Що таке казка? Казка- це коротке оповідання переважно фантастичного змісту. Нереальне стає реальним, дійсним. Немає нічого неможливого. Неживі предмети оживають, діють. Тварини вміють розмовляти, будують житло, носять одяг. А часто героями казок виступають міфічні істоти.
Номер слайду 3
Казка починається … Жили – були дід та баба. І то дітей у них не було, то курочка ряба знесла яєчко, то ріпку не могли вирвати усією родиною… А діло було в тридев′ятому царстві, тридесятому государстві… Пригадайте, а як ще починаються казки?
Номер слайду 4
Події в казках розгортаються в будь – яку пору року. Ріпку садили весною. Колобок утікав влітку. Півник восени молотив колосок. А вовк узимку ловив хвостом рибу. Казка відбудеться за будь – якої погоди
Номер слайду 5
Народні казки бувають: Соціально – побутові Фантастичні Казки про тварин
Номер слайду 6
Персонажі народних казок. Дід та баба, чоловік та жінка, братик та сестричка… Представники тваринного світу: вовк, ведмідь, лисиця, заєць, кабан… Химерні створіння та фантастичні герої :Змій Горинович, Соловей – розбійник, Котигорошко… Поміркуйте, чому в українських народних казках не зустрічаються такі персонажі як верблюд або слон.
Номер слайду 7
Чарівні речі. Магічні числа. Цікаво знати, що герої казок користуються різними магічними предметами, як – от чарівна паличка або клубочок, шапка – невидимка чи булава… А ще часто повторюються одні і ті ж числа – три, сім, дев′ять…
Номер слайду 8
Чому навчають нас казки? Бути добрими та справедливими; Вірити, що добро завжди перемагає зло; Сподіватися, що Кощій все ж таки смертний; Знати, що безнадійних ситуацій не буває; Відчувати, що казки живуть серед нас; Залишатися частково в дитинстві і вірити в чарівну силу та мудрість народних казок.