1 липня о 18:00Вебінар: Шкільна дошка – ігрове поле вчителя

Презентація: "Куля і сфера. Переріз сфери площиною"

Про матеріал
Презентація до уроку. Допоможе краще зрозуміти різницю між кулею та сферою. Подання нового матеріалу, що повязується з життєвим досвідом та фактами для кращого розуміння.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

осевое сечение Перевірка Д/З: Висота конуса 6 см, радіус основи 8 см. Знайдіть площу діагонального перерізу.

Номер слайду 2

Номер слайду 3

В житті ви бачили предмети, тіла такої форми…

Номер слайду 4

С R R R розташованих на даній відстані (R) від даної точки (C). Центр сфери (С) Радіус сфери(R) Діаметр сфери (d=2R) Куля – тіло, обмежене сферою. Центр кулі (С) С Радіус кулі (R) Діаметр кулі (d=2R) R R R Сфера - це поверхня, що складається зі всіх точок простору

Номер слайду 5

Кулю можна розглядати як тіло, отримане від обертання півкола навколо діаметру як осі.

Номер слайду 6

Теорема. Будь-який перетин кулі площиною є коло. Перпендикуляр, опущений з центру кулі на січну площину, потрапляє в центр цього кола.

Номер слайду 7

Якщо відомі радіус кулі і відстань від центру кулі до площини перетину, то радіус перетину обчислюється по теоремі Піфагора.

Номер слайду 8

Чим менше відстань від центру кулі до площини, тим більше радіус перетину.

Номер слайду 9

Найбільший радіус перетину виходить, коли площина проходить через центр кулі. Круг, що отримується в цьому випадку, називається великим колом, або екватором.

Номер слайду 10

? 10 Хай відомі діаметр кулі і відстань від центру кулі до січної площини. Знайдіть радіус круга, перетину, що вийшов.

Номер слайду 11

? У кулі радіусу 5 проведений діаметр і два перетини, перпендикулярних цьому діаметру. Один з перетинів знаходиться на відстані 3 від центру кулі, а друге - на такій же відстані від найближчого кінця діаметру. Визначте той перетин, радіус якого більший.

Номер слайду 12

А чи знаєте ви, що… Сфера - єдина поверхня, при перетині якої площиною, завжди виходить коло. Зі всіх посудин однаковою місткістю у сферичного найменша поверхня. Куля - крапелька води на промасленому папері. Дуже велика крапелька сплющується під дією власної тяжкості і розсипається на декілька маленьких. Цією властивістю користуються і при виготовленні мисливського дробу.

Номер слайду 13

Резервуари для зберігання нафти і газу - економія матеріалу оболонки. Сферичні оболонки оточують антени радіолокаторів, що стоять на наукових судах, що стежать за польотом наших космічних кораблів і супутників.

ppt
Додано
28 лютого
Переглядів
170
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку