Урок читання. Тема: "Яке частування - таке й дякування"

Про матеріал

Казкотерапія – один із безболісних способів психотерапії. Можливо тому, що за допомогою казок ( або під їхнім впливом ) сформувався життєвий досвід і за допомогою казки можна спробувати його змінити, якщо він невдалий. Адже в казкотерапії прийнято складати і розповідати казки, притчі, легенди, міфи й інші історії

Перегляд файлу

 

 

Тема:  Урок позакласного читання: "Зима-білосніжка".

 

Мета:  Формувати уявлення про характерні ознаки зими. Вчити учнів бачити

             і відчувати красу природи. Виховувати любов до рідного краю через

             любов до природи.

 

Обладнання.  Книжкова виставка, збірник творів "Позакласне читання", ілюстрації, малюнки до теми "Зима", магнітофонний запис "Пори року" Вівальді.

 

Хід уроку

 

І. Загальнокорекційний етап.

1. Оргмомент. Привітання з класом.

2. Нервово-психологічна підготовка.

 

Створюємо гарний настрій: "Усміхніться!", "Скажіть добрі слова один одному".

 

ІІ. Основний етап.

  1. Перевірка домашнього завдання. ( перевірка вивченого  напам’ять вірша про зиму за вибором дітей).
  2. Оголошення теми уроку. Подача нового матеріалу.

Загадка.

  • Доню! Доню! – кличе мати,

Швидше вийди-но із хати!

Дивина! Щезла стежка…

Де вона?

Зникла десь і огорожа..

Сад на себе чом не схожий?

Що за диво? Все село

Білим пухом занесло…

Дива зовсім тут нема –

Це в село прийшла… (Зима).

  • Зима прийшла і до нас сьогодні на урок . Доберіть слова: "Зима (яка?)…(відповіді дітей: холодна, люта, зла, біла, пухнаста)".
  • Скласти слово: ІГСН (сніг).
  • Вивчення скоромовки. Гра "Щоб ротик був слухняний".

                      Ніч сміхунчик снігу міх –

                      Сміх розсипався на сніг.(Повільний темп, пришвидшений,

                                                                  швидкий).

  • Читання з дошки "Телеграми".

 

                                      Телеграма

             Слухав Птах на дротах,

             Як гуде телеграф.

             Потім знявся, закричав:

             Телеграму я прийняв!

             Передав телеграф,

             Щоб ховався кожен птах,

             Бо із півночі сюди

             Йдуть великі холоди.

                                               Анатолій Качан

  • Що то був за птах на дротах?

 

  1. Актуалізація опорних знань.

А) Перегляд ілюстрацій, малюнків до теми "Зима", бесіда з учнями.

- Придивіться до зимового пейзажу.

- Перерахуйте кольори зими.

- Який із них є головним кольором зими?

- А які кольори, крім білого, є ще у зимовій природі?

- Які поєднання барв у зимовому пейзажі вам подобаються найбільше?

Б) Бесіда.

- Якого кольору зимове небо у сонячний морозний день?

- Чи змінюється його колір у похмурий день?

- Якого кольору дерева?

- Які дерева взимку зелені?

- Чи зустрічаються яскраві кольори взимку? Де? (Ягоди горобини, калини, шипшини, пір’ячко птахів).

- А які зимові голоси?

Сніг - … (рипить).

Мороз - … (тріщить).

Хурделиця - …(співає, виє, стогне, квилить, плаче, голосить, ридає).

В) Слухання зимової мелодії "Пори  року" Вівальді.

- Зима (яка?) – (сувора, велична, холодна, казкова, зачарована, білосніжна).

4. Фізхвилинка.

                                Стати рівно!

                                Руки в боки!

                                Стрибаєм як сороки,

                                Як сороки-білобоки:

                                Стрибу-стрибу,

                                Скоко-скоки!

  1. Читання та обговорення творів.

А) Робота в групах.

           Перша група.

Вірш "Грудень" (с. 26).

Завдання.

  • Прочитати вірш.
  • Знайти рядки, які пояснюють назву місяця грудня.

            Друга група.

Вірш "Січень".

Завдання.

  • Прочитати вірш.
  • Знайти рядки, які пояснюють, для чого січень землю снігом укриває.

            Третя група.

Вірш "Зимові слова" (с. 26-27).

Завдання.

  • Прочитати вірш.
  • Назвати зимові слова.
  • Чому ім’я Оксана зимове?

Б) Відповіді від груп. Оцінка роботи груп.

5. Складання приказки.

      6. Гра "Мозаїка".

Скласти зимові слова.

Картку зі словом розрізати на частини.

 

С    Н     І   Ж   И   Н   К   А

                                              Слова: сніжинка, мороз, бурулька.

7. Закріплення матеріалу.

  Розгадати загадки і записати слова-відгадки в клітинки кросворда. Прочитати слово у виділеному стовпці.

  • Зроду рук своїх немає,

А узори вишиває. (Мороз).

      -    Дві дощечки, дві сестри

            Несуть мене з гори. (Лижі).

  • Сніг на полях, лід на річках,

хуга гуляє. Коли це буває? (Взимку).

  • Зірка сніжно-біла

На рукав мені злетіла.

Поки ніс її сюди,

Стала краплею води. (Сніжинка).

 

ІІІ. Заключний етап.

  1. Домашнє завдання: намалювати малюнок про зиму, скласти загадку.
  2. Приведення в порядок робочих місць.
  3. Організований вихід на перерву.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

doc
Додано
2 липня 2018
Переглядів
670
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку