Урок навчання грамоти 1 клас, вивчення букви "Ф"

Про матеріал

Матеріал містить багато мовних ігор, загадок, логічних завдань для розвитву привильності читання та темпу читання. Запропоновані відеозаписи, проводиться активна робота біля дошки, є різні види читання.

Перегляд файлу

Урок навчання грамоти (між предметні зв’язки)

Вчитель      Чабаненко Тетяна Володимирівна

Криворізька педагогічна гімназія

Тема: Закріплення звуків [ф] [ф’]. Бесіда на тему : «Цікаве про тварин». Опрацювання текстів «Жирафи».

Мета: закріпити артикуляцію звуків [ф] [ф’], закріпити знання про букву Фф, формувати навичку читання з новими буквами, виховувати інтерес до життя екзотичних тварин, ознайомити учнів з цікавими фактами життя жирафа. Розвивати в учнів творчі здібності, образне мислення. Виховувати любов до тварин, навички піклування про них.

Обладнання: предметні малюнки (фламінго), «жирафа», ІКТ, фломастери, олівці та розмальовки.

Хід уроку

І Організація навчальної діяльності.

Доброго дня, діти. Сьогодні ми з вами відвідаємо зоопарк та дізнаємось багато цікавого про його мешканців.

ІІ Актуалізація опорних знань.

  1. Повторення вивчених букв і звуків.
  • Із якими звуками ми ознайомились на минулому уроці? [ф] [ф’],
  • Якими буквами вони позначаються?
  • Послухайте вірш, запам’ятайте слова з приголосними твердим і м’яким звуком, який вивчали на минулому уроці.

Гафійка й Федь із мамою

Прийшли до зоопарку,

Там зебру бачили з мамою,

Фламінго і цесарку,

Жирафів двох із Африки,

І дрохву, й козенятко

І фазана з фазанкою

І маленьке фазенятко.

(Гафійка, Федь, фламінго, жирафа, Африка, фазан, фазенятко )

(слайд 1)

  1. Читання слів (швидко читання) слайд 2

Розгорніть зошити і запишіть назви малюнків (фантик, кефір, фарба)

 

ІІІ Мотивація навчальної діяльності

Фізкультхвилинка

відеоматеріал

ІV Вивчення нового матеріалу

Загадки (слайд 3)

Ходить птиця, наче пан               Б’є вода в усі боки

То не півень, а (фазан).              Із залізного тюльпана.

                                                     Поспішаєм залюбки

                                                     Ми до красеня (фонтана)

 

 

Мовні ігри

«Аукціон» (усно)

 

Фа (ра, зан, ртух, кел)

Фо (кус, то, рель, рма)

Фі (кус, ніш, ник, рма)

 

«Нумо, прочитай»

Трфуки (фрукти)

Мьліф (фільм)

 

«Упіймай звук Ф»

 

Ферма, хвороба, портфель, шафа, хвилинка, графин, хвоя, хвалько, хобот, вечір, фарба, хвиля, туфлі, фрукти.

 

«Як їх звуть»

 

Хто грає у футбол? (футболіст)

Хто фотографує ? (фотограф)

Людина, яка все вигадує (фантазер)

Хто показує фокуси (фокусник)

Хто у казках добрий чарівник (фея)

 

Підготовка до читання:

 

_ Довжелезну мають шию,

Дуже вправно крутить нею.

Вище всіх вони на вітах

Соковитий плід помітять  (Жирафи)  (Слайд 4)

 

_ Що ви знаєте про цю тваринку?

Де вона живе? Чим годується? Як спить?

 

Цікаві факти про жирафа:

  • Єдина тварина, яка не може позіхати;
  • Довга не тільки шия, а й хвіст та язик. Довжина хвоста досягає 2,5 метрів. Язик має чорний колір, а довжина 50 сантиметрів;
  • Хоч у жирафа і довга шия, він не може дістатися до землі. Щоб пощипати травку йому доводиться ставати на коліна;
  • Дуже часто мами – жирафи роблять дитячий садок, залишаючи своїх дитинчат  на няню – жирафу;
  • Жирафи дуже смердять, тому відлякують мух та паразитів.
  •  

Слова надруковані на дошці.

 

Шия, стоячи, задніми, смачний, найвищий, будь – який, язик, лежачи, передніми, високий, найвищі, який – не будь.

 

Читання тексту «Жирафи» с. 134

Читання – пошепки.

Аналіз читання.

  • Як довести, що жирафи – найвищі тварини світу?
  • Як спить жирафа? Куди вона кладе голову?
  • Чим і як годується тваринка?
  • Де живуть жирафи?

Перегляд мультфільму «Жирафа та окуляри»

Читання тексту «Жарт» с. 135

  • Роздивіться малюнок с. 135. Де знаходяться діти? Що вони роблять?
  • Кого побачили в зоопарку хлопчики і дівчатка?
  • Текст називаються «Жарт». Що означає жартувати?

Текст читається виразно, інтонуючи репліки малюнків.

  • Інсценування жарту.

Перегляд мультфільму «Жирафа та окуляри»

V Підсумок уроку.

  • Сьогодні на уроці ми закінчили вивчати останню літеру української абетки. Яка це буква? Які звуки вона позначає?
  • Про що нове з життя жирафів ви дізнатися сьогодні?

 

 

doc
Додано
26 вересня 2018
Переглядів
2914
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку