Урок літературного читання та музики
в 3 класі
Тема: Є. Гуцало « Зайці», пісня «Зимонька-зима»
Мета: ознайомити з оповіданням Є. Гуцала “ Зайці”; формувати уміння визначати
головну думку твору; збагачувати лексичне поле дітей; розвивати навички
діалогічного, монологічного мовлення, сприяти розвитку творчості; розвивати
музичний слух, спостережливість; прищеплювати любов до рідної землі;
виховувати любов до тварин, піклуватися про них.
Обладнання:комп’ютер ; аудіо запис, картки з питаннями до тексту.
ХІД УРОКУ
Не ходжу я, а стрибаю,
Бо нерівні ноги маю.
Часом лізу я у шкоду,
Їм капусту на городах,
Моркву, рибу, буряки.
Відгадайте, хто такий. (Заєць.)
3. Цікава хвилинка про зайців
4. Розчитування. Мовна зарядка.
- Перш ніж перейти до вивчення нового матеріалу, давайте підготуємо наш артикуляційний апарат
- Доберіть риму у кожному рядку
Заєць зілля з’їв у …( Зіни),
Захотів заїсти…(сіном).
Зіна зойкнула у…(сінях)
Де ж узяти зайцю…(сіна).
5. Читання тексту вчителем (або слухання в аудіозаписі)
6. Робота в групах
У мене в руках шість капелюшків. Наш клас поділиться на стільки ж груп. Кожна група буде мати конкретне завдання.
Білий капелюшок- пояснити значення слів, які у вас на столі .
Червоний . На скільки частин можна поділити текст?
Скласти план до тексту.
Жовтий. Чи сподобалася поведінка Василька? Яку характеристику можна дати хлопчику?
Чорний. Яку шкоду приносять зайці? У яких реченнях тексту є цьому підтвердження?
Зелений. Як ви піклуєтеся про звірів та птахів взимку?
Синій. Що нового ви дізналися сьогодні на уроці?
7. Виконання пісні «Зимонька- зима»
8. Відповіді учнів
Білий капелюшок
Левада – луг.
Дременув-втік.
Внадились – почали приходити
Валянки – зимові чоботи.
Погреб – викопане приміщення в землі для збереження овочів і фруктів на зиму.
Дереза – корчі.
Червоний. План
1. Зустріч із зайчиком.
2. Василько - рятівник.
3. Зайці врятовані.
Жовтий.
Василько любить тварин. Він знає як важко здобути лісовим мешканцям їжу взимку. У хлопчика добре серце, бо піклується про зайців.
Чорний.
Зайці взимку обгризають кору на молодих деревах, тому деревце може зсохнути. Та господарі восени дерево обмотують цим захищають від зайців. Речення з тексту: «Це ж можуть і молоді яблуні у нас пообгризати…»
Зелений. Ми піклуємося про пташок. У годівнички, які змайстрували власними руками, насипаємо зерно, крихти хліба…Для зайчиків у садок приносимо качани капусти, морквини…
Синій. На сьогоднішньому уроці ми дізналися багато нового: зайці швидко стрибають, вони вегетаріанці, дізнались про значення багатьох слів…
9. Підсумок уроку