Презентацію створено до додатку до підручника "Українська мова та читання" "Перлинка". Відповідає типовим освітнім програмам для 3 класів під керівництвом О.Я.Савченко та Р.Б.Шияна.
Сів шпак на шпаківню,Заспівав шпак півню:«Ти не вмієш так, як я,Я не вмію так, як ти».
Номер слайду 7
ЧИСТОМОВКА
Номер слайду 8
Ла-ла-ла - верба в долині розцвіла, Ей-ей-ей - вона радує людей, Ят-ят-ят - там я бачив двох хлоп'ят, Ни-ни-ни - із долини йшли вони, Ет-ет-ет - несли котиків букет, Ли-ли-ли - всі їм вдячні були,
Номер слайду 9
ЧИСТОМОВКА
Номер слайду 10
Перевірка домашнього завдання
Номер слайду 11
Ліна Костенко«Шипшина важко віддає плоди»
Номер слайду 12
Ліна Костенко
Номер слайду 13
ЦІКАВО!Ягоди шипшини дуже корисні. Вони є джерелом життєво важливих вітамінів. З них готують варення, джем, повидло. З плодів шипшини виготовляють також цукерки, мармелад, вітамінні напої, а з її пелюсток – різноманітні парфуми.
Шипшина важко віддає плоди. Вона людей хапає за рукава. Вона кричить: — Людино, підожди!О, підожди, людино, будь ласкава. Не всі, не всі, хоч ягідку облиш!Одна пташина так мене просила!Я ж тут для всіх, а не для тебе лиш.І просто осінь щоб була красива. Шипшина важко віддає плоди
Номер слайду 16
Вибіркове читання Як шипшина віддає плоди? Кого хапає шипшина? Що кричить шипшина?4. Як же має чинити людина?
Номер слайду 17
МАЙСТЕРНЯ ЧИТАЧАРечення можна прочитати по-різному. Потренуймося промовляти слова шипшини «Людино, підожди!»1) Уяви себе шипшиною. Тобі сумно. Ось-ось прийде хтось і обірве всі ягідки. Прочитай із сумом.
Номер слайду 18
МАЙСТЕРНЯ ЧИТАЧАРечення можна прочитати по-різному. Потренуймося промовляти слова шипшини «Людино, підожди!»2) Ти хвилюєшся, що не залишиться ягід ні пташині, ні для краси осені. Промов з тривогою в голосі.
Номер слайду 19
МАЙСТЕРНЯ ЧИТАЧАРечення можна прочитати по-різному. Потренуймося промовляти слова шипшини «Людино, підожди!»3) Можна прочитати речення тихо або трохи голосніше, чи голосно. У вірші шипшина кричить. Так і прочитай її слова. Голосно, з тривогою.
Номер слайду 20
МАЙСТЕРНЯ ЧИТАЧАДля виразного читання вірша обери:тон читання: тривожний ( може бути веселий, сумний, ніжний, урочистий, гнівний);темп читання: звичайний ( а ще – повільний, швидкий);силу голосу: тихо, голосніше, голосно. Звертай увагу на слова-підказки в тексті: кричить, просила.
Номер слайду 21
Робота в зошитіАналіз тексту Назва твору. Автор твору. Жанр твору. Головні герої Основна думка
Номер слайду 22
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯВивчи вірш напам’ ять і виразно прочитай його. С. 20, вивчити