Математика, 6 клас
Тема уроку: Ділення звичайних дробів
Тип уроку: урок застосування вмінь і навичок
Мета уроку: сформувати вміння і навички застосовувати
ділення звичайних дробів до розв’язування
прикладів, задач, рівнянь;
виховувати культуру математичних записів,
старанність, інтерес до предмету, активізувати
пізнавальну діяльність учнів;
розвивати самостійність, логічне мислення.
Хід уроку:
І. Перевірка домашнього завдання.
Діти виконували тестові завдання на сайті «На Урок», проводиться аналіз тестування, роз’яснення та розв’язок завдань, в яких було допущено помилки.
ІІ. Оголошення теми та мети уроку.
ІІІ. Мотивація навчання.
Девіз уроку:
“Per aspera 1nd astra”(лат.) – «Через терни – до зірок»
-Долаючи перешкоди – досягти успіху. Цього успіху я вам щиро бажаю.
А досягати цього успіху ми будемо розв’язуючи приклади, задачі, рівняння тощо.
IV. Актуалізація опорних знань.
-Розпочнемо наш урок з усного опитування, пригадаємо вивчений матеріал:
· Які числа називають взаємно оберненими?
· Як знайти число, обернене до звичайного дробу?
· Як знайти число, обернене до натурального числа?
· Як записати число, обернене до мішаного числа?
· Як записати число, обернене до десяткового дробу?
-Перш, ніж перейти до реалізації плану, треба повторити правила, які нам сьогодні будуть потрібні на уроці.
- Як поділити один дріб на інший?
За потреби дріб скорочують
Виконаємо вправу для вдосконалення нашого вміння ділити два дроби
V. Виконання вправ (письмово).
№1. Виконати ділення звичайних дробів
У випадку поділу цілого числа на звичайний дріб ціле число можна помножити на дріб, обернений дільнику, або спочатку записати ціле число у вигляді неправильного дробу, а потім виконати ділення звичайних дробів.
! Щоб поділити дріб на натуральне число, потрібно знаменник дробу помножити на дане число, а чисельник залишити без змін.
! Щоб знайти частку мішаних чисел, мішані числа записують у вигляді неправильних дробів і виконують ділення звичайних дробів.
№2. Виконати ділення мішаних чисел.
VI. Фізкультхвилинка
Трава низенька-низенька. (Присідають.)
Дерева високі-високі. (Піднімають руки вгору.)
Вітер дерева колише-гойдає, (Обертаються.)
То направо, то наліво нахиляє.(Нахиляються праворуч, ліворуч.)
То вгору, то назад. (Потягуються вгору, назад.)
То вниз нагинає. (Нахиляються вперед.)
Птахи летять-відлітають.(Махають руками-«крильми».)
А учні тихенько на місця сідають.(Сідають за парти.)
№3. Розв’язати рівняння
1) ; 2) ; 3) х : ; 4) .
- Які правила знаходження компонентів дій використовуємо?
№4. Розв’язати задачу на знаходження швидкості.
Швидкість автомобіля більша за швидкість вантажівки на 15 км. Знайдіть швидкість автомобіля, якщо вантажівка за год проїхала 41 км.
VІI. Оцінювання учнів.
Коментування оцінки роботи кожного учня за весь урок.
VIІI. Домашнє завдання.
§ 2; п.13; стор.108-111; №414; № 425 (1).
IX. Підсумок уроку. Рефлексія.
Завершимо урок вправою «Обери колір свого настрою». Діти обирають картку з кольором, який найбільш підходить до уроку
Зелений --- Все вдавалося легко.
Жовтий --- Було цікаво.
Синій --- Я старався.
Червоний --- Мені було важко.