Урок "Дмитро Павличко "Мрія"

Про матеріал

Читання - найкраще навчання. У цьому складному процесі беруть участь зір, мислення, мовлення, пам'ять, уява, слухові та звукові аналізатори.

Моя мета - навчити дітей добре читати. Адже читання - це віконечко через, яке діти бачать, пізнають світ і самих себе. Я малюю в своїй уяві, а потім відтворюю на уроці витворені мною нові методи і форми навчання. На уроках читання вирішується багато проблем естетичного, морального й етичного розвитку дитини. Успішно вирішити їх можна за умови добре спланованого уроку, який був і залишається основною формою навчально-виховної роботи. Мета уроку має чітко відображати навчальні завдання, його розвивальну і виховну спрямованість.

Метою уроку є продовження ознайомлення учнів з творчістю Дмитра Павличка, вдосконалення навичок виразного свідомого читання віршованих творів, розвиток уміння швидко орієнтуватися в тексті, збагаченняю словникового запасу слів учнів, розвиток уміння узагальнювати, вироблення вміння робити самостійно висновки, творчої уяви, виховувати спостережливість у учнів, любов до природи, привчати дітей до мудрого використання багатств природи, дбати про птахів та розуміти мову птахів.

Перегляд файлу

 


ТЕМА: Дмитро Пав личко «Птиця»

МЕТА: Вдосконалювати навички виразного

читання, уміння швидко орієнтуватися в тексті, збагачувати словник, розвивати уміння узагальнювати, робити висновки. Виховувати спостережливість, любов до природи, привчати дітей до мудрого використання багатств природи, дбати про птахів та зрозуміти мову їх, зрозуміти те, що він хотів сказати.

ОБЛАДНАННЯ • картки із завданням для

групової роботи, кролик іграшковий, клітка, таблиця « Почуттів», птахи іграшкові.

ХІД УРОКУ: І.ОРГМОМЕНТ:

Продзвенів уже дзвінок.

Починаємо урок.

Він зимовий і цікавий,

І гостей зібрав чимало.

Поверніться до гостей І промовте: « Добрий день!»

  1.   В добрий день і в добрий час Завітали ви до нас.
  2.    Всіх гостей ми в нас вітаємо.

Подивіться, що ми знаємо!

Зараз Влада сяде перша,

А за нею і хлоп’ята.



Всі сідайте тихо, діти, Домовляймось не шуміти. На уроці не дрімати,

А знання мерщій хапати. Тож гаразд, часу не гаєм І урок вже починаємо.


  1.                     Актуалізація і систематизація опорних знань:
  1.    Перевірка домашньої роботи:

- Скажіть, будь ласка, над яким твором ви вдома працювали?

  •      Хто його написав?
  • На дошці записано речення, його треба закінчити. Читаємо хором:

« Цей вірш Д. Павличка не лише небувалиця, а й діалог.»

  •      А що називається діалогом?

(Розмова між двома і більше особами)

  •      Між ким і ким ведеться розмова ?
  •      Ось зараз ми і відтворимо цей діалог?

(Інсценізація вірша).



  • Молодці! Яісу б ви оцінку поставили Владі? Чому?
  • В якому році народився поет, Марік?

( 1926 році на Івано - Франківщині.)

  • Про що Дмитро Павличко пише у творах для дітей, Влада?

( Про природу, про фантастичні пригоди.)

  • Які за формою вірші можна знайти у його творчому доробку, Женя?

( Діалоги, розповіді, фантазії.)

  • А що ви ще знаєте про творчість Д. Павличка, Рома?
  • Молодці! Я вами задоволена.

  1.    МОТИВАЦІЯ
  • Ви, мабуть, знаєте, що 2011 рік за китайським

календарем - рік ........Так, правильно. Ось сьогодні на

урок до нас саме і завітала ця казкова тварина...

  • Він не просто так прийшов , а приніс вам завдання. Ось він його тримає в лапках. А от яке саме ми з вами зараз і дізнаємося.
  • О, та це ж загадки! Відгадаємо?

(Зачитую загадки)


  • А що це за птах сховався серед цих літер?

(АКРУК)

  • Правильно. Це курка!
  • А зараз уважно подивіться на цю колонку слів і скажіть, який птах зайвий? Чому?
  • А це, які птахи? А де вони живуть?( Не потребують догляду).


  • Чи можете ви уявити курку, яка живе на волі, серед темного лісу, серед тварин?
  •      Що з нею може трапитися?
  • А тепер уявіть ось цю пташку, яка звикла жити на волі, я посаджу в клітку, що ж вона буде відчувати?
  • Перед вами табличка «Почуттів», виберіть слова, які будуть відповідати стану пташки.
  •      Молодці!
  •      А як ви думаєте, яка тема буде у нас сьогодні на уроці?

  1.    ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА - Якщо ми будемо говорити про птахів, то давайте спробуємо себе в їх образі.

Крильця пташки розправляють, їх до сонця піднімають.

Потім можна політати.

І комашок поганяти.

На галявину злетілись.

Там зерна вони наїлись.

Потім знову полетіли,

У гніздечко хутко сіли.




Ми продовжуємо знайомитися з творчістю Д. Павличка і вірш над яким будемо працювати так і наз. « Птиця», в якому поет описав відчуття птаха так, наче розуміє мову


його.


Ви повинні навчитися виразно читати, вчитися любити природу, дбати про неї та зрозуміти мову птаха, зрозуміти те, що він хотів сказати.

  1.      Опрацювання нового матеріалу:
  1.    Первинне сприйняття вірша
  • Зараз ви прослухаєте вірш і скажете « Яке почуття у вас виникло після почутого вірша?»

(ГРАМЗАПИС)

  1.    Перевірка первинного сприйняття
  •           Так, яке почуття у вас виникло після почутого вірша?
  1. Словникова робота ТРІПОЧЕ - ГОМІНКОМУ -

ЗЕРЕНЕЦЬ НІКОМУ ГОМІНКОМУ (1. по складах читаю)

(2. тихо)

(3. швидко



  1.    МОВЧАЗНЕ ЧИТАННЯ
  •      Відкрийте підручники і самостійно прочитайте цей вірш. Дайте відповідь ось на це питання: « Чи сподобалося птиці бути в неволі?»
  1.    ПЕРЕВІРКА МОВЧАЗНОГО ЧИТАННЯ
  •      Чи сподобалося бути птиці в неволі?
  1.    АНАЛІЗ ВІРША
  •      Як хлопчик умовляв птицю. Прочитайте.

“ Доведіть словами тексту, що хлопчик любить пташку?

  •      Чому вона рвалася на волю?
  •      Знайдіть і прочитайте ті рядки вірша, в яких найвиразніше передано її прагнення до волі.
  •      Що найдорожче для пташки?
  •      Чи зрозумів це бажання хлопчик?
  •      Чого навчила його ця пригода?
  1.   РОБОТА НАД ВИРАЗНІСТЮ (працюю по куплетам)
  •      Між ким і ким відбувається розмова?

Зараз Влада і Женя прочитають слова пташки, а Рома і Марік - слова хлопчика. Читати будете вголос один



одному, Влада з Маріком читає, а Женя - з Ромою.

Будь ласка, починаємо.

  1.            ФІЗКУЛБТХВИЛИНКА
  •      Ми старанно працювали,час і відпочити.

Закривайте очі.Уявіть,що ви знаходитесь серед лісової галявини. З усіх боків чути ( музика) щебетання птахів. Легенький вітерець обвіває ваше обличчя. Все навколо вас відпочиває - і земля, і дерева.. .Відпочиває ваш мозок, земля віддає вам силу. ( вимикаю мелодію). Повільно відкриваємо очі: подивилися на мене, усміхнулися. І ще мить і ви готові долати нові вершини знань.

4.8.ЧИТАННЯ ДІАЛОГУ В ГОЛОС

( Пів - вірша Влада і Марік, Женя і Рома)

  •      З якою інтонацією слід читати слова хлопчика?
  •      З яким почуттям треба читати слова пташки?

4.9. ВИРАЗНЕ ЧИТАННЯ ВІРША

  • А зараз я перевірю, хто з вас найкраще прочитає цей вірш.
  •      Так, хто найкраще прочитав цей вірш? Чому?
  •      Подивіться на малюнок і скажіть, що зробив хлопчик?
  •      Чи правильно він вчинив? Чому?

5.1.РОБОТА З КАРТКАМИ


1. Що ж станеться з лісом, коли ми всіх диких птахів посадимо в клітки?



2. Який буде ліс, коли всі дикі птахи житимуть на волі?

  •        Чому ніде буде сховатися від спеки?
  •        Який вам більше подобається ліс?
  •        Так, яка ж головна думка цього вірша?
  1.     ПІДСУМОК УРОКУ

( ПТАШОК ВИПУСКАЮТЬ ЧИ САДЯТЬ ДО КЛІТКИ)

  1.    ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Виразно читати вірш. Хто бажає може вивчити на пам’ять.



1 ГРУ ПА


Що ж станеться з лісом, коли дикі птахи сидітимуть в клітках?



2 ГРУПА


Який буде ліс, коли дикі птахи

житимуть на волі?


 

docx
Додано
5 грудня 2018
Переглядів
1498
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку