Урок 3 клас "Дружба-то найбільший скарб" В.Нестайко "Просто Олесь друг"

Про матеріал

Мета:

формувати ключові компетентності: соціальна - організувати спільний пошук розв'язування завдання, викликати бажання діяти, уміння вчитися; самоорганізовуватися у навчальній діяльності;
загальнокультурна- формувати духовно-моральні основи життя учнів, бажання творити добро, вміти дружити;

інформаційна - уміння використовувати джерела інформації, зокрема ІКТ, для власного розвитку;
предметні:
вдосконалювати навички правильного, виразного, свідомого читання; формувати практичні уміння працювати над текстом; збагачувати словниковий запас; вчити аргументовано висловлювати свої думки;

розвивати: незалежне творче мислення, певну самостійність думки;

виховувати: почуття дружби та взаємодопомоги, викликати бажання обрати краще з поведінки літературних героїв для самовиховання.

Обладнання: картки для роботи в парах, картки для роботи в групах, індивідуальні картки з gr кодом для перевірки домашньої роботи, портрет автора, виставка книг, відео фільм про письменника, музична фізкультхвилинка.

Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

Дружба — то найбільший скарб.

Всеволод Нестайко «Просто Олесь друг»

 

(скорочено)

 

Результат пошуку зображень за запитом "просто Олесь друг" 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підготувала: Зайченко С.В.,
класний керівник 3-А класу

 


               Тема.  Дружба -то найбільший скарб.
Всеволод Нестайко «Просто Олесь друг»

Мета:
формувати ключові компетентності: соціальна - організувати спільний пошук розв’язування завдання, викликати бажання діяти, уміння вчитися; самоорганізовуватися у навчальній діяльності;
загальнокультурна- формувати духовно-моральні основи життя учнів, бажання творити добро, вміти дружити;

інформаційна - уміння використовувати джерела інформації, зокрема ІКТ, для власного розвитку;
предметні:
вдосконалювати навички правильного, виразного, свідомого читання; формувати практичні  уміння працювати над текстом;  збагачувати словниковий запас; вчити аргументовано висловлювати свої думки;

розвивати: незалежне творче мислення, певну самостійність думки;

виховувати:   почуття дружби та взаємодопомоги, викликати бажання обрати краще з поведінки літературних героїв для самовиховання.

Обладнання: картки для роботи в парах, картки для роботи в групах, індивідуальні картки з gr кодом для перевірки домашньої роботи, портрет автора, виставка книг, відео фільм про письменника, музична фізкультхвилинка.

 

Хід уроку

I. Організаційний момент

Нумо, діти, підведіться,

Одне одному всміхніться.

Чули, вже дзвенів дзвінок —

Починаємо урок.

II. Мовленнєва розминка

1. • «Звуконаслідування»

Озвучте, як:

  • шелестить листя (ш-ш-ш);
  • звучить тиша (ц-ц-ц);
  • виє вітер (в-в-в);
  • бринить бджола (дж-ж-ж);

 

2. Робота над чистомовкою
Ас-ас-ас - в нас чудовий клас
Зі-зі-зі - усі ми друзі
Ем-ем-ем – нікого  не підведем!
Ім-ім-ім - нам весело усім!

 

 

3. Робота над скоромовкою

— Прочитайте скоромовку мовчки; хором повільно; весело, з почуттям гу­мору; в швидкому темпі, ніби ви біжите до автобуса, а автобус поїхав; виділіть голосом дієслова.

На лужок ішов сніжок,

Вбрав лужок у кожушок.

По лужку стрибав Дружок,

І пошкодив кожушок.

 

III. Перевірка домашнього завдання

Вправа LearningApps.org
https://learningapps.org/display?v=p4oxf3ej518

1 учень читає уривок, який найбільше сподобався.

 

ІІ Актуалізація опорних знань, умінь і навичок учнів

― А почнемо ми наш урок читання з девізу:  (запис на дошці).

Не тільки дивитися, а й бачити.

Не тільки слухати, а й чути.

Запам’ятовувати, міркувати, розповідати.

V. Мотивація навчальної діяльності.  Повідомлення  теми уроку.

1.Робота в парах. Вправа «Прилипайко»

Знайдіть слова та складіть прислів’я.

 

нмвшдрузямисмту

лщувдеревобнгв

мкцзживетрвс

тлдчлюдинасвгш

птвккоріннямлдвс

лаб

  • Яка група перша зачитує що отримали.

Дерево живе корінням, а людина друзями.

― Про що будемо говорити на уроці? (про дружбу)

 

 Технологія «Мікрофон»

А що для вас означає слово «дружба»?

 

— Сьогодні ми ознайомимося із творчістю дитячого письменника Всево­лода Нестайка, який поділиться з нами своїм рецептом дружби.

VІ.  Сприйняття і усвідомлення нового матеріалу

1. Біографічна довідка

— Всеволод Зіновійович Нестайко
народився 30 січня 1930 р. в м. Бердичеві на
Житомирщині в сім’ї службовця.
Коли Всеволоду було три роки, разом з іншими
січовими стрільцями, загинув його батько.
Йшов страшний 1933 р. і сім’я, рятуючись від голоду, переїхала до родичів у Київ. Тож все своє свідоме життя Всеволод Нестайко прожив у Києві. Коли Всеволод Нестайко був ма­леньким хлопчиком, він страшенно хотів швидше вирости і стати великим та дорослим. «Може тому, що я був справді малий на зріст, чи не найменший у класі. “Малий, худий та ще й рудий”. Як вогонь червоний. Мене дражнили “Море горить!”, “Пожежна команда”. А ще в класі мене називали Рудий афри­канський їжачок»,— згадує письменник. І щоб швидше вирости, Всеволод годинами стояв під дощем і спати лягав о сьомій. Отак у сні і нетерплячці В. Не­стайко і не зогледівся, як несподівано виріс майже під два метри і перестав бути рудим. «І раптом збагнув, що даремно поспішав вирости, що дитинство — найпрекрасніша, найщасливіша пора людського життя. І так мені захотілося повернутися назад!
Назад — у дитинство. Та нема у часу дороги назад»,— зізнається він.
І все ж таки Всеволод Зіновійович Нестайко знайшов цю до­рогу.
А пролягла вона через уяву і фантазію. Він почав подумки повертатися у дитинство — почав писати для дітей веселі і мудрі книги.

Перегляд відео             
             (перегляньте виставку)


2.  Запишіть в Щоденник читача
Всеволод Зіновійович Нестайко
народився 30 січня 1930 р.
в м. Бердичеві на Житомирщині.
Помер 16 серпня 2014 році в м. Києві.
 

  •  А на уроці ми познайомимось із оповіданням «Просто Олесь друг».
     

Підніміть руку у кого з вас є друг чи подруга?

Хто на вашу думку такий друг? 
Свою відповідь починайте словами «Друг– це …»(працює мікрофон).

  • Як  на вашу думку, між ким може існувати дружба?
  • А скільки може бути друзів в однієї людини?
  • Дійсно дружити можна парами, групами, колективами, може дружити дівчинка з дівчинкою, хлопчик з хлопчиком.
  • 3. Тож сьогодні ми прочитаємо про друзів. В тесті будуть зустрічатись слова, тож давайте прочитаємо.
    Словникова робота

 

кирпатий

враження

поруч

щоранку

звичайних

збагнув

пильно

шкода

спочатку

мешкають

 

― Прочитайте слова .

  До слова «поруч» підберіть синонім (близько, недалеко)

4. Виразне читання оповідання вчителем. Учні слідкують.

  Хто є його головними персонажами?

— У чому поклялись одне одному Олесь і Костик? (прочитати)

— Яку професію вони собі обрали? (прочитати)

― Як довго вони дружать? Що автор говорить про їх дружбу? (Зачитати).

— Чому вирішили бути штурманами, а не капітанами? (прочитати)

— Де провели літо хлопчики? (прочитати)

— Який подарунок приготували їм батьки? (прочитати)

— Чому хвилювалися хлоп’ята? (прочитати)

— Яка неприємність трапилась у Костика? (прочитати)

— Як ви розумієте виділений вислів? Водою не розіллєш

(Неможливо розлучити)
 

Фізкультхвилинка
 

5. Передбачення

Як ви гадаєте, чи одягне Олесь форму 1 вересня?
Виразне читання оповідання вчителем

 Чи виправдалися ваші  передбачення?

  • Тож одягнув Олесь форму?
  • Чому Олесь не одягнув нової форми?  (Олесь вирішив прийти у новій формі тоді, коли майстер дошиє форму другові)
  • Як Олесь пояснив, де його форма? (прочитати)
    6.Робота в групах

І

Аналіз змісту оповідання

ІІ

Скласти сенкан на слово друг

ІІІ

Скласти прислів’я про дружбу

  • Дружба та братство – найбільше багатство.
  • Без вірного друга велика туга.
  • Друга шукай,  а знайдеш – тримай.
  • Дружба – найбільший скарб.
  • Старий друг краще нових двох.

Людина без друга – що їжа без солі!

 

ІУ

Скласти план до оповідання      І частини  

1. Два схожі хлопчики – друзі не розлий вода.

2. Вони будуть штурманами або матросами.

3. Подарунок для хлопчиків на Перше вересня.

4. Хвилювання та мрії хлопців.

5. До першого лишалося два дні.

У

Скласти план до оповідання      ІІ частини  

1.  Ранок першого вересня.

2. А де ж форма Олеся?

3. Вигадка хлопця.

4. Просто Олесь друг. 

Кожна група презентує свою роботу.

VIІ. Рефлексія

 Технологія «Займи позицію»

Ставлю перед учнями дискусійне питання.

      ― Чи можна Олеся назвати справжнім другом?

Пропоную три позиції:

так

не знаю

ні

 

 

   Діти голосують, вчитель рахує кількість і результати записує на шкалу.
Вибираю кількох учасників і прошу обґрунтувати свою позицію.
Питання до учнів які обґрунтовують свою позицію:

  • А як би вчинив ти?

― Діти, справжній друг – це безцінний скарб. Я бажаю вам всім вірних і щирих друзів.

VІІІ. Підсумок уроку https://learningapps.org/display?v=p6tkvm6u318

 

1. У чому поклялись одне Одному Олесь і Костик?
а) ніколи не сваритись;
б) ніколи в житті не розлучатися;
с) ніколи не ображати один одного
    2. В чому був одягнений Олег?

а) у спортивному костюмі;

б) у шкільній формі;

с) у сірих штанях і синій курточці.

    3. Де мешкали хлопчики?

а) на сусідніх вулицях;

б) на одній вулиці;

с) у різних районах міста.

    4. Де зустрічалися хлопці щоранку?

а) біля магазину;

б) біля школи;

с) біля аптеки.

    5. Яке почуття виникло у Костика при зустрічі з Олесем?

а) радості;

б) здивування;

с) заздрості.
    6. Де провели літо хлопчики?
а) на березі Чорного моря;
б) на березі Азовського моря;
с) у бабусі на сусідній вулиці

 

ІХ. Домашнє завдання

 Диференційоване домашнє завдання:

            1 група ― виразне читання.

2 група ―читати,  підготувати запитання за змістом оповідання.

 

 

 

1

 

docx
Додано
3 травня 2018
Переглядів
8264
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку