Урок літературного читання 3 клас

Про матеріал
Вашій увазі пропонується розробка уроку з літературного читання у 3 класі з теми "Рими. Андрій Малишко. «Вихопивсь дощик, поміж заграв…». Тип уроку - засвоєння нових знань.В ході проведення уроку було використано різні методи навчальної діяльності: мовленнєва розминка, творча робота з текстом, робота в групах "Хвилинка фантазії".
Перегляд файлу

 

 

М- Ларинська ЗОШ І – ІІІ ступенів

 

 

 

 

 

 

 

Конспект

вікритого уроку

з літературного читання

у 3 класі

«Рими. Андрій Малишко.

«Вихопивсь дощик, поміж заграв…»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вчитель: Цуркан В. А.

 

 

 

 

 

Тема. Рими. Андрій Малишко «Вихопивсь дощик поміж заграв»

Мета:

  • поглибити знання учнів про творчість українського поета А.Малишка; вдосконалювати навички свідомого виразного читання; вчити розуміти образну мову; формувати інформаційно-комунікативну компетентність;
  • розвивати зв’язне мовлення, творчу уяву, вміння розмірковувати над художнім змістом поезії;
  • виховувати любов до художнього слова.

Обладнання: презентація до уроку, звукозапис віршів А. Малишка покладених на музику.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Хід уроку

  1.                Організаційний момент
  1. Привітання.

Ось дзвінок сигнал подав

До роботи час настав.

Так і ми часу не гаймо

І урок свій починаймо.

Вчитель:

  • Діти, погляньте на мене, один на одного, посміхніться, із тих промінчиків добра, що заіскрилися на ваших обличчях ми розпочнемо наш урок.
  1. Вправа «Очікування»
  • Що ви очікуєте від уроку ( починати слід словами  «Я очікую, що урок буде …» ( цікавим, творчим, пізнавальним, навчальним, світлим)

Вчитель:

Я теж хочу висловити свої очікування. Сподіваюсь, що ви будете активними, творчими, уважними.

Працювати  будемо під таким девізом:

Треба вміти не тільки читати,

Треба вміти думати.

Відповідати чітко, старанно,

Щоб жодна хвилина не втратилась марно.

  1.            Мовленнєва розминка.

Вчитель:

  • А для того, щоб гарно читати, потрібно підготувати свій мовний апарат.

Чистомовка

Ги-ги-ги — ой, як біло навкруги!

Узі-узі-узі — птахи — наші гарні друзі.

Ді-ді-ді — допоможем їм в біді

Ди-ди-ди — у зимові холоди.

Альня-альня-альня — ось на дереві їдальня.

Сі-сі-сі — годівниці гарні всі.

Ці-ці-ці — вам, синички й горобці,

Їх-їх-їх — прилаштували дітки їх.

Гра «Швидко читайте слова»

Вчитель: 

  • Добре! Мовний апарат підготували.
  1.        Перевірка домашнього завдання.
  • Яка у нас в класі давня традиція? ( приходити в клас з домашнім завданням)
  • А перевірити домашнє завдання нам допоможе вправа  «Снігова куля»

 

                            Вірш «Діброва»

                       Олена Пчілка

                                                                   Діброва засумувала,що прийшла зима.

                 Журливий

                                                                   Читають 3 учня

                                                                   Задають один одному питання.

 

Виставлення балів.

  1.         Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.
  • Гра «Шифрувальники»
  • Прочитайте кожну третю букву. Назвіть ім’я, прізвище українського поета.

л к а м о н з р д й в р г д і а з й

о п м н д а ь м л х і и с ї ш ч а к ю в о

  • Правильно, сьогодні ми з вами познайомимося із творчістю українського поета Андрія Самійловича Малишка.
  • А хто ж такий А.С. Малишко?
  • Діти, як ви думаєте, що сьогодні на уроці ми будемо робити? (Завдання уроку).
  • Щоб працювати плідно, будемо працювати за таким планом.

План

 1. Мовна розминка

  • Вправа «Снігова куля»
  • Гра «Шифрувальник»
  • Читання вірша А. Малишка «Вихопивсь дощик, поміж заграв…»
  • Вправа «Бджілки».
  • Хвилинка фантазії.
  • Гра «Незакінчене речення».
  1. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.
  1. Біографічна довідка.

Вчитель:

Довідатись про нього нам допоможуть наші кореспонденти ( 2 учні)

1 учень.

Андрій Самійлович Малишко народився 14 листопада 1912 р. в Обухові

Київської  області  в  багатодітній  сім’ї  сільського  шевця.  З  самого  дитинства

майбутній  поет  виніс  незрадливу  любов  до  рідної  землі  та  матері,  до  рідної

пісні  та  слова. Жилося родині важко: сім’я чималенька (одинадцять дітей), тому батькові доводилося  і  шевцювати,  і  на  заробітки  ходити. 

2 учень.

Малий Андрій пособляв чим міг — то ходив заможнішим по господарству помагати, то  грав  на  весіллях  на  гармонії,  бо  мав  талант  до  музики.  Потяг  до  творчості в  Малишка  прокинувся  дуже  рано  і  мав  своєрідний  характер.  Пісні матері надихнули його створювати свої вірші.

(дякую)

  1. Опрацювання статті у підручнику с.112

Вірш читає вчитель.

Статтю 2 учні.

  • Що ще нового дізналися про поета?
  • Скільки його віршів стали піснями?
  1. Фізкультхвилинка.
  2. Опрацювання вірша А.Малишка «Вихопивсь дощик поміж заграв…»

Виразне читання вірша вчителем.

  • Чи сподобався вам вірш?
  • Що найбільше запам’яталося?

Словникова робота.

Читання стовпчиків слів «луною» за вчителем

пуща                     обрій

заграва                  поміж

закресав                запрозорилось

вихопивсь            посміхнулися

Знайдіть у підручнику тлумачення слів: заграва, закресати, пуща.

  1. Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання вірша учнями.
  • До якого жанру належить вірш?

9 пейзажна лірика. Автор передає буяння природи після дощу)

  1. Читання вірша «Дощиком» (малий дощ – повільно, сильніший – прискорити читання, злива – швидке читання)
  2. Розкриття поняття «рима»
  • Прочитайте перші 4 рядки вірша. Знайдіть рими. Зачитайте.
  1. Вправа «Розвідники»
  • Я називаю слово з рядка вірша, а ви відновлюєте і зачитуєте весь рядок.
  1. Виразне читання вірша у парах.
  2. Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання.
  • Якими кольорами насичена описана у вірші картина природи?
  • Чому поет обрав саме цей колір?
  • Як описується дощик? Що зробив дощик?
  • Що підкреслено словом вихопивсь? (раптовість, неочікуваність дощу)
  • Як автор характеризує дощик?
  • Якими людськими властивостями поет наділив дощ, пущі, дуби?
  • Як називається цей художній засіб?
  • Як дощ вплинув на природу?
  • Що хотів показати поет у вірші? Чи вдалося це зробити? Доведіть.
  • Який настрій викликав у автора дощ? Доведіть свою думку словами з поезії.
  1. Робота за ілюстрацією.
  • Що зобразив художник на картині?
  • Які фарби використав?
  • Який настрій передано на картині?
  1. Хвилинка фантазії (робота в парах – складання віршів).
  2. Прослуховування пісень – віршів А. Малишка покладених на музику.
  1. Підсумок уроку.

Вправа «Незакінчене речення»

  • Сьогодні на уроці я вчився…
  • Найбільше мені сподобалося…
  1. Домашнє завдання

Вивчити вірш напам’ять, с.113

 

doc
Додано
18 лютого 2019
Переглядів
3683
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку