Розробка бінарного уроку з історії України для 10 класу На тему: «УСРР в умовах нової економічної політики.»

Про матеріал
Урок дасть змогу учням називати суть радянської політики непу,оперувати хронологічним та понятійним матеріалом для пояснення таких явищ, як неп, продподаток, давати оцінку господарського життя України.
Перегляд файлу

 

 

 

Розробка бінарного уроку

з історії України для 10 класу

На тему: «УСРР в умовах нової економічної політики.»

 

 

 

 

Виконала: вчитель історії

Соколівського НВК ім. О. Яроша

Обозна М.Г.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема. УСРР в умовах нової економічної політики.

Мета: визначити причини переходу до нової економічної політики; дати оцінку господарського життя після переходу до непу; розвивати увагу, пам'ять, мислення, вміння аналізувати та робити висновки, висловлювати власні судження; удосконалювати навички роботи з історичним матеріалом та історичною картою, вміння працювати в парах та малих групах; виховувати інтерес до національної історії.

Очікувані результати. Після уроку учні/учениці зможуть:

  •                 Називати суть радянської політики непу.;
  •                 оперувати хронологічним та понятійним матеріалом для пояснення таких явищ, як неп, продподаток;
  •                 давати оцінку господарського життя України ;

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: підручник, історична карта, комп'ютер.

Хід уроку

  1. Організаційна частина.
  2. Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань.

Бесіда. 1. Коли та за яких обставин було утворено СРСР? 2. Якими були причини та перебіг голоду в радянській Україні 1921-1923рр? 3. Які території були охоплені голодом у 1921-1923 рр.? 4. У складі яких держав перебували західні та південно-західні українські землі? Покажіть на карті.

  1. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку.
  1. Вправа «Мозаїка».

Клас ділиться на три групи. Кожна група отримує «мозаїку».

Завдання: зібрати зображення історичного діяча та назвати його ім’я.

Картинки по запросу сталін   Картинки по запросу ленін

  • Що вам відомо про життя та історичну діяльність цих постатей?

(Й.Сталін; В.Ленін)

  1. Вивчення нового матеріалу.
  1. Учитель. Протести селян проти розверстки набували масового характеру. Проти селян виступала Червона армія, котра через те що сама вона була сформована переважно із селян ставала не надійною, тому В. Ленін змушений був перейти до нової економічної політики. Це давало надії на кращі зміни. Але враховуючи жорсткий ідеологічний тиск з боку держави послаблення і розвитку було годі й чекати. Оскільки неп означав перехід до системи вільного наймання робочої сили та ринкової торгівлі, то це було б несумісним з диктатурою, якою оперувала влада.

Кероване читання (с. 129 – 130 підручника).

  • Опрацюйте текст підручника.
  • Коли було започатковано неп? (березень 1921р)
  • На скільки було зменшено проподаток?(117 млн. пудів хліба замість розверстки в 160 млн.пудів)
  • Які зміни передбачав неп?
  • Кого називали непманами?( промисловці, орендарі,торговці)
  • Коли завершилась грошова реформа та як називалися гроші?(червінці, 1924р)
  1. Робота з схемою стр 130
  • Оберіть, на вашу думку найістотнішу причину переходу до непу.
  1. Перегляд відео «Неп», точка доступу: https://www.youtube.com/watch?v=qup6n3pA3VA
  2. Робота з в групах с.130-132
  • Клас ділиться на дві групи, кожна з яких створює ментальну карту, головним питанням якої є : «Зміни у господарському житті з появою непу»

6728 ID 8756 Growing.indd

  1. Узагальнення та систематизація знань.
  1. У період нової економічної політики (непу) в УСРР:

А вдалося подолати безробіття і неписьменність населення

Б масово знищувалися представники «старої» української інтелігенції

В держава контролювала «командні висоти» економіки та мала монополію на зовнішню торгівлю

Г було колективізовано більшість селянських господарств, створено мережу МТС

  1. Що було однією з причин переходу до непу?

А невдоволення селян збереженням поміщицького господарства

Б невдоволення більшої частини населення існуванням «радянської буржуазії»

В невдоволення селян збереженням продрозкладки

Г  невдоволення робітників масовим безробіттям

  1. У роки нової економічної політики в сфері трудових відносин:

А масовим було створення трудових армій і трудових таборів

Б використовувалося прикріплення робітників до підприємств

В  застосовувалися примусові трудові мобілізації

Г  застосовувався вільний найм робочої сили

  1. В березні 1921 р. X з'їзд РКП б скасував продрозверстку і запровадив…?

А Продовольчий податок

Б постанову про запровадження непу

В коренізацію

Г українізацію

  1. Непманами називали ..?

А очільників непу

Б орендарів, торговців

В противників непу

Г заможних селян

  1. Після грошової реформи 1922 р. з'являються …?

А гривні

Б злоті

В червінці

Г купони

  1. Підсумки уроку.
  1. Прийом «Фразеологізм або прислів’я».
  • Підберіть вираз, відповідне вашому сприйняттю уроку: чув краєм вуха, плескав вухами, ворушив мізками, вважав ворон і т.д.
  1. Інструктаж з домашнього завдання.
  1. Опрацювати тему 19 підручника стр. 129-132, виконати завд. 5, стр.135

 

Список використаної літератури та джерел:

1.Підручник з історії України/ рівень стандарту для 10 – го класу/автори В.С. Власов, С.В, Кульчицький

2.YouTube

 

 

doc
Додано
9 січня 2020
Переглядів
1676
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку