Урок "Квадратний корінь з добутку, дробу, степеня"

Про матеріал
Тема уроку: Квадратний корінь з добутку, дробу, степеня. Мета уроку:  ознайомити учнів з властивостями квадратного кореня;  формувати вміння самостійно розв,язувати задачі на застосування властивостей квадратного кореня ;  розвивати уміння працювати самостійно і в парі з товаришем;  виховувати дисципліну, звичку до систематичної розумової праці. Тип уроку: урок засвоєння нових знань Обладнання:учбові приналежності
Перегляд файлу

Дата:                                      Клас: 8                                  Предмет: алгебра

Тема уроку:  Квадратний корінь з добутку, дробу, степеня.

Мета уроку: 

  • ознайомити  учнів з властивостями квадратного кореня;
  • формувати вміння самостійно розв,язувати задачі на застосування властивостей квадратного кореня ;
  • розвивати уміння працювати самостійно і в парі з товаришем;
  • виховувати  дисципліну, звичку до систематичної розумової праці.

Тип уроку:  урок засвоєння нових знань

Обладнання:учбові приналежності

                                                         Хід уроку

І. Організаційний етап

ІІ. Перевірка домашнього завдання, актуалізація і корекція опорних знань.

      Вчитель збирає зошити для перевірки домашнього завдання.

 ІІІ. Повідомлення теми, мети, задач і мотивації навчальної діяльності

Не використовуючи калькулятора та довідкового матеріалу, знай­діть значення виразів:

; ; ; .

Спроби розв'язати завдання із використанням означення арифме­тичного квадратного кореня або властивостей, вивчених на поперед­ньому уроці, не дають жодного результату. Це приводить учнів до усвідомлення існуючого протиріччя між знаннями та вміннями й тими завданнями, що постали перед ними.

Вивчення таких властивостей арифметичного квадратного кореня, що дадуть можливість упоратись із запропонованим завданням, та опа­нування способів їх застосування вкупі із вивченими на попередньому уроці властивостями - це і є основною метою уроку.

 

IV.Сприйняття і первинне усвідомлення навчального матеріалу, осмислення зв.язків і відносин в об,єктах вивчення

1 Метдичний коментар   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Для арифметичного квадратного кореня  справджуються тотожності:

 

1. = а

2.Корінь із добутку двох невід'ємних чисел дорівнює добутку коренів із цих чисел (теорема про корінь із добутку)

=

3.Корінь із дробу, чисельник якого невід'ємний, а зна­менник додатний, дорівнює кореню з чисельника, по­діленому на корінь із знаменника (теорема про корінь із дробу) . 

=

 4.Корінь із степеня а, в якому числа а — невід'ємне і к — натуральне, дорівнює ак (теорема про корінь із степеня).                                                          

=

 

2 Усні вправи

  710, 711, 711.

 V.Узагальнення і систематизація знань, застосування їх у різних ситуаціях, наближених до знань

                                                    1 Робота біля дошки

№№ 716(а,д), 718(а,г), 731(а, б,е,є), 735(а,д), 738(а,г).

2.Самостійна робота навчального характер

Варіант 1: №№ 716(б,ґ), 718(б), 731(в,д). 735(б,ґ), 738(в).

Варіант 2:№№ 716(в,г), 718(в), 731(г,ґ). 735(в,г), 738(б).

VІ. Підсумок уроку

 VІІ. Домашнє завдання 

§16,№ 717, 720( а,д), 732(а,б,в,г).

 

docx
До підручника
Алгебра 8 клас (Бевз Г.П., Бевз В.Г.)
До уроку
§ 16. Квадратний корінь з добутку, дробу, степеня
Додано
26 серпня 2019
Переглядів
1157
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку