Урок з читання за темою "Без вірного друга --велика туга" Як серед птахів виникла дружба
Мета уроку: Продовжити ознайомлення учнів з казками народів світу;
вдосконалювати навички свідомого,виразного читання,вчити аналізувати прочитане,робити висновки;
розвивати зв"язне мовлення,образне мислення;
виховувати колективізм
Тема уроку Без вірного друга –велика туга «Як серед птахів виникла дружба»
Мета уроку продрвжити ознайомлення учнів з казками народів світу ;вдосконалювати навички свідомого,виразного читання;вчити аналізувати прочитане ,робити висновки;розвивати зв»язне мовлення,образне мислення;виховувати колективізм.
Обладнання: малюнки птахів ,вирізані з паперу долоньки.
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
1 Орг момент
2 Мовленнєва розминка
-тренування дихального апарату
Прочитати прислів»я з різною інтонацією і у різному темпі (радісно і швидко,сумно і повільно,здивовано, запитуючи.)
Перед ворогами не хились,для друга життя не жалій
--розвиваючі ігри
1) «Заміни звук»
Дуб-…(зуб)
День-…(пень)
Гак-…(мак)
Сіль-…(міль)
Порт-…(торт)
Робот-…(хобот)
Калина-…(малина)
Лінь-…(кінь)
Ніс-…(ніж)
Кит-…(кіт)
Дим-…(дім)
2)Гра «Слова з чотирьох букв»
В одному далекому царстві жив…хто?(слон).Він дуже любив їсти …що?(хліб,диню).От одного дня він стояв біля …чого(клена)і жував …що?(лист)До нього підійшов …хто?(тигр)На спині у нього сиділи…хто?(змія і сова)Вони веселосказали:»Ми вирішили піти в…куди?(цирк) Хочемо послухати ,як грають…що?(баян,арфа)Потім прибіг…хто?(осел) Ввн поскаржився:»У мене болить…що?(тіло,вухо) Мені потрібні…що(шуба,шарф)» Звірі викликали лікаря. Прилетів …хто?(орел)і вилікував осла.
3)робота над загадками
-найгарніший з усіх птахів чистить ріллю від черв»яків(грак)
-привітала нас піснями із весною і живе під стріхою одною(ластівка)
-сам вечірньої години заховався в кущ калини-на сто дудок і свистків чаром ,співом світ залив(соловей)
-що то за птах,що в чужі гнізда яйця кладе(зозуля)
-які ноги,такий ніс,по болоту ходить скрізь(лелека)
На які питання відповідають ці слова?
Як можна назвати одним словом?
Перевірка домашнього завдання
Мотивація навчальної діяльності
-Сьогодні ми продовжимо нашу подорож сторінками народних казок різних країн світу.І ось на нашому шляху Бірма,країна,яка знаходиться на півострові Індокитай В цій країні є місця де люди живуть у будиночках на воді,овочі і квіти вирощують на городах, що плавають.
Ось і на уроці ми прочитаємо казку,яку склали в цій країні «Як серед птахів виникла дружба»
Сприймання і усвідомлення нового матеріалу
Опрацювання казки «Як серед птахів виникла дружба»(Ст 18-20)
-Хто є персонажами прочитаної казки?
-До якого виду казок належить ця казка,доведіть це.
2)словникова робота
Фізкультхвилинка
3)читання казки учнями ланцюжком
4)аналіз змісту казки з елементами вибіркового читання
-чому між птахами не було дружби?
-як фазану вдалосяпотоваришувати з вороном?
-Яке випробовування влаштували друзям птахи?
-Чи витримала дружба Ворона і Фазана перевірку на міцність?
-Доберіть слова, якими можна охаракткризувати Фазана і ворона?
-Чого навчає ця казка?
-Які прислів»я про дружбу ви знаєте?
-Яка основна думка казки?
А ось тепер давай те і ми з вами подивимось одне на одного і визначимо всі ті гарні якості ,які є у ваших товаришів. Ось долоньки, напишіть на них ім»я сусіда і на кожному пальчику запишіть його гарні риси.
-обговорення завдання
5) Гра «віднови прислів»я»
Кішки гризуться----велика сила
Гостре словечко----вітру боїться
Єдність і братерство----мишам привілля
Одиноке дерево----коле сердечко
Людяність----шлях до щастя
Дружба----дорожча за багатство
6)Гра «Дощик» --відпрацювання навички швидкого читання
7)Гра « Листочок» ( читає учень на парту якого впав кленовий листочок)
Підсумок з уроку
-яку казку ми прочитали на уроці?
-Яка країна подарувала нам цю казку?