Урок "Конспект уроку з фізичної культури для учнів 7 класу. Модуль футбол

Про матеріал

Конспект уроку побудовано на основі колового тренування. Використано цікаві рубрики з запитаннями та презентаціями футбольного фристайлу, футзалу, пляжного та болотного футболу. Є розроблені теоретичні питання, які використовуються на окремих видах робіт. Також розроблений комплекс вправ з м'ячем.

Перегляд файлу

 

План-конспект

уроку з фізичної культури

для учнів 7 класу

 

 

 

Модуль футбол

 

 

 

Підготувала:   Кривошея Тетяна Григорівна

  вчитель фізичної культури

Ганнівської  філії

І-ІІ ступенів

КЗ « Боківський ОЗЗСО І-ІІІ ст..

Долинської районної ради»

 

 

 

Модуль: футбол

Завдання :  

  • удосконалення техніки удару серединою підйому по м’ячу що котиться;
  • повторити  техніку зупинок м’яча що, опускається;
  • закріпити тактику простіших комбінацій із стандартних положень;

Мета:

  • Формування здоров’язберігаючої поведінки учнів засобами гри в футбол
  • Сприяти розвитку координації рухів, спритності, швидкості та швидкісно-силової витривалості.
  • сприяти вихованню морально-вольових якостей ( сили волі, витримки, дисциплінованості, взаємовиручці, організованості)

Місце проведення: спортивний  зал.

Інвентар: футбольні м’ячі, секундомір, свисток, фішки,маніжки кольорові,  карточки з додатковим  матеріалом.

               Хід уроку

п.п

 

             Зміст   уроку

Дозування

 Організаційно – методичні вказівки

І

    Підготовча  частина

 12-15 хв.

 

1.

 Вхід до спортивного залу під музику колоною по одному на  традиційне місце шикування.

 

Шикування,

 рапорт капітана,

привітання.

Повідомлення завдань  уроку.

 

 30с.

 

 

 

1 хв.

 

 

1хв.

Звернути увагу на наявність спортивної форми та взуття. 

шеренга

 

Слава Україні!Героям Слава!

 

 

 

 

2.

Перевірка домашнього  завдання 

1,5 хв.

 Перегляд  учнівської презентації  «Ази футболу»

( додаток 1)

2.

Правила безпеки під час уроків з спортивних ігор

 

 30 с.

 Кожний учень  по черзі, швидко висловлює  власну думку.

3.

Вимірювання ЧСС

 10 с

Звернути увагу на учнів з підвищеною ЧСС та вдягнути їм «медичними» браслетами. Звільнений  учень допомагає вчителю.

4.

 Стройові вправи на місці. Повороти праворуч, ліворуч, кругом.

30 с

Звернути увагу на чітке й одночасне виконання організуючих вправ

5.

 Різновиди ходьби:

  • ходьба  на носках, руки на поясі;
  • на п’ятках,руки за голову;
  • на внутрішньому боці стопи, руки на поясі;
  • на зовнішньому боці стопи, руки на поясі;
  • напівприсід , руки вперед;
  • у повному присіді, руки на коліна;

 

Різновиди  бігу:

  • з високим підніманням стегна;
  • з закиданням гомілок;
  • приставним кроком правим та лівим боком;
  • спиною вперед

 

  • «змійкою»

 

 

  • з підскоком

 

  • прискорення

 

Гра «Футбольний клуб»

 2-3 хв

10м

10м

 

10 м 

 

10 м

 

10 м

 

10м

 

 

5 хв.

10м

 

10 м

20 м

 

20м

 

20м

 

  1коло

 

1 коло    

 

2 кола

 

Стежити за правильною поставою  учнів.

 

 

Дистанція  між учнями – 2 кроки

 

 

Спина пряма

 

Стежити за координацією рухів

 

 

Звернути увагу на частоту рухів..

Тулуб нахилений вперед

Вистрибувати якомога вище

 

Див. через ліве плече

 

Інтервал 2 – 3 кроки

 

По свистку

Звернути увагу на дихання

 

Звернути  увагу на положення рук та ніг

 

Діти у повільному темпі біжать по колу, останній  гравець обганяючи  першого,  називає футбольний клуб

6.

 Вправи на відновлення дихання: ходьба повільна, руки почергово вгору – вниз.

   30 с

 

 

 

Дихання  не затримувати. Глибокі вдихи  і видихи

 

 

7.

Перешикування  з колони по одному в колону по два.

10  с

 

 

 

Через центр  залу.

Дистанція 2-3 м

8.

Комплекс  вправ.

5хв

 

 

Додаток 2

 

 

ІІ.

                                    Основна частина ( 25 -27хв)

 

Колове тренування

1. Станція. Удосконалення техніки удару серединою підйому по м’ячу що котиться

  • виконання ударів в ціль, визначену на стінці.
  • Удари по м’ячу , що котиться назустріч, в ціль.
  •  Передачі м’яча партнеру в коридорі шириною 6м.

Теоретичне питання

(додаток 3)

Рубрика « Цікавинка»

 

2.Станція. Повторити  техніку зупинок м’яча що, опускається зверху( відскакує від землі)

  • Зупинки м’яча, що відскочив від стінки (гравець сам кидає м’яч в стінку
  • Зупинка м’яча , але м’яч для зупинки підкидає партнер.

 

  • Зупинка м’яча, але партнери в коридорі 3-4 м шириною підкидають м’яч для зупинки один одному.

Теоретичне питання

(додаток 3)

Рубрика « Цікавинка»

 

3. Станція . Закріпити тактику простіших комбінацій із стандартних положень

 

Комбінація «Стінка»

 

 

 

 

 

 

Комбінація «Трикутник»

 

 

Теоретичне питання

(додаток 3)

 

Рубрика « Цікавинка»

 

 

Навчальна гра  в футбол

 

 

Рубрика « Працюємо на випередження»

 

 

6 хв

 

 

 

 

 

15-20

 

 

2

 

2

 

 

 

 

 30 с

 

30с

 

6хв

 

 

 

 

 

2

 

 

 

2

 

 

 

 

2

 

 

 

30

 

 

30с

 

 

5хв

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 хв.

 

 

30с

 

30с

 

 

 

7 хв

 

 

1-2 хв.

 

В парах

 

Нагадати учням техніку виконання

 

 

Кількість влучень підрахувати.

 

 

Між партнерами створюємо «ворота» 2 метболні м’ячі .

 

Опорна нога ставиться  збоку від м’яча, а носок повернутий в бік напрямку удару.

 

Діти відмічають ручкою правильну відповідь.

 

Повідомлення про різновиди футболу ( додаток 4)

Нагадати учням техніку виконання

 

 

 

Стопа опорної ноги спрямована точно назустріч м’ячу, що відскочив від землі.

 

Нога якою виконується зупинка,зігнута в коліні, носок піднятий догори, і підошва поставлена під нахилом над м’ячем.

Опорна нога знаходиться не на далекій  відстані від місця дотику м’яча до землі.

 

Діти відмічають ручкою правильну відповідь.

 

Повідомлення про різновиди футболу ( додаток 4)

 

 

• передача між 2 гравцями,гравець на шляху якого знаходиться суперник, передає м’яч в сторону партнеру, який умовно виконує роль стінки. Швидко пересувається на вільне місце, отримує передачу в один дотик і виконує передачу в один дотик

 Робота в трійках

 передача м’яча між трьома партнерами без зміни місцями, зі зміною місць, а також з відволікаючими діями.

Діти відмічають ручкою правильну відповідь.

Повідомлення про різновиди футболу ( додаток 4)

 

 

Використовувати у грі вивчені прийоми

 

Перегляд відео фрагментів матчу Ліги Чемпіонів 2018р. Реал- Ліверпуль (обговорення помилок та перспективних дій).

https://24tv.ua/real_liverpul_oglyad_finalu_ligi_chempioniv_2018

 

 

 

 

ІІІ

                                     Заключна  частина  (3-5  хв)

1

Шикування в одну шеренгу.

  30с.

 

Дихання  спокійне.

2

Гра : «Шалений комплімент» Відновлення дихання

1-2 хв

 

Учні по черзі роблять один одному комплімент

3

Вимірювання ЧСС

 

10 с

 

 Визначити ступінь відновлення

4.

Досягнення за урок. Виставлення  та мотивація оцінок.

  1 хв.

 

 

Визначити кращих.

5.

Домашнє завдання:

 30 с

«човниковий» біг 4х9м.;

Новинки  про футбол ( збір інформація  сьогодення)

 

Організаційний вихід  під музику зі спортивного залу в колону по одному

 

 

20с 

 

 

 

 

Звернути увагу на емоційний стан учнів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                            Додаток 2

 

Комплекс загальнорозвивальних вправ з м’ячем.

1 В.п. - о.с., м’яч унизу:

   1. - ліва нога назад, на носок, м’яч вгору

   2. - В.п.

   3. - теж саме, права нога на носок

   4. - В.п.

2 В.п. - о.с , м’яч унизу:

   1. - ліва нога в сторону, м’яч вперед

   2. - поворот тулуба та м’яча ліворуч

   3. - поворот тулуба та м’яча праворуч

   4. – В.п.

3  - теж саме, права нога в сторону, поворот тулуба та м’яча праворуч

4 В.п. - стійка ноги нарізно, м’яч вгору:

         1-4 коловий оберт м’яча ліворуч

         1-4 коловий оберт м’яча праворуч

5 В.п. - стійка ноги нарізно, м’яч за голову:

         1-2 нахил тулуба вліво

         3-4 нахил тулуба вправо

6 В.п. - широка стійка ноги нарізно, тулуб нахилений вперед, м’яч на підлозі у руках

        - переміщення м’яча по підлозі навколо своєї лівої та правої стопи

7 В.п. - о.с., м’яч унизу:

        1 - присісти, м’яч уперед

        2 – В.п.

 

                                                                                                                  Додаток 3

 

Теоретичні питання

1 станція

Яку країну вважають батьківщиною футболу?

  • А.- США
  • Б. - Бразилія
  • В. – Англія

 

 Що таке офсайд?

  • А. - Положення поза грою
  • Б. - Штрафний удар
  • В. - Удар із кута поля

2 станція

 Чи футбольний суддя перебуває на полі?

 А. - Так

 Б. - Ні

 За що гравцеві дають жовту картку?

 А. - За гол у ворота

 Б. - За порушення правил

 В. - За не влучення м’яча у ворота

3 станція

 Укажіть максимальну кількість гравців, які перебувають на футбольному полі під час офіційного матчу.

 А - 22 гравці

 Б - 11 гравців

 В - 24 гравці

Назвіть місто, в якому відбувся перший футбольний матч в Україні.

 А - Київ

 Б - Львів

 В - Харків

Укажіть розміри футбольних воріт.

 А - 7,40 м × 2,40 м

 Б - 7,32 м × 2,44 м

 В - 8,32 м × 3,44 м

                                                                                                            Додаток 4

D:\футбольний фристайл.jpgРубрика «Цікавинка»

Футбольний фрістайл

(англ.)- виконання різноманітних трюків із футбольним м’ячем з допомогою різних частин тіла, поштовхом до розвитку яких стало відео Суфіана Тузані (2003).

Дисципліни:

  • Lowerbody/ air moves (фінти з м’ячем , що перебуває у повітрі);
  • Upperbody  (більшість трюків виконують  на голові,на груди й плечах);
  • Sitting (усі трюки виконують сидячи на землі);
  • Groundmoves (обманливі рухи без суперника, що нагадують танець).

 

Футзал

D:\футзал.jpgКомандна гра з м’ячем у спортивній залі за правилами, наближеними до футболу. Схожі змагання проводять під егідою різних федерацій –АМФ 9футбол у залах) і ФІФА (міні- футбол). Ці види спорту часто плутають, але між ними є відмінності. Футзал АМФ наближений до великого футболу, у ньому дозволені підкати, контактна гра, м’яч із ауту вводять руками. У фут залі ФІФА гру будують на комбінаціях пасів. Футзал виник на початку 1930 –х років у Монтевідео (Уругвай). 1982 року було проведено перший  чемпіонат світу.

 

 

 Пляжний футбол

  • D:\пляжний футбол.jpgвид спорту, заснований на правилах гри  у футбол, але проведений на піску. Уперше уніфікували правила пляжного футболу 1992 року засновники Всесвітньої організації пляжного футболу. Компактні розміри ігрового майданчика (28х 37м) дають змогу гравцям забивати практично з будь – якого положення. Із 2005 року проводять чемпіонати світу ФІФА 9перший чемпіон – збірна Франції).

 

 

D:\болотний футбол.jpgБолотний  футбол – різновид футболу, що є популярним у Скандинавії. Винахідником болотного футболу вважають лижника Е. Ромппайнена. Правила болотного футболу схожі на  правила традиційного  футболу, тільки гру  проводять на болоті , команда складається з 5 гравців і воротаря; матч триває 2 тайми (по 13 хв.); штрафні удари виконують «із рук» та ін.. Чемпіонати світу проводять щорічно з 1989 року в Хюрюнсалмі (Фінляндія) на стадіоні «Vuorisuo»

docx
Додано
10 січня 2019
Переглядів
1179
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку