Завланням уроку є повторення техніки передачі та ловлі м'яча різними способами; удосконалення техніки виконання подвійного кроку; та закріплення навичок ведення баскетбольного м'яча. У підготовчій частини проведення гри " Пантоміма" діти коментують жестикуляцію судді. В основній частині використання вікторини та тематичниї завдань. в заключній частині уроку проведення гри "Пазли" з використанням знань Зимової олімпіади -2018 р. та заспокійливої гри "Шалений комплимент"
Відділ освіти Долинської районної ради Кіровоградської області
Конспект
уроку з фізичної культури
для учнів 7 класу
Варіативний модуль «Баскетбол»
Автор: Кривошея Тетяна Григорівна
вчитель фізичної культури
Ганнівського навчально – виховного
комплексу «Загальноосвітній навчальний заклад
І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад»
Долинської районної ради
Кіровоградської області
с.Ганнівка
2018 рік
Модуль: баскетбол
Завдання :
Мета:
Тип уроку: Урок повторення та закріплення навчального матеріалу
Місце проведення: спортивний зал.
Інвентар: баскетбольні м’ячі, секундомір, свисток, фішки, баскетбольні щити.
Хід уроку
№ п.п |
Зміст уроку |
Дозування |
Організаційно – методичні вказівки |
І |
Підготовча частина |
12 хв. |
|
1. |
Вхід до спортивного залу під музику колоною по одному на традиційне місце шикування.
Шикування, рапорт капітана, привітання. Повідомлення завдань уроку.
|
30с.
30 с
30с. |
Звернути увагу на наявність спортивної форми та взуття. шеренга
Слава Україні!Героям Слава!
|
2. |
Перевірка домашнього завдання Гра «Пантоміма»
|
1 хв. |
Перевірка знань жестів судді у грі баскетбол. Діти отримують картки з завданням, демонструють жест судді, всі інші коментують. (Додаток 1) |
2. |
Гра «Мікрофон» перевірка правил безпеки під час
Перегляд відео презентації з безпеки житиєдіяльності |
30 с. |
Кожний учень по черзі, швидко висловлює власну думку Говорити має тільки той, у кого є «символічний» мікрофон. (Додаток 2) |
3. |
Вимірювання ЧСС |
10 с |
Звернути увагу на учнів з підвищеною ЧСС та вдягнути їм «медичними» браслетами. Звільнений учень допомагає вчителю. |
4. |
Стройові вправи на місці. Повороти праворуч, ліворуч, кругом. |
30 с |
Звернути увагу на чітке й одночасне виконання організуючих вправ |
5. |
Різновиди ходьби:
Різновиди бігу:
Гра «Фольтрек» |
2-3 хв 10м 10м
10 м
10 м
10 м
10м
5 хв. 10м
10 м 20 м
20м
20м
1коло
1 коло
1 коло
1-2 кола |
Стежити за правильною поставою учнів.
Дистанція між учнями – 2 кроки
Спина пряма
Стежити за координацією рухів
Звернути увагу на частоту рухів.. Тулуб нахилений вперед Вистрибувати якомога вище
Див. через ліве плече
Інтервал 2 – 3 кроки
По свистку Звернути увагу на дихання
Звернути увагу на положення рук та ніг
Звернути увагу на правильність виконання подвійного кроку
Біг в повільному темпі,учні по – черзі називають місто в Україні |
6. |
Вправи на відновлення дихання: ходьба повільна, руки почергово вгору – вниз. |
30 с
|
Дихання не затримувати. Глибокі вдихи і видихи
|
7. |
Перешикування з колони по одному в колону по два. |
10 с
|
Через центр залу. Дистанція 2-3 м |
8. |
Комплекс загальнорозвивальних вправ на місці.
|
5хв
|
Вправи демонструють діти Звертати увагу на правильність виконання та вказувати помилки |
ІІ. |
Основна частина ( 25хв) |
||
|
Удосконалення техніки передачі та ловлі м’яча різними способами
правою та лівою рукою
передачі та ведення м’яча з подальшим закиданням в кошик після подвійного кроку Естафети з елементами баскетболу та вікторина з завданнями на спортивну тематику
Естафет№1 Біг приставними кроками з передачею м’яча двома руками від грудей Питання вікторини 1 команді Гравець контролює м’яч у своїй тиловій зоні, його команда повинна перевести м’яч у зону нападу впродовж?
Питання вікторини 2 команді При виконанні штрафного кидка на лінії зони перебувають?
Естафета №2 Ведення м’яча з наступним виконанням подвійного кроку та кидком в корзину
Запитання вікторини для 1 команди Скільки балів зараховується за попадання м’яча в корзину?
Запитання вікторини для 2команди Після скількох персональних фолів гравця вилучають із поля? Естафета №3 Ведення м’яча з наступним виконанням подвійного кроку та кидком в обидві корзини
Рубрика « Працюємо на випередження»
Навчальна гра
|
6 хв.
2
2
2
3
5 хв.
1 хв.
30с
30с
1хв.
30с
30с
1хв.
1хв.
5 хв. |
Робота в парах
Вправи виконуються спочатку на місці, в стрибку та в русі.
Звернути увагу на точність передач та ловіння м’яча.
Лікті не розводити в сторони
Робота в трійках
Вправу виконувати з правого та лівого боку від щита
Команди обирають назву
Після виконання вправ , команди відповідають на запитання вікторини (Додаток 3) В парах
Вірна відповідь: А) 8 с Б)необмежено часу В)24 с
Вірна відповідь: А)гравці обох команд; Б)по 2 гравці В)3 захисники та 2 нападаючи
Звернути увагу на виконання подвійного кроку
А)2 Б) 1,2,3 В)2,3
А) 7 Б)6 В) 5
Увагу приділяти подвійному кроку,враховувати силу та точність кидків
Перегляд відео фрагментів ігор шкільних команд (обговорення помилок та перспективних дій)
Взаємодія гравців у грі |
ІІІ |
Заключна частина (3-5 хв) |
||
1 |
Шикування в одну шеренгу. |
30с.
|
Дихання спокійне. |
2 |
Заспокійлива гра Пазли «Зимова Олімпіада -2018 р.» |
1-2 хв. |
Командам потрібно скласти пазли. Вказати лижні змагання, та льодові види спорту. Спортсмени по видам спорту (Додаток 4) |
3 |
Гра : «Шалений комплімент» Відновлення дихання |
1 хв.
|
Учні по черзі роблять один одному комплімент |
4. |
Вимірювання ЧСС
|
10 с
|
Визначити ступінь відновлення |
5. |
Досягнення за урок. Виставлення та мотивація оцінок. |
1 хв.
|
Визначити кращих. |
6 |
Домашнє завдання: |
30 с |
Імітація подвійного кроку та кидка м’яча в кошик. Згинання розгинання рук в упорі лежачи (дівчата -10-12 р;хлопці -12 -15) |
7 |
Організаційний вихід під музику зі спортивного залу в колону по одному
|
20с
|
Звернути увагу на емоційний стан учнів |