Добре знати математику потрібно навіть при виконанні порівняно нескладних креслень. Архітектори використовують в своїй роботі математичні формули, теореми та властивості геометричних фігур.
Результат роботи архітектора повинен бути точним. Його перспективний рисунок повинен відповідати правилам геометрії, зокрема нарисної. В перспективному рисунку переходять від загальних рис до деталей. Степінь стилізації вибирають в залежності від масштабу зображуваного об'єкта.
Отже, ні один архітектор не обійдеться без знання теми, масштаб, пропорція. Виразність рисунка, креслення можна досягти тільки добре розвинутим почуттям лінії її пропорційності, товщини і правильним розміщенням, рівновагою на рисунку площин і ліній, світла і тіні.
Будинок формула. Австралійський архітектор Чарльз Райан Макбрайд на замовлення одного з клієнтів побудував в одному з передмість Мельбурна будинок, в якому складно зрозуміти яка зі стін є зовнішньою, а яка-внутрішньої. В основі дизайну лежить стилізація під орігамі та хитра математична концепція «пляшки Клейна» - загадкового об'єкта без країв, схожого з листом Мебіуса, - двовимірного топологічного простору, у якого зовнішня поверхня плавно перетікає у внутрішню.
Архітектура: Cloud City - міждисциплінарна інсталяція на даху музею Метрополітен у Нью-Йорку (США). Унікальна структура є частиною великого об'єму роботи, що включає експерименти в космосі і архітектурі, дослідження соціальних відносин і громадських зв'язків. Вражаючий геодезичний купол побудований з шістнадцяти взаємопов'язаних многогранників, з'єднаних металевими «суглобами» і залізними тросами.
Банк в Китаї. Ця будівля знаходиться в місті Шеньяні - столиці китайської провінції Ляонін. У цьому банку зберігаються гроші. Ідея для цієї будівлі була взята абсолютно не з форми банки, вона нагадує китайцям старовинну китайську монету.
Проект елітного житлового будинку в Нью-Йорку, у формі перевернутих сходів. Тобто верхні поверхи, такими сходинками зміщуються у бік і в загальній складності будуть нависати над сусідньою будівлею на цілих 10 метрів, завдяки чому з одного боку будівлі вийдуть вікна в підлозі, а з іншого такі своєрідні балкони.
Китайське сонячне «віяло». У китайському місті Дечжоу в провінції Шаньдун знаходиться незвичайний будинок. Зовні він схожий на величезне розгорнуте віяло, що стоїть біля берега моря. В історію архітектури воно потрапило за те, що це, будівля з найбільшою у світі кількістю сонячних батарей. Вони займають практично весь похилий дах цього багатофункціонального центру. Всі ці сонячні батареї спрямовані строго на Схід - у бік сходу сонця. І з перших ранкових промінчиків вони починають виробляти електроенергію. Ці сонячні батареї повністю забезпечують потреби цієї будівлі.
Замкнений цикл. Будинок висотою більше 200 м являє собою добудову до хмарочосу-призми, в даному випадку - до парних башт. Тут вони з'єднані на рівні вершин 75-метровим консольним виносом висотою в 14 поверхів. Так як. виростають вони із загальної «бази», в результаті виходить «петля», в якій архітектор розмістив весь цикл ТВ-виробництва, від початку роботи до передачі програми в ефір. Крім того, за цим маршрутом розташована серія громадських просторів, кульмінація яких - оглядовий майданчик зі скляною підлогою в консолі. Цей задум - спроба хоча б умовно зробити роботу китайського телебачення доступною і зрозумілою публіці.
Готель "Рюген". 105-поверхова будівля, що піднімається на 330 метрів.
Хан Шатир. Ця споруда, що вважається найвищою тентової конструкцією у світі (150 м), являє собою асиметричне «шатро» з прозорої тришарової оболонки з полімерів. Вона перекриває ділянку площею 10 га зі штучним кліматом, який повинен стати всесезонним громадським простором - рекреаційною зоною для столиці Казахстану. Там розташовані повноцінний міський парк, магазини, кафе, ресторани, кінотеатри, виставкові і концертні приміщення., а на верхній терасі влаштований аквапарк.