Фонетичний запис (транскрипція) передає на письмі точну вимову звуків з тими змінами, яких звук зазнає у процесі мовлення.
Номер слайду 9
: У транскрипції немає великих літер, усі слова пишуться з малої літери. Текст чи слово, що транскрибується, береться в квадратні дужки [ ].[' ] — скісна рисочка над голосним або після нього позначає наголос: [лі'тера], [ду'мка].[ ' ] — менша скісна рисочка вгорі після приголосного означає м'якість попереднього приголосного: [ден'], [т'ін'], [л'і'то].
Номер слайду 10
Знак ['] після приголосних передає напівпом'якшення: [в'їтер], [ж'і'нка]. Для позначення довготи звука вживається двокрапка [:][дз, дж] — для позначення злитої вимови використовується дужка вгорі над літерами [еи, ие] — маленькі літери збоку вгорі вказують, до якого звука наближається звучання
Номер слайду 11
Фонетичний розбір слова
Номер слайду 12
Номер слайду 13
Зозуля
Номер слайду 14
Номер слайду 15
Усміхаєшся
Номер слайду 16
Усміхаєшся
Номер слайду 17
Фонетичні загадки. Відгадати слово за звуками, що його утворюють.а)Приголосний, глухий. Його пара — [з].б) Голосний, ненаголошений. Може уподібнюватися до [и].в)Приголосний, сонорний. Є у слові лексика.г) Голосний, наголошений. Може уподібнюватися до [у]. Але не в цьому слові
Номер слайду 18
Фонетичні загадки. Відгадати слово за звуками, що його утворюють.а)Приголосний, сонорний, є у слові мати.б) Приголосний, дзвінкий, без пари. Разом з голосним, що є у слові хата, може позначатися однією буквою.в) Голосний, наголошений. В алфавіті позначається першою буквою.в) Приголосний, дзвігкий. Його пара — [с].
Номер слайду 19
Фонетичні загадки. Відгадати слово за звуками, що його утворюють.а) Приголосний, глухий. Його пара — [з].б) Голосний, наголошений. Ніколи не стоїть на початку слів.в) Приголосний, сонорний, м'який, без пари, є у слові соняшник.г) Голосний, пом'якшує попередній приголосний, є у слові промінь.ґ) Приголосний, сонорний, завжди м'який.
Номер слайду 20
Завдання і вправи. Зробити фонетичний оозбір слів. Об'їзд Юність