Урок позакласного читання "Вже брами літа замикає осінь"

Про матеріал

Умійте природу любити

-Вам у походи ходити.

І мандрувать, любі діти.

Умійте природу любити.

Кожній стеблині радіти.

У полі, у лісі, над яром

Квіти, дерева і трави,

Цвіту не рви задаром.

Бачиш - у полі квітки,

Чуєш - співають пташки,

Всюди сміються діти.

Усе це - тобі берегти!

Перегляд файлу

Урок 2.                                Дата____________

Тема. Вже брами літа замикає осінь.

Мета. Вчитись читати та аналізувати  твори, присвячені осінній порі. Ознайомити учнів із художніми засобами зо­браження осені поетами, письменниками, учити спо­стерігати за красою природи. Розвивати навички читання, переказу, вміння спілкуватися. Виховувати та прищеплювати любов, відповідальність, дбайливе ставлення до довкілля.

Обладнання. Записи, виставка книжок, малюнки учнів, ілюстрації.

Тип уроку. Урок узагальнення та систематизації знань.

        Хід уроку.

І.Організаційний момент.

Умійте природу любити

-Вам у походи ходити.

І мандрувать, любі діти.

Умійте природу любити.

Кожній стеблині радіти.

У полі, у лісі, над яром

Квіти, дерева і трави,

Цвіту не рви задаром.

Бачиш - у полі квітки,

Чуєш - співають пташки,

Всюди сміються діти.

Усе це - тобі берегти!

ІІ. Актуалізація опорних знань. Узагальнююча бесіда.

--Які твори ви читали, готуючись до уроку?

--Хто їх автор?

--Яка основна думка твору?

--Зачитайте уривок з твору, що вам сподобався.

--Стисло перекажіть прочитаний вами твір.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

--- Яка пора року до нас зараз завітала?

--- Які прикмети має осінь?

--- Чи подобається вам ця пора року?

ІУ. Ознайомлення з творами шляхом їх читання в класі.

1. Робота над віршем «Непомітно з'явилася осінь»  Валентина Бичка.

  Прочитайте твір самостійно.

2. Дайте відповіді на запитання:

  Як з'явилася осінь?

  Яким стає день?

  Як автор розповів про листя на деревах?

  Як назвав Валентин Бичко журавлів?

  Куди птахи відлітають і чому?

3. Послухайте твір із заплющеними очима.(Читає вчитель)  Яку картину ви уявили? Опишіть словами або намалюйте на папері.

4.  Виконайте  завдання 1 в робочому зошиті.

Запишіть 3 ознаки осені, які названі в цьому вірші.

У. Фізпауза для оченят.

1. Швидко покліпати очима, заплющити очі та посидіти спокійно, повільно рахуючи до 5. Повторити 4 -5 разів.

2. Міцно замружити очі. Порахувати до 3, відкрити очі та подивитися вдалечінь. Порахувати до 5. Повторити 4 – 5 разів.

3. У середньому темпі проробити 3 – 4 кругових рухів очима в правий бік, стільки ж само - у лівий. Розслабивши очні м’язи, подивитися вдалечінь – на рахунок 1 – 6. Повторити 1 – 2 рази.

4. Витягнути руку вперед. Подивитися на вказівний палець витягнутої руки на рахунок  1 – 4. Потім перенести погляд вдалечінь на рахунок 1 – 6. Повторити 4 – 5 разів.                                                                                                                                       

УІ. Робота над твором Сергія Козлова «Їжачок в тумані».

1.   Прочитайте оповідання "Соснова шишка".

2.   Словникова робота.

заверещала              валандаєшся                   нудний

галасуємо                тинявся                           зрине

обійми                      нудний                           згадує

3. Відповіді на питання за казкою. Робочий зошит . Завдання 2.

УІІ. Робота над твором Сергія Козлова "Лисичка".

1. Завдання перед слуханням.

  Прочитайте назву твору. Поміркуйте, про що йтиметься у творі.

2. Читання вчителем.

3. Словникова робота.

блакить                вогненне                       розридався

заспокойся           відлітатимуть               розревівся

промине               здригався                      минеться

відходило            збагнув                          зарадиш

тягнеш                 зламану                         прогнилий

петляючи             обгорілі                        підтиснувши

4. Виконаня завдань в робочому зошиті. Завдання 3,4,5.

У. Перевірка усвідомленого.

1. Робота з осінніми прикметами та прислів'ями

  Прочитайте. Поясніть, як ви розумієте зміст прислів'їв, прикмет.

  Прочитайте в прислів'ях слова, які протиставляються. Чи всі вони антоніми у звичайному мовленні?

  Які ще прикмети ви знаєте? Які з них справдилися?

2.  Поєднайте початок і кінець народних прикмет.

У лісі багато горобини —                             робить два болота.

У вересні ложка води ---                               осінь буде дощовою.

Як листопад дерев не обтрусить                 що з великої хмари малий  дощ буває.

У жовтні кожен знає,                                    довга зима бути мусить.

3. Намалюйте ілюстрацію до прислів'я або народної при­кмети. Продемонструйте в класі. Запропонуйте відгадати, що вона передає.

4. Складіть невеликий твір про осінь, використовуючи прислів'я, народні прикмети.

5.  Відновіть прислів'я за малюнками.

                     жовтіє, то   поле    смутніє.     (Як листя жовтіє, то поле смутніє.)

                        

Літо дає                , а осінь                           (Літо дає коріння, а осінь насіння.)

Весна багата на

                             , а осінь — на сніпки.

(Весна багата на квіти, а осінь — на сніпки.)

УІ. Підсумок уроку.

  Що нового ви дізналися на уроці?

— Яка назва теми?

  Який твори  ми читали? Хто їх  автори?

---  Який твір вам запам’ятався найбільше і чому?

VІІ. Домашнє  завдання.

Прочитати  і підготувати розповідь про українську народну казку.

 

docx
Додано
2 липня 2018
Переглядів
902
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку