Урок на тему:"Я досліджую зміни в довкіллі взимку".

Про матеріал
Конспект уроку на тему:"Я досліджую зміни в довкіллі взимку" з я досліджую світ , 1 клас , за підручником І. Большакова.
Перегляд файлу

Тема : Я досліджую зміни в довкіллі взимку

Мета: сформувати в учнів уявлення про характерні ознаки зими в неживій природі; ознайомити із змінами , які відбуваються у природі взимку; дослідити, які кольори переважають взимку ;   закріпити знання дітей про сезонні зміни в природі; закріпити вміння порівнювати, аналізувати, робити висновки; закріпити вміння  розв’язувати вирази в межах 10 , назви геометричних фігур; закріпити вміння робити звуко - буквений аналіз слів; розвивати зв’язне мовлення дітей, увагу.

Очікувані результати навчання:

  • Уважно сприймає усні репліки вчителя і однокласників при ранковій

зустрічі.

  • Ставить питання до усного повідомлення і відповідає на запитання.
  • Підтримує і ініціює діалог на теми, що цікавлять.
  • Уважно вислуховує думку співрозмовника, висловлює свою думку.
  • Пояснює як змінюється природа взимку.
  • Спілкується з однокласниками і учителем.
  • Читає вголос короткі тексти для здобуття інформації.
  • Визначає звуки у слові, кількість складів у слові.
  • Уміє додавати та віднімати у межах десяти
  • Працює в групі.
  • Презентує результати своєї роботи.

Обладнання: картки для індивідуальної і групової роботи , проектор , екран, цеглинки Lego,стіна слів.

Хід уроку :

I.Ранкова зустріч.

- Доброго дня , діти. Ось і розпочинаємо наш навчальний тиждень.

1.  Ігровий тренінг «Я обираю настрій»                                                                         - З яким настроєм ви прийшли сьогодні в школу ? Я рада ,що настрій у вас хороший , сподіваюсь , що таким він залишиться до кінця дня. Давайте проведемо ранкову зустріч. Станемо всі в коло і заспіваємо пісеньку  «Добридень кажу …».

2.Подаруйте другові сюрприз , який приготували вдома .( Я дарую тобі …Дякую , мені дуже приємно.)

 

Настала пора року, яка принесла нам багато сюрпризів. Яка це пора ми дізнаємося , коли відгадаємо загадку.

3. Відгадування загадки

Все пухнастим снігом вкрила 
Луки, річку, гай, дома... 
Білий ліс і поле біле — 
Значить, вже прийшла ...  (Зима)

- Так, це зима.

4.Робота зі стендом «Сьогодні»

- Отже, сьогодні ( день -   , пора року - зима , місяць – грудень, число –  )

(Грудень – бо земля замерзає на грудки). Мій помічник сьогодні – Яринка.

II. Основна частина

Сьогодні ми будемо досліджувати зміни в довкіллі взимку.

1.Звуковий аналіз слова ЗИМА.

- З якої літери починається слово зима ?

- Скільки букв у слові , складів , звуків.

2. Складіть з палочок слово ЗИМА.

3. Асоціативний кущ – ЗИМА ( сніг , холод, Різдво , Миколай, санки , сніговик)

4. Робота з картками. «Загубилась буква».

5.Ознаки зими.

- Які зміни ви помітили в довкіллі взимку?

- Сніг;

- Мороз;

- Хвойні дерева не змінили кольору;

- Листяні дерева скинули листя;

- Бурульки ( вдень , коли світить сонце , сніг на дахах розтоплюється і починає скапувати вниз , при цьому краплі від морозу потроху замерзають .Так утворюються бурульки . Потрібно дуже обережно ходити під будинками , щоб бурулька не впала на голову. Комунальні служби обгороджують такі небезпечні  місця стрічкою);

- Іній ;

- Крига на ставку ( ні в якому разі не можна ходити по кризі , бо можна провалитися).

6.Гра « Чотири кути»

- Хто вважає , що слово хуга це назва тваринки – станьте в червоний кут;

- Хто вважає , що це назва солодощів – у жовтий кут;

- Хто вважає , що це фрукт – у оранжевий;

- Хто вважає , що це сильний  вітер із снігом; завірюха , хуртовина – у зелений.

7 . Робота з Стіною слів.

8. Визначення кольорів зими.

- Слухання вірша Леоніда Куліша – Зенькова «Зима».

Ну й бо ж снігу намело

Стало білим все село.

Біла стежка , біла річка,

Біла вишня і смерічка.

Біла хата , білі коні,

Тільки носики червоні.

 

- Який колір переважає взимку ?

Чи завжди сніг білий?

7. Пауза для мозку

«Напишіть» у повітрі носом і підборіддям  слово ЗИМА .Робити це слід з максимальним повертанням голови , букви мають бути високими і великими. Виконуючи вправу , потрібно рухати шиєю плавно , без ривків і зайвого напруження. Тулуб тримати нерухомо , спину прямо.Ця вправа покращує кровообіг мозку, роботу шийних хребців , позбавляє обличчя подвійного підборіддя .

8. Пальчикова гімнастика.

Уранці біля хати

Малесенькі сліди,

Зайчаточко вухасте

Приходило сюди.

Стояло біля хати,

Ступало на поріг.

Хотіло всім сказати ,

Що випав перший сніг.

9.Математична розминка.

- Lego – вежі з сніговиками.

10. Виготовлення сніговика за зразком (див . додаток 1)

- Скільки кругів ми використали для аплікації ? Овалів ?

11. Гра « Одягни ляльку».

- Як потрібно одягатися взимку , щоб не замерзнути ?

- Підшукайте відповідний одяг для ляльки.

III.  Рефлексія.

1. Виготовлення лепбука «Зима».

- На парті у кожній групі лежать картинки.

-  Перша група обере ті , які відповідають розділу лепбука « Зимові розваги», «Рослини взимку».

- Друга група – «Тварини взимку», «Зимові явища».

2. Гра «Комплімент зимі»

- Необхідно сказати комплімент зимі.

3. Гра «Мікрофон».

- Які ознаки зими ми досдідили на уроці ?

- За що ви хочете подякувати зимі ?

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
8 грудня 2022
Переглядів
1175
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку