Тема. Число 8. Цифра 8. Склад числа 8
Мета. Познайомити учнів з числом і цифрою 8. Повторити і закріпити навички рахунку в межах 7. Розвивати логічне мислення, мову, творчі здібності. Збагачувати знання про навколишній світ. Виховувати пізнавальний інтерес до предмету математики.
Обладнання: малюнки звірів, лічильний матеріал, слайди для вивчення складу числа 8.
Хід уроку
І. Організація класу. Створення емоційно-психологічного настрою.
Подивилися на мене,
Усміхнулися усі:
Всі готові до роботи
Всі бадьорі? Молодці!
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Сідайте, діти! В класі
Зустрілися ми знову.
Про математику чарівну
Ми поведем розмову.
ІІІ. Повторення та закріплення вивченого матеріалу.
1. Усний рахунок
- Відгадайте, діти, загадку і дізнайтеся хто до нас сьогодні завітав на урок.
Дивина! Живий клубок
Покотився в наш садок.
Має сотню голочок.
Хто це, друзі? (Їжачок).
- Він вас запрошує в подорож на лісову галявину. Подивіться скільки в нього друзів.
- Порахуйте їх?
- Яким по порядку стоїть зайчик? Ведмідь?
- Хто стоїть третім?П’ятим ? Сьомим?
- Назвіть сусідів числа 5, 2, 4, 6.
- Полічіть від 1 до 7, від 7 до 1, від 5 до 7, від 7 до 3.
2. Після осені розпочинається зима. І звірі готуються до холодів. Як це вони роблять?
Послухайте, яким дбайливим господарем виявився їжачок. Носить на зиму у свою комірку і бурячки, і грибочки. Їжачок просить , щоб ми допомогли йому запасти запаси на зиму. Нам потрібно розв”язати віршовані задачі.
Ішов їжак, знайшов буряк,
Знайшов ще шість –
З сім’єю з’їсть.
Ну, то скільки буряків
Усього у їжаків?
У лісочку на горбочку
Вдень з’явились два грибочки.
А під вечір знову п’ять.
Хто зумів порахувать?
Три грибочки білка швидко
Понесла в своє дупло.
А у ньому зберігалось
Чотири грибочки вже давно.
А тепер скажіть ви нам:
Скільки всіх грибочків там?
3. - Їжачок просить допомогти засушити грибочки. Записати числовий ряд.
ІV/ Фізкультхвилинка про їжачка
V. Оголошення теми, мети уроку.
1. Створення проблемної ситуації.
-Діти, до їжачка в гості прийшло 7 друзів. А якщо ми порахуємо ще й їжачка, то скільки звірів буде? А як отримали 8?
То яке число ми будемо сьогоді вчитими?
-Число 8. Цифра 8. Склад числа.Цифра вісім-два кільця
Без початку і кінця.
Вісім пелюсток у квітки.
Вісім в кубика вершин.
Вже о восьмій учні в школі, не порушують режим
(Показ числа 8)
VІ Робота над новою темою.
1. Робота з підручником ст. 36
- Діти, Поспішайко запитує скільки тварин на малюнку.
- Зараз у групах із лего складемо 8.
2. Робота в зошиті
2. Хвилинка каліграфії.( Робота в зошитах ст. 24 )
-Починаємо чаклувати
Вісімку, як два писати. 8
Біля нижньої лінії хвостик назад закругляємо
І обидва кінці дуже вправно з’єднаємо.
— Цифра 8 складається з верхнього і нижнього малих овалів. Верхній овал трохи менше за нижній. Починають писати її трохи нижче і правіше за середину верхньої сторони. Ведуть лінію праворуч угору, заокруглюють в правому верхньому кутку клітини, потім — справа наліво до середини нижньої сторони клітини, заокруглюють і піднімаються вгору до початкової точки.
б) Написання цифри в повітрі під рахунок «раз-i, два-і».
в) Написання цифри в зошиті.
Пошук закономірності і продовження написання цифр
VІІ. Фізкультхвилинка для очей по тренажеру разом з їжачком.
Продовження роботи в зошиті
- Наведи й обчисли.
- Намалюй стрілки годинника.
VІІІ. Узагальнення виконаної роботи.
Робота в групах
-Їжачок щиро дякує вам за роботу.
-І просить вас ще йому допомогти зробити запаси на зиму.
Треба на яблуках і грибочках у квадратики вписати числа, щоб вийшло 8.
IX. Підсумок уроку.
Яке число вивчали сьогодні на уроці.
Вам сподобався урок?
Що найбільше сподобалося робити?
Молодці! Їжачок вам дуже дякує і тепер він буде взимку не голодний.