Презентація "Вставні слова"

Про матеріал

Презентація "Вставні слова" містить матеріал для 5 класу і відображає структуру уроку вивчення нового матеріалу, дібрано різні завдання для нової теми.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Вставні слова

Номер слайду 2

Будемо навчатись мови золотоїУ трави-веснянки, у гори крутої. В потічка веселого, що постане річкою,В пагінця зеленого, що зросте смерічкою. Сідайте діти!У класі ми зустрілися знову. Про нашу мову чарівну. Ми поведемо розмову.

Номер слайду 3

«Так-Ні»- Звертання називає того, до кого звертаються ?- Звертання виражається іменником у формі З.в.? - Звертання є членом речення?- Звертання є поширене та непоширене ?- Звертання можемо виділяти тільки комою?

Номер слайду 4

Скласти речення за схемами:  

Номер слайду 5

Тема. Вставні слова.

Номер слайду 6

Мета. Ознайомити учнів зі вставними словами, сполученнями слів та розділовими знаками при них, удосконалювати пунктуаційні та орфографічні навички дітей, формувати вміння вирізняти вставні слова та сполучення слів з-поміж іншого мовного матеріалу, розвивати зв’язне мовлення, логічне мислення, пам’ять, увагу, виховувати любов до природи, уміння бачити красу довкола себе.

Номер слайду 7

Так, вставні слова – це диво! «Безперечно» і «правдиво»,«Справді», «вибачте» і «отже», «як відомо», «кажуть», «може» …«Ваша честь» чи «Ваша ласка», ви скажіть мені, будь ласка?Чи «напевне», чи «мабуть», слів цих дивних не забудь!

Номер слайду 8

Лінгвістичне дослідження Пояснити, що виражають виділені слова, роль вставних слів у реченні: Крізь ці кущі, здається, ніхто не пробереться. Кажуть, після грози навіть хліб краще росте. Мужність, безперечно, скромна. Можливо, буде віхола.

Номер слайду 9

Усно знайти вставні слова в тексті, пояснити розділові знаки:  1. Дід Кирило, мабуть, забув про спочинок (Ю. Збанацький). 2. Здається, час спливає і непомітно (Б. Грінченко). 3. У народній медицині, очевидно, не було кращих ліків від застуди, ніж калиновий чай (В. Скуратівський). 4. На жаль, качка почала старіти ти, не всяка їжа іде їй на користь (М . Стельмах). 5. Художня література, як відомо, допомагає глибше розуміти життя. 6. Той, хто творить красу, безумовно, творить щастя для людей і, по-моєму, для себе. Отже, про це не слід забувати (О. Гончар).

Номер слайду 10

Вибірковий диктант  Виписати вставні слова: Кажуть, птахи відлетіли у вирій. На радість, Україна може пишатися досягненнями своїх спортсменів. Мабуть, Сергійко купив цікаву книжку. Здається, гори перевертав би й не чув утоми. 

Номер слайду 11

Фізкультхвилинка. Встаньте, дітки, усміхніться,Вліво,вправо поверніться. Нахиліться, розігніться,Руки вгору піднімайте,Піднімайте, опускайте. Дуже добре, всі сідайте.

Номер слайду 12

Пояснювальний диктант

Номер слайду 13

А. Малишко «Дощ»

Номер слайду 14

«Культура мовлення» Завтра, кажеться, буде погана погода. Навєрно, я не встигну виконати домашнє завдання. Пожалуйста, сідайте на вільний стілець. Таким образом, результати нашого дослідження най достовірніші. Вибачаюся, мені потрібно вийти.

Номер слайду 15

«Поміркуй!»  Дібрати вставні слова, які підходять до змісту речень:1. … , вийшла русалонька матері шукати, а … , жде козаченька, щоб залоскотати (Т. Г. Шевченко). 2. … , багато чого їм невідомо (М . Олійник). 3. У статті я, … , не охоплюю всіх проблем розвитку української мови (М . Рильський). 4. Погодою у нас на сінокосі, … , щось років з півтораста завідувала ворона (О. Довженко). 5. … , дитина скоро заспокоїлась і затихла (Ю. Збанацький). 6. Повертатися додому нам, … , пізно, а … , небезпечно (О. Донченко). 7. Дядько Роман, … , тільки вдавав, що нікого не помітив. 8. … , вам тут усе незнайоме, дивне (З тв. О. Гончара).

Номер слайду 16

— Які слова називаються вставними?— Як вони виділяються на письмі та в усному мовленні?— Чи можуть бути вставні слова членами речення?

Номер слайду 17

Тестування1.  Яке речення має вставне слово?А Ніхто, певна річ, не зміг дати правильні вказівки. Б Нарешті встановилася добра погода. В Все можливо сьогодні на уроці.2.  У якому реченні правильно виділено вставне слово? (Розділові знаки не розставлені)А Щастя її було безмежним. Б В сінях на щастя не було стелі. В Щастя мета кожної людини. 3. У якому реченні правильно розставлені розділові знаки при вставному слові?А Гірських вершин досягають, на жаль, не тільки орли (О. Довженко). Б Гірських вершин досягають на жаль, не тільки орли (О. Довженко). В  Гірських вершин досягають, на жаль не тільки орли (О. Довженко).  

Номер слайду 18

Підсумок уроку. Оцінювання Мікрофон:- Я дізнався … - Я знаю …- Я вмію …

Номер слайду 19

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 5
Оцінки та відгуки
  1. Московчук Валентина Володимирівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Галкіна Тетяна Мілібаївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  3. Чумаченко Катерина
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  4. Лебедь Іванна Леонідівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  5. Сандт Вероніка Артурівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
Показати ще 2 відгука
pptx
Додано
6 вересня 2018
Переглядів
21598
Оцінка розробки
5.0 (5 відгуків)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку