розробка уроку з літературного читання для 3 класу

Про матеріал

Ознайомити учнів з новим підручником, вдосконалювати уміння орієнтуватися в ньому, вдосконалювати навички свідомого виразного читання, збагачувати словниковий запас учнів, розвивати уявлення дітей про навколишній світ, своє місце в ньому; вчити використовувати набуті знання в повсякденному житті; виховувати любов до рідної мови.

Перегляд файлу

Дата ___________________                                       Клас __________________

Тема: З народного джерела. Світ народних казок.

Мета: ознайомити учнів з новим підручником, вдосконалювати уміння орієнтуватися в ньому, вдосконалювати навички свідомого виразного читання, збагачувати словниковий запас учнів, розвивати уявлення дітей про навколишній світ, своє місце в ньому; вчити використовувати набуті знання в повсякденному житті; виховувати любов до рідної мови.

Обладнання:

Хід уроку.

І. Організаційний момент.

1. Гра « Створюємо настрій» 

Відчуємо себе часточками колективу, краю, держави, Всесвіту і скажімо собі: 
 

  • Я прийшов на урок для чого? …(Учитися). 
  • Треба бути яким? …(Спокійним). 
  • Зі мною хто? …(Мої друзі). 
  • Вони мене що? …(Поважають). 
  • Мені це як? …(Приємно). 
  • Я готовий до чого? …(До успішної роботи). 

ІІ. Мовленнєва розминка.

  1. Гра «Асоціації»

Казка – вигадка, неправда, чудеса, життя, фантазія, правда, народ, розповідь, тощо.

 

  1. Робота над скоромовками.

Пригадати та промовити скоромовку, які запам’яталися з 2 класу.

 

  1. Розчитка.

Використати відеотренажери «Швидкочитання».

ІІІ.  Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

  1. Ознайомлення з підручником. Читання вчителем звернення автора.
    • Куди поведе нас нас цей підручник?
    • Які таємниці розкриємо, читаючи підручник?
    • Що рекомендує нам автор?

Ознайомлення з умовними позначками, змістом підручника.

  • Фізкультхвилинка

ІV. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу.

  1. Робота в групах.

Відгадати загадки. Пригадати і назвати персонажів творів.

 

  1. В діда з бабою хлопчина появився з деревини,

 У печі Зміючку спік, з гусеням додому втік.

 

  1. Не зміг сидіти на вікні, у лісі всім співав пісні,

Але коли зустрів Лисицю, та пісня мусила скінчиться.

 

  1. Хоч і невеличка, та усіх вмістила,

Наче тепла пічка звірів  обігріла маленька …

 

  1. Сиднем у землі сиділа,

Час настав – і всіх здружила.

До якого жанру відносяться твори? Доведіть. (Пригадати, що таке казка з уроків літ. чит. у 2 класі).

Що об’єднує відгадані вами казки? (Вони народні).

Що таке усна народна творчість?

 

  1. Опрацювання статті «Світ народних казок».

Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання статті учнями.

  • Які види народних казок згадуються в статті?
  • А які ви знаєте ще? (соціально-побутові).

 

  1.   Опрацювання статті «Українські народні казки» за В. Бичком.

Текст читає учень.

  • Який висновок можна зробити на основі статті: казка – це правда, чи вигадка?
  • Гра «Правда - вигадка».

Діти об’єднуються в дві команди.

І команда називає правдиві ознаки казки, ІІ – вигадані.

За результатами гри необхідно зробити висновок, що казка – це вигадка про правдиві життєві події.

  • Самостійне читання тексту учнями. Завдання: знайти в тексті порівняння.

V.  Підсумок уроку.

- Чи зрозумілим був для вас урок?

- Які знання та вміння , отримані на уроці, будуть корисними у житті?

VІ. Домашнє завдання.

Намалювати ілюстрацію до улюбленої казки.

Розповісти казку в класі.

docx
Додано
14 липня 2018
Переглядів
2270
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку