернігівській областях. Було збудовано нафтопровід «Дружба», яким українська нафта постачалася за кордон. Розвиток народного господарства України був неможливий без модернізації транспортних засобів. У Харкові та Ворошиловграді було налагоджено будівництво тепловозів та електровозів, які замінили застарілі паровози. На Харківському та Київському авіаційнихзаводах розпочався випуск сучасних пасажирських літаків Ан-24 та Ту-104. Ці літаки протягом багатьох років перевозили пасажирів територією Радян-ського Союзу. Наприкінці 50-их - на початку 60-их років в Україні була створена автомобілебудівна галузь. Розпочався випуск легкових автомобілів у Запоріж-жі. Створено виробництво вантажних автомобілів у Кременчуці, автобусів ітролейбусів у Львові.

Номер слайду 4

У роки правління Микити Хрущова нерівномірно розвивалося сільськегосподарство. Колгоспам була надана можливість придбати на пільговихумовах трактори та зернові комбайни. Але пального не вистачало, технікашвидко ламалася, а матеріальної бази та фахівців для їх ремонту не було. Цепризводило до частих непорозумінь між партійними чиновниками та керівництвом колгоспів.

Номер слайду 5

З метою виведення сільського господарства із кризи Микита Хрущов запропонував колгоспам сіяти кукурудзу. Добра і потрібна справа подекуди перетворювалася на безглуздя. Партійне керівництво згори вказувало колгоспам, де і що сіяти. Кукурудзу сіяли там, де вона росла добре, і там, де не родила. Відповідно зменшилися посіви пшениці, гречки, жита і вівса. У результаті порушився зерновий баланс, і в містах почалися перебої з хлібом. У магазинах з’явилися черги за хлібно-булочними виробами. Не зважаючи на великі проблеми з продуктами харчування в країні, Микита Хрущов заборонив утримування худоби в містах і селищах, наказав вдвічі зменшити розміри присадибних ділянок. Це призвело до ще більшого загострення продовольчої ситуації. Щоб вийти з такого положення, уряд СРСР вперше у 1963 році закупив зерно за кордоном.

Номер слайду 6

Розширення посівів кукурудзи(1955)Розв'язання зернової проблеми. Збільшення виробництва кормів для худоби. Низька врожайність кукурудзи – 25-30 ц/га. Скорочення посівів традиційних зернових. Порушення сівозміни, структури ґрунтів

Номер слайду 7

Тваринницька надпрограма(1957)Наздогнати й випередити США з виробництва м'яса, молока та масла на душу населення. Створення великих тваринницьких комплексів. Скорочення поголів'я худоби в присадибних господарствах. Нестача кормів

Номер слайду 8

Грошова реформа У 1960 – 1961 рр. була проведена грошова реформа. За 10 "сталінських" карбованців 1947 року випуску давали 1 "хрущовський". У тій же пропорції 10:1 зменшувалися тарифи заробітної плати, розміри пенсій, стипендій, внески в ощадних касах, платіжні зобов'язання, договори тощо. Усі державні ціни з 1 січня 1961-го також знижувалися вдесятеро. Мета реформи - "полегшення грошового обігу й надання більшої повноцінності грошам". Народ на цю звістку зреагував миттєво. У другій половині 1960-го в декілька разів підскочив виторг ювелірних магазинів. Розкуповували хутряні вироби. На товарах вартість почали вказувати і в старих, і в нових грошах.

Номер слайду 9

У липні 1957 р. ЦК КПРС і Рада міністрів СРСР прийняли постанову «Про розвиток житлового будівництва в СРСР». У ній ставилося завдання надати кожній сім'ї окрему квартиру. Для будівництва нових житлових масивів передбачалося створення в кожному великому місті високопродуктивних домобудівних комбінатів і розвиненої промисловості будівельних матеріалів. Понад 3 млн квартир, споруджених у містах і робітничих селищах України за десяток років, істотно пом'якшили житлову проблему. Хоча збудовані в часи М. Хрущова п'ятиповерхові панельні будинки з невеликою житловою площею пізніше презирливо назвали «хрущобами», вони були для жителів міст кращим варіантом порівняно із бараками або перенаселеними комуналками.

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Пенсійна реформа У липні 1956 р. було прийнято закон про державні пенсії, за яким значно збільшено розміри нижчих розрядів і обмежено розміри високих пенсій. Пенсійний вік знижувався до 60 років для чоловіків і 55 років для жінок. Середній розмір пенсій збільшився майже в два рази. Державна система соціального забезпечення колгоспників почала діяти тільки з липня 1964 р. і була менш радикальною. Стара система підтримки непрацездатних селян здійснювалася за кошти колгоспів і не регламентувалася державою.

Номер слайду 12

pptx
Додано
13 листопада
Переглядів
226
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку