Розподільна властивість множення. Зведення подібних доданків

Про матеріал
Мета: завершити роботу з відпрацювання навичок використання розподільної властивості множення для: а) обчислень; б) розкриття дужок; в) зведення подібних доданків; г) винесення найбільшого спільного множника за дужки.
Перегляд файлу

 

 

Тема.  Розподільна властивість множення. Зведення подібних доданків

Мета: завершити роботу з відпрацювання навичок використання розпо­дільної властивості множення для: а) обчислень; б) розкриття дужок; в) зведен­ня подібних доданків; г) винесення найбільшого спільного множника за дужки.

Тип уроку: застосування знань, умінь та навичок.

Хід уроку

I. Перевірка домашнього завдання

Усні вправи

  1. Обчисліть, використовуючи розподільну властивість множення:

а) 4 · 5; б) 2 · (-3); в) (-8) · ; г) -18,6 · 8 + 1 · (-18,6);

д) 5,27 · (-15) - (-15) · (-4,73); є) 5 · - · .

  1. Спростіть вираз: а) 31а + 14а; б) 34х + 15х; в) 29b b; г) 45у – у;
    д) х + 34х; е) а + 23а;  ж) 2а – 3b + а.

 

II. Відтворення знань

Запитання до класу

  1. Які доданки називають подібними?
  2. Чим можуть відрізнятися один від одного подібні доданки?
  3. Що означає «звести подібні доданки»? Як звести подібні доданки?
  4. Які властивості множення використовуємо, щоб спростити вираз
    4(a + b) – 0,5(ab)?

 

ІІІ. Відпрацювання навичок

На ньому, третьому в темі «Розподільна властивість множення» уроці, ми завершуємо роботу з відпрацювання навичок застосу­вання розподільної властивості множення для спрощення обчис­лень значень числових виразів та спрощення буквених виразів та винесення спільного множника за дужки. Також у кінці уроку пропонуємо самостійну роботу.

  1. Розв'яжіть рівняння:

а) 3х + 2 – х = 6; б) 3(х – 1) – х = 0; в) 7 – 3у + 4у – 4 = -1.

  1. Винесіть за дужки спільний множник:

а) 7х + 7у;   б) 15х – 10у;  в) 10т - тk;  г) 16a + 8ab;

д) 4ab + 6ac;  є) 3та – 6тb6тс.

  1. Винесіть за дужки спільний множник:
    a) 54xy 62xz; б) 10ab 15bc 25b; в) 42ах – 70ay 84az.
  2. Обчисліть найзручнішим способом:

а) -0,2 · 3,8 - 3, 7 · (-0,2); б) .

  1. Спростіть вираз, використовуючи розподільну властивість множення:

а) 2(х - 7у + 3z); б) -х + х - хх + с; в) 0,6(4х 12) 0,4(5х 7).

IV. Діагностика рівня засвоєння навчального матеріалу Тестові завдання

Варіант 1

  1. Який результат дістанемо, застосувавши розподільний закон мно­ження для обчислення виразу (0,03 + 2,5) · 0,4?

1) 1,12;  2) 10,12;  3) 1,012;  4) 2,12.

  1. Який вираз дістанемо, розкривши дужки в добутку -5р( + 2у 3k)?

1) -5хр + 10ру - 15рк;   2) 5рх - 10ру +15рк;

3) 5рх - 10рх - 15рк;   4) 5рх -2ру + 15рк.

  1. Який вираз дістанемо, спростивши вираз 4с(3а 2) 6а(2с + 1)?
    1) 12aс 8с + 12ас + 6a;   2) -8с - 6а;   3) -8с + 6a;   4) 8с - 6а.
  2. Обчисліть значення виразу 5·(5p 4х) 4·(х 2p), якщо p = -2; х = 2.
    1) -18;  2) -114;  3) -90;  4) 90.
  3. Укажіть корінь рівняння -5·(у 2) + 3(2 у) = 0:
    1) 8;   2) -2;   3) 2;   4) -0,25.

Варіант 2

  1. Яке з поданих чисел дістанемо, застосувавши розподільний закон
    множення до виразу (12,5 + 0,1) · 0,8?

1) 100,8;  2) 18;  3) 10,8;  4) 10,08.

  1. Який вираз дістанемо, розкривши дужки в добутку -2k(3а 5b 2с)?
    1) 6ak - 10bk – 4ck;   2) 6ак +10bk + 4ck;

3) -6ak + 10bk + 4ck;  4) -3аk5bk4сk.

  1. Який вираз дістанемо, спростивши вираз 5p · (-3 + k) k · (5p 1)?
    1) -15p - k;  2) 15р k;  3) -15р + k;   4) -15р + 5рk + k k.
  2. Обчисліть значення виразу (2х - 3у) – 2·(5х - 2у), якщо х = -1, у = 1?
    1) -9;   2) 1;   3) 9;   4) -1.
  3. Знайдіть корінь рівняння (х – 1) – 2(1 – х) = 12:

1) 3;   2) 9;   3) 5;   4) -3.

 

IV. Підбиваємо підсумки уроку, перевіряючи якість виконання завдань тестової роботи

 

V. Домашнє завдання

  1. Розв'яжіть рівняння: а) 7х – 3 – 6х + 3 = -5, б) 4(х – 5) – 3х + 6 = -2.
  2. Спростіть вираз і знайдіть його значення:

а) -5(с + 2) - (2с – 3), якщо с = 1,5;

б) 4х - 3а - 5х + 4а, якщо а = -0,27, х = 0,07.

  1. Спростіть вираз: а) 1а - а – а; б) b + b - b;

в) (2ху – 3) · (-2) – 2(2х – у); г) 2x(-3b + 5c) x(2a 4b).

  1. Знайдіть добуток цілих розв'язків нерівності:

а) -7 ≤ х ≤ -1; б) -3 ≤ х < 2; в) -7 х < -1.

 

doc
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
25 лютого 2020
Переглядів
1961
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку