Для успішного засвоєння матеріалу, підібрано різноманітні дидактичні, мовні та орфоепічні вправи, ігри та завдання. Використані парні та групові форми роботи, що активізує пізнавальну та навчальну діяльність.
ТЕМА. Буква «ен» , звуки ІнІ, Ін’І
МЕТА. Ознайомити учнів з новою буквою та її звуковим значенням, удосконалювати звуковимову, читацькі та аналітико - синтетичні навички, розвивати фонематичний слух,читацькі та мовленнєві навички, уточнювати і активізувати словниковий
запас,формувати навички співробітництва, спілкування з однолітками.
ТИП УРОКУ:комбінований.
МЕТОДИ ФОРМИ
Розповідь Активізація життєвого
досвіду
Бесіда Рольова гра
Метод наочності Практична робота
Навчальні та ігрові Елементи проблем-
вправи. ного навчання.
Робота з дидактичними
картками.
Парна робота.
ОБЛАДНАННЯ: грамзапис,наочний матеріал: предметні та сюжетні малюнки,букв та складів, таблички зі словами .
ЛЕКСИКА: види спорту, наперсток, гільниця, нудьга, гопачок.
ПЕРЕБІГ УРОКУ
І.Організаційний момент.
Створення емоційного фону. Звучить грамзапис колискової пісні.
Дид.гра «Дощик»
Мета: вчити застосовувати читацькі уміння ( виразність, інтонування, швидкість ) ,розвивати увагу і пам'ять.
МАМ. , МАМ. , МАМ. , МАМ.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів, активізація мислення
Мета: збагачення словникового запасу, активізація мислення.
( Ірина, Ілона, Інна, Ірма, Іванка )
Мета : розвивати фонематичний слух, уміння аналізувати, виділяти головні ознаки, порівнювати.
а) дид. гра « Назви одним словом»
- Назви одним словом, визнач місце розташування звуку ІіІ в цьому слові.( Вчитель демонструє малюнки предметів.)
Багато квіток сплетених разом - … ( вінок ).
Лялька, ведмідь, машина. Барабан - … ( іграшки ) .
Шафа, ліжко, стілець, стіл - … ( меблі ) .
Ірина, Марина, Олена, Ганна - … ( імена, дівчата ) .
( Вчитель демонструє малюнок із зображенням хлопчика і пропонує виправити помилку.)
б) дид. гра «Яке слово зайве?»
Вчитель промовляє слова і виставляє відповідні малюнки.
-Будьте уважні, скажіть, яке слово зайве ?
Гімнастика, футбол, фігурне катання. ( немає і)
Крісло, стілець, стіл, двері. ( не меблі )
ФІЗХВИЛИНКА. Орфоепічна робота. Розучування першої частини віршика з рухами .
Вранці часу я не гаю,
На зарядку вибігаю,
Марширую, присідаю
І не стомлююсь не трішки,
Бо я дужі маю ніжки.
Словн. робота :дужі.
Ніжки, ніжки, ноженята!
Годі, годі нудьгувати.
Нумо всі на килимок,
Потанцюєм гопачок.
Словн. робота : нудьга, гопачок.
ІІІ МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Відгадування загадок.
Все життя один одного обганяють,
А випередити не можуть.
( Ноги.)
ІV ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ УРОКУ
V УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
МЕТА :розвивати фонематичний слух, уміння аналізувати.
Учитель називає слова. Якщо в слові є звуки ІнІ , Ін’І ,учні плещуть в долоні. Вчитель виставляє малюнки предметів. Визначають : твердий чи м’який цей звук, розташовуючи малюнки в дві колонки.
Нитки, сонце, голка, ножиці, наперсток, гільниця.
Словн. робота :наперсток, гільниця.
Вчитель демонструє букву, читає віршик
Буква «ен», немов драбинка.
Палки дві і перетинка.
а) сам. Читання
б) читання «луною»
в) читання «ланцюжком»
4. Бесіда на міркування з елементами вибіркового читання.
- Знайдіть і прочитайте імена.
- Вони жіночі чи чоловічі ?
- З великої чи з маленької букви пишуться імена ?
- Як лагідно, пестливо назвати дівчинку ?
- Прочитай , як звернутися до дівчинки ?
- Прочитай останні два слова. Чим вони відрізняються ?
- Зверніться до матусі по-іншому.
- Прочитай, що вигукують діти . Що це означає ?
5. Складання діалогу за аналогією. Робота в парах : учень-учень. ( Аналогія : вчитель-учень.) Повторення правил спілкування.
6. Бесіда за малюнком з елементами критичного мислення.
- Сьогодні ми в гостях у іншої родини.
- Хто на малюнку ? Це вся родина ?
- Де тато ? бабуся ? дідусь ?
- Де мама з донькою ?
- Що вони роблять ?
- Чому читає дівчинка ?
- Поставте питання сусіду за малюнком.
- Про що ще можна дізнатися за малюнком ?
7. Опрацювання тексту.
- Послухайте і скажіть. Як звуть дівчинку ?
а) читання вчителем
б) самостійне читання
в) читання за указкою
г) читання «змійкою»
д) вибіркове читання
- Прочитай, про що попросила мама ? (інтонаційні вправи )
- Якою була книга ?
- Що робила дівчинка ?
- А мама ?
е) розігрування діалогу між мамою і дочкою в парі
VІІ ПІДСУМОК УРОКУ
Дид. гра «Якого слова не стало»
Мета : розвивати увагу, пам'ять.
Учитель пропонує дітям подивитися уважно на малюнки, які демонструвалися на початку уроку ( нитки, сонце, голка, ножиці, наперсток, гільниця ). Діти заплющують очі, вчитель – міняє місцями картки.
Діти знову заплющують очі, вчитель – забирає зображення сонця.