Презентація знайомить з причинами та метою збройної агресії Росії проти України. Презентація містить коротку інформацію про основні події 2014-2022 рр., що стали початковим етапом російсько-української війни.
Агресія Росії проти України та її вплив на міжнародні відносини
Номер слайду 2
Крах підтримуваного кремлем режиму Януковича підштовхнув російську верхівку до прямих дій. Саме тому після провалу плану «А», котрий передбачав «злиття» України та доведення її до дефолту і втягнення України до митного союзу, кремль почав втілювати план «Б», розпочав військову агресію проти України та анексію частин України.
Номер слайду 3
Першим об’єктом нападу став Крим. Операція із захоплення півострова розпочалася 20 лютого 2014 р.
Номер слайду 4
25 лютого свою акцію перед Кримським парламентом провели сепаратисти. У ніч на 27 лютого парламент та уряд Криму були захоплені так званими «зеленими чоловічками» (російським спецпідрозділом), над ними підняли прапор Російської Федерації.
Номер слайду 5
18 березня 2014 р. у москві президент росії путін, прем’єр-міністр самопроголошеної республіки крим аксьонов, голова новоствореної державної ради республіки крим константинов, підписали так званий договір про прийняття Криму до складу Росії.
Номер слайду 6
Номер слайду 7
У ніч на 25 серпня 2014 року рф ввела на територію Східної України вісім батальйонно-тактичних груп чисельністю до 4000 військовослужбовців, розпочавши агресію на Донбасі.
Номер слайду 8
24 лютого 2022 р., о 5-й годині ранку – армада РФ напала по всій лінії кордонів з Україною від Луганська до Житомира. Авіація РФ бомбила мирні міста Київ, Одесу, Чернігів, Маріуполь, Херсон. Російські війська атакували Київ: містом пролунали вибухи, є руйнування і постраждалі.
Номер слайду 9
Росія, починаючи із весни 2021 року, поступово нарощувала концентрацію військової техніки, озброєнь і військ біля українського кордону та на території Білорусі. Ударне угруповання сягнуло щонайменше 150 тисяч. Російська армія обстріляла із артилерії українські прикордонні застави. Одночасно були завдані удари, зокрема і з повітря, по понад 40-ка об'єктах військової інфраструктури. Ця війна – перша в історії людства, яка відбувається за часів існування соціальних мереж, мобільних телефонів, з яких можна керувати супутниками, самих супутників, з яких видно все на землі, атомних електростанцій, бойових дронів та інших технологічних складових сучасної цивілізації….
Номер слайду 10
Росія бомбардує українські міста і села, вбиває цивільне населення і при цьому стверджує, що проводить в Україні «спецоперацію із денацифікації»
Номер слайду 11
Реакцією на російське вторгнення в Україну 2022 року стало засудження з боку переважної більшості світових лідерів, причому деякі засудили особисто президента Росії Володимира Путіна за санкціонування військових дій. Деякі лідери держав схвалили вторгнення, а окремі побачили в ньому наслідок провокації НАТО.
Номер слайду 12
Номер слайду 13
Країни Європейського союзу, США, Велика Британія, Канада, Японія, Австралія та багато інших країн об’єдналися у підтримці України у цій війні і ввели економічні санкції проти Росії.
Номер слайду 14
Внаслідок військової агресії Росії проти України держави–члени НАТО істотно збільшили двосторонню підтримку і надають ще більше обладнання і техніки, щоб Україна була в змозі реалізувати своє право на самооборону, закріплене у Статуті Організації Об’єднаних Націй. Держави–члени Альянсу також виділяють вагому фінансову допомогу і забезпечують гуманітарну підтримку, зокрема, приймаючи українських біженців в своїх країнах. Держави–члени Альянсу вирішили активізувати і продовжувати надання допомоги Україні – скільки це буде необхідно для забезпечення її перемоги. НАТО стоїть на боці народу України, її демократично обраних президента, парламенту і уряду. Альянс завжди цілковито підтримуватиме територіальну цілісність і суверенітет України в межах міжнародно визнаних кордонів.
Номер слайду 15
23 червня 2022 року лідери країн Європейського союзу на саміті в Брюсселі підтримали надання статусу кандидата в ЄС для України і Молдови. Це питання було одним із головних питань порядку денного засідання Європейської ради.