Казка містить унікальну інформацію про особистість і її внутрішній світ, допомагає зрозуміти очікування і прагнення, сильні і вразливі місця, особливості світовідчуття і, головне, дає уявлення про систему цінностей.
Тема: Таблиця множення числа 9.
Мета: - ознайомити та засвоювати таблицю множення 9;
опори на таблицю множення числа 9;
мислення, пам’ять, мову учнів;
Обладнання: таблиця множення, демонстраційний матеріал.
Хід уроку.
І. Загальнокорекційний етап.
1. Оргмомент. Привітання з класом. З’ясувати хто з дітей відсутній на уроці та по якій причині.
2. Нервово-психологічна підготовка.
Вчитель: За вікном сніжок летить,
Вітром завіває,
А до нас урок веселий
Швидко поспішає.
ІІ. Основний етап.
Вчитель: Із солодкої країни
Гості завітали нині
Всі їх люблять і чекають,
Радо завжди зустрічають
Познайомитись пора,
Чи не правда , дітвора?
Загадка: Я – смачненький (показ апельсина , або малюнок апельсина),
Це – мій братик (показ мандарина, або малюнок мандарина),
А за нами скаче он – пан (показ лимона, або малюнок
лимона)- (діти повинні назвати предмети)
Соковиті, вітамінні у цитрусовій родині.
( Відповіді дітей: апельсин і мандарин – оранжевого кольору, круглої форми, солодкі, це фрукти.
Лимон – жовтого кольору, овальної форми, кислий, це фрукт.)
а) Інтерактивна технологія "Незакінчене речення".
Вчитель: Нам в дорогу знову час
Завдання цікаве чекає нас.
б) Інтерактивна технологія "Сніжинка"
Вчитель: Зима нам у дарунок
Дала ось цей пакунок
Ми його відкриваєм
Радо гостю привітаєм. (з мішечка дістаю цифру 9).
Вчитель: Цифра 9 непроста,
Цифра 9 чарівна
Гордовито походжає
Таблицю множення вивчає.
Отже, ми продовжуємо вивчати таблицю множення і сьогодні надійшла черга вивчити таблиці множення на 9.
а) Робота з підручником ( Богданович, математика 3 клас).
- Інтерактивна технологія " Мозковий штурм" ст..92 № 559, 560.
( читання і запам’ятовування таблиці множення 9).
б) Розв’язування прикладів з опорою на таблицю множення 9
ст..93 № 561 ( І і ІІ стовпчики)
І стовпчик – колективно на дошці і в зошитах
ІІ стовпчик – самостійно.
Вчитель: В коло всі ставаймо
І танок веселий починаймо.
Будем Новорічний хоровод водити
Щоб усіх навколо звеселити.
(Співаємо пісню "Морозець" з рухами).
Задача 562 – колективно.
Гв. – 4 в. по 9 кв.
Р. – 1 в. по 7 кв.
- Скільки було ваз з гвоздиками? ( відповіді дітей).
- Скільки гвоздик було у вазах? (по 9 квіток в одній).
- Про що можемо дізнатися? (скільки всього було гвоздик у вазах).
- Якою дією? (множення).
- Складіть вираз:
1). 9 х 4 = 36 (кв.) – гвоздик;
- Чи можемо дізнатися скільки квітів було у вазах? (Так).
- За допомогою якої дії? (Додавання)
- Складіть вираз:
2) 36 + 7 = 43 (кв.) – всього.
В-дь: 43 квітки всього.
Інтерактивна технологія "Ланцюжок"
2 х 9 : 3 х 9 + 2 : 7 х 9
ІІІ. Заключний етап.
Вчитель: Час настав прощатися
Але урок просто не кінчається,
Диво завжди у кінці трапляється (оцінювання).