РМ №1. Усний вибірковий переказ художнього тексту, що містить опис

Про матеріал
Матеріал містить завдання для усного перказу тексту в художньому стилі на розвиток уваги та різного типу мислення учнів.
Перегляд файлу

                            Урок № 7                         Дата ______

Тема:РМ№1.  Усний вибірковий переказ художнього тексту, що містить опис

Мета: навчальна: поглибити знання учнів про особливості художнього тексту; звернути увагу на опис предмета;

розвивальна: формувати вміння учнів самостійно будувати звязну розповідь, пам'ять, увагу логічне та критичне мислення;

виховна: виховувати толерантне ставлення до однокласників

                                         Хід уроку

Організаційний момент

Оголошення теми і мети уроку

Актуалізація опорних знань і вмінь

  • Які особливості художнього тексту?

.- Які твори належать до художніх текстів?

-  Які висловлювання за емоційним забарвленням вам відомі? Наведіть приклади.

Основний зміст уроку

Слово вчителя. Запам’ятаймо!

Усний переказ відрізняється від письмового довільною формою викладу матеріалу. Йому властиві короткі речення, можливі повтори слів, уточнювальні вислови. В усному переказі виявляються особливості мовця.

Вибірковий переказ — це детальний переказ однієї частини (мікротеми) тексту.

Як підготуватися до переказу тексту

1. Уважно прослухайте або прочитайте текст.

2. Визначте тему й основну думку тексту.

3. Поясніть, чому текст має таку назву.

4. Визначте мікротеми тексту.

5. Складіть план.

5. Виберіть мікротему, яку ви переказуватимете.

Тексти  для переказу

                                                   Скриня

У моєї баби Ганни  в сараї над льохом стояла скриня. Вона дісталася бабусі від мого прапарадіда, вірніше, від його дружини.

Скриня була чимала. Вона мала прискринок для грошей, коралів, для ниток і голок. Скриня була на коліщатах, кована залізом зовні й гарно помальована  всередині. По стінках були помальовані квіти. А на полупаному віку скрині сяяла ціла картина. На ній був козак Мамай з кобзою. Картина зовсім не почорніла од кіптяви часу.

Мені сповнилося тоді років п’ять, я частенько ховався на дні скрині  й не зводив очей з помальованого віка. Тоді я поринав у чарівний світ  казки, котрого я не забуду  ніколи в житті, бо вірю, що стежка до образу Мамая  не заросте ніколи…

Скриня була не така вже й трухлява, тільки розсохлася сильно. (За О. Ільченком; 124 сл.)

  • Визначте тему та основну думку тексту.

Фізкультхвилинка

Листочки-парашутики, як стомлені пташки,

Летять і опускаються на трави і стежки.

Листочки-парашутики у лісі не злічить.

То осінь опускається, бо хоче відпочить.

Колективне складання плану

Повторне читання вчителем тексту

Учні переказують текст

Підсумок уроку.

Домашнє завдання. Ст. 29 вправа 56 (скласти план до тексту) до підручника О. В. Заболотний

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Що в тексті свідчить про те, що він художній?

3. Усно перекажіть фрагмент тексту, у якому є опис суниць.

 

docx
Додав(-ла)
Лялька Альона
Додано
4 вересня 2020
Переглядів
24491
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку