18 червня о 18:00Вебінар: Ігрові методики та вправи в роботі вчителя початкових класів

Презентація "Витинанка. Дерево життя"

Про матеріал
Основні поняття про мистецтво витинанки, яке прийшло до нас із далекої давнини. Зразки «Дерева життя» в різних техніках, зразки витинанок. Інформаційний матеріал: «Правила поводження з ножицями» «Правила вирізування».
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Витинанка «Дерево життя» Презентацію підготувала вчитель початкових класів Скандинавської гімназії Мельник Ірина Андріївна

Номер слайду 2

Девіз уроку:«Руки твої – найкращий скарб Коли умієш їм дати лад».

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Що таке витинанка? Коли і де вона з’явилася вперше?

Номер слайду 5

Словникова робота. Витинанка – орнаментарні і фігурні прикраси житла, ажурно витяті ножицями, штампельками, ножем з білого або кольорового паперу.

Номер слайду 6

Одинарні

Номер слайду 7

Складна

Номер слайду 8

Накладна

Номер слайду 9

Складена

Номер слайду 10

Дерева

Номер слайду 11

Ажурна витинанка

Номер слайду 12

Стрічка

Номер слайду 13

Ажурні витинанки відомі ще з V ст. до н.е. Витинанка в Україні відома з ХІХ ст. Матеріалом для витинанки є тонкий папір яскраво насичених кольорів.

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Шпалери

Номер слайду 16

Фіранка

Номер слайду 17

Номер слайду 18

Номер слайду 19

Номер слайду 20

Робота з технологічною карткою. Виготовлення витинанок «Дерево життя» відносно вертикальної осі симетрії.1. Доберіть сюжет.2. Підготуйте кольоровий папір та картон, гарне за кольоровим контрастом тло.3. Складіть аркуш навпіл кольором всередину, а потім учетверо, увосьмеро, залежно від малюнка.4. Нанесіть малюнок на кольоровий папір залежно від осі симетрії.5. Охайно виріжте за малюнком усі елементи композиції (птахів, квіти, листя, стовбур тощо).6. Покладіть під прес або випрасуйте усі елементи композиції.7. Визначте положення кожного елемента композиції на картоні. Зробіть помітки олівцем.8. Наклейте всі елементи витинанки на кольоровий картон.

Номер слайду 21

Правила користування ножицями1) Ножиці – це небезпечний інструмент. Поводитись з ним треба обережно. 2) На робочому місці поклади ножиці так, щоб вони не виходили за край парти.3) Не тримай ножиці вістрями догори. 4) Не ріж на ходу. Під час різання не вставай з місця. 5) Передавай ножиці закритими і кільцями вперед. 6) Під час роботи з ножицями притримуй матеріал лівою рукою так, щоб він не потрапляв на лінію різання.

Номер слайду 22

Правила користування клеєм1) Клей треба наносити пензликом від середини до країв.2) При потраплянні клею на одяг його слід негайно змити водою. 3) Для притискання елементів аплікації і витирання рук треба користуватися матер’яною серветкою. 4) Закінчивши роботу, клей потрібно щільно закрити, пензлик і посуд помити.

Номер слайду 23

1. Коли з’явились перші витинанки?2. З якою метою створювали витинанки?3. Як оздоблювали ними житло?4. Яку витинанку ми сьогодні робили?

Номер слайду 24

Номер слайду 25

Номер слайду 26

Номер слайду 27

Використано джерела інтернету

pptx
Додано
23 жовтня 2020
Переглядів
1561
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку