Урок математики у 1 класі

Про матеріал

Тема: Вчимося вечело рахувати в межах 10. Задачі на знаходження суми і різниці.

Мета: Закріпити навички табличного додавання і віднімання чисел у межах 10, вчити розв'язувати задачі; розвивати пам'ять, увагу, спостережливість, логічне мислення, кмітливість. Виховувати пізнавальний інтерес до предмету математики.

Перегляд файлу

Тема: Додавання і віднімання чисел в межах 10. Задачі на знаходження суми і різниці.

Мета: Закріпити навички табличного додавання і віднімання чисел  у межах 10, вчити розв'язувати задачі; розвивати пам'ять, увагу, спостережливість, логічне мислення, кмітливість. Виховувати пізнавальний інтерес до предмету математики.

ХІД УРОКУ

I.Підготовча частина

 1.Організаційний момент.

Діти співають: Добрий ранок ,сонечко ясне

Добрий ранок, люди прекрасні!

Добрий ранок ліс і долини!

Добрий ранок, рідна Україна!

2.Вправа « Очікування»

Діти, цікаво, а що кожен з вас чекає від цього уроку?( гра « Мікрофон»)

Я хочу, щоб урок був…

На цьому уроці я хочу…

ІІ. Актуалізація  знань учнів

1.Сьогодні ми вирушаємо в подорож до казкового лісу ( на дошці ялинки і галявинка ) .

C:\Users\User\Desktop\1.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

Виявляється лісові звірі до школи не ходять. А їм так би хотілося навчитися рахувати, розв'язувати задачі, обчислювати приклади, креслити відрізки, писати у зошиті. Діти ми допоможемо мешканцям лісу?

Допоможіть з’ясувати хто до нас завітавпершиий?   

C:\Users\User\Desktop\i.jpgЗагадка

Стрибає з гілочки на гігку

Пухнастий м'ячик на ялинц

Гриби збирають в лісі, шишки          

Гризе в дуплі своїм горішки

Мелькає хвіст, руденька спинка

Хто відповість, той звір .( білка)

 

З собою принесла м'ячик. Хоче з вами пограти і просить навчити її усно приклади обчислювати.( гра з м'ячем)  

1+4=5          10-3=7             1+1=2              4-4=0

5-1=4           2+4=6              2+2=4              7+2=9

2+5=7          6-2=4              3+3=6               9-2=7

7-5=2           5+3=8             4+4=8               9+1=10

3+6=9         5+3=8              5+5=10             9-4=5

9-6=3          8-3=5              10-5=5

7+3=10       4+5=9              8-4=4 

C:\Users\User\Desktop\_original.jpg 

2.Завітав до нас ще один герой. Хто сааме?

Загадка

Клишоногий , волохатий,

Влітку спритний та завзятий,

Ну а взимку, лежебока,

У барлозі гріє боки (ведмідь)

Мріє він швидко задачі розв'язувати  Покажем ведмедику як це треба робити. ( Діти приготували цифри)

1)На стоянці було 2 вантажних і 4 легкових автомобілів. Скільки автомобілів було на стоянці?

2)В 1 клоуна – 2 повітряні кульки.

В 2 клоуна – 5 повітряних  кульок

Скільки повітряних кульок було у двох клоунів?

3) Ягнятно зібрало 6 яблук, телятко 4 груші

На скільки більше було яблук, ніж груш?

4) Було 7 голубів. До них прилетіло ще 3 голуби.

    Скільки всього стало голубів?

5) Росло на пальмі 10 бананів. Мавпа зірвала 4 банани.

    Скільки бананів залишилося на пальмі?

6) Росло 9 квітів. Зірвали 6. Залишилося?

7) На 1 тарілці – 9 яблук

C:\Users\User\Desktop\3.jpg    На 2 тарілці – 4 яблука

    На скільки більше яблук було на 1 тарілці?

3.Хвилинка каліграфії.

Послхайте загадку.

Хвіст куценький, довгі вуха,

Має вшафі два кожухи.

Влітку одягає сірий,

Ну а взимку – теплий білий. ( зайчик)

C:\Users\User\Desktop\img5.jpgЗайчик просить навчити його писати цифри 8 і 9.

 

з

зайчиороззщдкзулк

 

 

 

 

 

C:\Users\User\Desktop\ё-13.pngІІІ Повторення матеріалу

4.Математичний диктант просить показати нам хто?

Схожий зовні  на собаку,

Але він не вміє гавкати.

Виє жалібно на місяць,

Всі його бояться в лісі.

Любить  м'ясом харчуватись

Краще з ним не зустрічатись ( вовк)

2+2=4 3+3=6                   5+5=10 7-3=4

C:\Users\User\Desktop\ej28.gif4+4=8 10-7=3 8-5=3 6-4=2

(4.8 6 3 10 3 4 2)

5.Геометричний матеріал 

Загадка

Диба- диба у лісок

Кожушок із голочок.

На нім – яблучка, грибочки,

Золотистії листочки. ( їжачок)

Їжачок хоче знати як називаються ці геометричні фігури

C:\Users\User\Desktop\i (1).jpg 

 

 

C:\Users\User\Desktop\skazka_46.png 

 

 

Загадка

Я руда, низького росту ,

Хитра я і довгохвоста.

На курей я вельми ласа-

В них таке смаченьке м'ясо (Лисичка) 

 

 

Накреслити відрізки . Просить лисичка

C:\Users\User\Desktop\Matematika_4_klass_Urok_velichiny_dlina_massa_skorost_vrmya_12.jpg                          7 см

 

C:\Users\User\Desktop\Matematika_4_klass_Urok_velichiny_dlina_massa_skorost_vrmya_1.jpg                          3 см

 

На скільки більньший  перший візрізок

( 7-3=4см)

C:\Users\User\Desktop\img7.jpg 

Фізхвилика

C:\Users\User\Desktop\img8.jpgВ казковому лісі розминка. 
Настала фізична хвилинка. 
Втому проженем руками 
Вгору їх піднімем з вами. 
Потім присядемо дружно, 
Ноги згинаємо пружно. 
Руки, мов крила, розправим 
І до плечей їх поставим. 
Коло вперед покрутили, 
Потім назад повторили. 
Голову вниз опустили, 
Потім назад нахилили, 
Потім наліво поклали, 
Потім направо. І стали. 
Рівно і струнко. 
Швидко скінчилась хвилинка. 
Нас збадьорила розминка. 

 

 

6.Обчислення прикладів.( робота в группах)

Із нашої казкової голявинки звірі  порозбігалися прямо до вас на парти. І завдання з собою поприносили. Ви повинні приклади обчислити  і покласти їх в той конверт, де співпадають числа відповідей і число на конвнрті..

7.Розв'язування задач

C:\Users\User\Desktop\0024-024-Pridumaj-zadachu.jpgА зараз ми усім звірям покажемо, як вміємо розв'язувати задачі. ( робота в парах) Карточки з задачами.

C:\Users\User\Desktop\img14.jpg

 

 

C:\Users\User\Desktop\M1_117.jpgC:\Users\User\Desktop\img35.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

C:\Users\User\Desktop\M1_144.jpgC:\Users\User\Desktop\hello_html_m3362bf84.png 

 

 

 

IV.Закріплення.

1.Самостійна робота ( Приклади на дошці)

   І  варіант                           ІІ варіант

1+4=          10-3=             1+1=              4-4=

5-1=           2+4=              2+2=              7+2=

2+5=           6-2=              3+3=               9-2=

7-5=           5+3=             4+4=               9+1=

V.Підсумок уроку

Ось і підійшов до кінця урок .

Що навчилася білочка, ведмедик, зайчик, вовчик, лисичка, їжачок?

C:\Users\User\Desktop\3.jpg 

C:\Users\User\Desktop\_original.jpgC:\Users\User\Desktop\i.jpgC:\Users\User\Desktop\ё-13.pngC:\Users\User\Desktop\ej28.gifC:\Users\User\Desktop\skazka_46.png 

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
19 березня 2022
Переглядів
216
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку