Заняття з образотворчого мистецтва
Тема: Тематичне малювання «Кольорові будиночки»
Мета: продовжувати ознайомлення вихованців з архітектурою як видом образотворчого мистецтва, з історією розвитку архітектури, кваліфікацією архітектурних об’єктів за призначенням, вчити застосувати набутті знання в практичній діяльності малювання будинку моєї мрії;розвивати просторове мислення, зорову пам'ять, творчу уяву; виховувати дбайливе ставлення до пам’яток архітектури та історії, охайність, наполегливість, відповідальність.
Обладнання та матеріали: ілюстрації та малюнки архітектурних споруд, динамічний стенд «Види образотворчого мистецтва», альбом, олівець, гумка, пензлі, ємність для води, серветка, гуаш.
Хід заняття
І. Організаційна частина.
ІІ. Актуалізація уваги та сприймання вихованців
2.1 Творче завдання «Лист своєму другу»
Розкажіть про місто, в якому ми живемо.
- Що в нашому місті є найголовніше?
- Що ми бачимо, якщо вирушаємо на екскурсію містом?
2.2 Аналіз малюнків Міський та сільський пейзаж».
ІІІ. Повідомлення теми та мети заняття.
IV. Мотиваційна навчальна діяльність вихованців.
V. Вивчення нового навчального матеріалу.
5.1 Вирішення проблемного питання
На вашу думку, будівництво та архітектура- це одне й те саме чи ні?
5.2. Інтелектуальна зупинка «Архітектурна академія знань»
Демонстрація наочності.
5.3. Створення асоціативного куща «Архітектура» Які необхідні зусилля людей9спеціальності) для створення архітектурної споруди?
5.4. Інформаційне поле «Мистецтво архітектури»
-об’ємні споруди (житлові, громадські та промислові);
-ландшафтна;
-містобудівництво.
5.5. Пояснення виконання практичної роботи
5.6 Інструктаж з БЖД.
VІ. Практична діяльність.
6.1. Самостійне малювання олівцем будинку моєї мрії..
6.2. Фізхвилинка.
6.3. Робота кольором.
VІІ. Підсумок заняття.
7.1. «Гірлянда питань» за темою «Архітектура».
7.2. Аналіз дитячих мкаклюнків.
7.3. Експрес – виставка малюнків.