Презентація "ТЕМА УРОКУ: МЕХАНІЧНА КУЛІНАРНА ОБРОБКА РИБИ З ЛУСКОЮ"

Про матеріал
Розморожування мороженої риби Обчищання луски Видалення плавників, зябер, очей, нутрощів Промивання
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Тема програми: Риба: обробка, технологія приготування н/ф. ТЕМА УРОКУ: МЕХАНІЧНА КУЛІНАРНА ОБРОБКА РИБИ З ЛУСКОЮ.

Номер слайду 2

ПЛАН1 Обробка риби для використання цілою.2 Розбирання риби на порційні шматочки-кругляки.3 Розбирання риби на філе.

Номер слайду 3

Процес обробки риби складається з наступних операцій: Розморожування мороженої риби. Обчищання луски. Видалення плавників, зябер, очей, нутрощів. Промивання

Номер слайду 4

Схема обробки риби. Спосіб розбирання риби  з кістковим скелетом залежить від її розміру і використання. Цілою використовують дрібну рибу масою 75-200г, а також рибу, призначену для банкетних страв. Рибу можна чистити  вручну  середнім ножем кухарської трійки, шкребками або механічним способом у напрямку від хвоста до голови. Після обчищання з тушки видаляють  плавники, починаючи з спинного. Для цього з обох боків спинного плавника по всій довжині підрізають м’якоть, потім притискають один кінець плавника ножем і, підтримуючи рибу за хвіст, видаляють плавник  у напрямку від хвоста  до голови, потім відрубують решту плавників. Крім того, необхідно видаляти очі і зябра. Для видалення нутрощів  обережно розрізають черевце від голови до анального отвору так, щоб не пошкодити жовчний міхур і зачищають внутрішню порожнину  від плівок і згустків крові. Використовують цілою для варіння і смажіння. У риби масою 150-200г голову відтинають.

Номер слайду 5

ОЧИЩЕННЯ ЛУСКИЛуску обчищають вручну середнім ножем кухарської трійки

Номер слайду 6

ОЧИЩЕННЯ ЛУСКИШКРЕБКОМ

Номер слайду 7

ОЧИЩЕННЯ ЛУСКИМЕХАНІЧНИМ ПРИСТРОЄМ РО-1

Номер слайду 8

ОБРОБКА РИБИПІДРІЗУВАННЯ МЯКОТІ ВЗДОВЖ ПЛАВНИКА ВИДАЛЕННЯ СПИНОГО ПЛАВНИКА

Номер слайду 9

ВИДАЛЕННЯ НУТРОЩІВВипотрошену рибу ретельно промивають проточною холодною водою і обсушують. Для цього ЇЇ вміщують у контейнери з решітчастим дном. До теплової обробки рибу зберігають у холодильнику. Кількість відходів при обробці тушки з головою становить 20%, а тушки без голови — 35%. Використовують рибу цілою тушкою для варіння і смаження.

Номер слайду 10

Розбирання риби на порційні шматочки-кругляки Використовують рибу середніх розмірів масою до 1,5 кг. Процес обробки складається:з розморожування риби, обчищання луски, видалення плавників, голо­ви, нутрощів (через отвір, що утворився після відтинання голови),про­мивання, нарізування.

Номер слайду 11

Розбирання риби на порційні шматочки-кругляки. Середнім ножем кухарської трійки роблять глибокий надріз м'я­коті біля зябрових кришок з обох боків, перерубують хребет і відокремлюють голову разом з частиною нутрощів. Через утворений отвір видаляють залишки нутрощів, плівки і згустки кроні. При цьому черевце залишається цілим. Рибу промивають, обсушують і нарізують упоперек під прямим ку­том на порційні шматочки-кругляки, які використовують для варіння, смаження, фарширування. Кількість відходів становить 35-40%.

Номер слайду 12

Розбирання риби на філе Рибу масою більше ніж 1,5 кг роз­бирають на філе методом пластування, потім нарізують на порційні шматочки або використовують для приготування січеної натуральної і котлетної маси. Рибу розморожують на повітрі, потім обчищають луску, видаляють плавники, голову, нутрощі (через розріз у черевці), зачищають внутрі­шню порожнину, проминають і обсушують. Після цього кладуть на чисту суху обробну дошку і починаючи з хвоста або голови, зрізують полонину риби — філе, ніж ведуть паралельно хребту, але так, щоб на ньому не залишилось зверху м'якоті. Внаслідок пластування дістають два філе: з шкірою і реберними кістками (верхнє філе) і з шкірою, реберними і хребетною кістками (нижнє філе). Філе нарізують упоперек на порційні шматочки. Маса шматочків з хребетною кісткою має бути на 10% більшою від маси шматочків без кісток. Кількість відходів становить 43%.

Номер слайду 13

Філе з шкірою і реберними кістками. Філе з шкірою і реберними кістками дістають після видалення хребта. Для цього нижнє філе кладуть хребтом до дошки (шкірою догори) і. починаючи з хвоста або голови, зрізують м'якоть з хребтової кістки. Кількість відходів при цьому способі розбирання збільшується на 7—10%.

Номер слайду 14

Філе з шкірою без кісток. Для того щоб мати філе з шкірою без кісток, необхідно зрізати реберні кістки. Філе з шкірою і реберними кістками кладуть на дошку шкірою донизу і, починаючи з потовщеної частини м'якоті спин­ки, гострим ножем зрізують реберні кістки. Філе нарізують упоперек на порційні шматочки і використовують для смаження, припускання і запікання. Кількість відходів становить 48-49 %.  

Номер слайду 15

Розбиранні риби на філе без кісток і шкіри. При розбиранні риби на філе без кісток і шкіри (чисте філе) рибу не обчищають від луски, оскільки вкрита лускою шкіра не так рветься і з неї краще зрізується м'якоть. Після видалення ребер­них кісток філе кладуть на обробну дошку шкірою донизу, хвостом до себе і, відступивши від його кінця на 1 см, зрізують м'якоть з шкіри, тримаючи ніж під кутом і ведучи його впритул до неї. Філе риби використовують для приготування напівфабрикатів — для смаження у фритюрі, запікання, приготування січеної натуральної і котлетної маси, начинок. Кількість відходів при розбиранні риби на чисте філе становить 45—58%.

Номер слайду 16

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Рыженко Светлана
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Фесенко Наталія
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
18 березня 2020
Переглядів
7621
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку