Урок "Не роби того, чого сам не любиш"

Про матеріал

Метою проведеного уроку було: вчити учнів виділяти в тексті дійових осіб, давати їм елементарну характеристику; спостерігати за структурою і сюжетом казки; закріплювати вміння відтворювати зміст знайомих казок, правильно оцінювати поведінку персонажів; формувати навички правильного й свідомого читання мовчки та вголос; розвивати память, мислення, увагу; виховувати чуйність, доброзичливість, гостинність, порядність.

Згідно з типологією уроків - це урок засвоєння нових знань. Урок передбачає не тільки вивчення нового матеріалу, а й завдання для розвитку творчих здібностей школярів.

Перегляд файлу

Не роби іншому того, чого сам не любиш.

Тема: Іван Франко «Лисичка і Журавель»

Мета: вчити в тексті виділяти дійових осіб, давати їм елементарну характеристику; спостерігати за структурою та сюжетом казки; вчити учнів правильно читати за особами, аналізувати казкові сюжети, допомогти їм розкрити мотиви вчинки дійових осіб, риси характеру; розвивати мовлення, пам'ять, уміння міркувати; виховувати чуйність, доброзичливість, гостинність, порядність.

Обладнання: Малюнки до казки, фотоілюстрації Івана Франка, маски лисички та журавля, модель великого сонечка.

Хід уроку

І. Організаційна частина

Дзвенить дзвінок,

Починається урок.

Будем гарно працювати,

Щоб нові знання дістати.

Енергізатор « Сонечко». Створення емоційного настрою.

  • У кожного з вас на парті лежить сонячний промінчик. Напишіть чого ви очікуєте від сьогоднішнього уроку. Прикріпіть до сонечка на дошці.
  • Я теж прикріплю свій промінець. Сподіваюсь, що ви на уроці будете старанними, активними, працьовитими. 

ІІ. Мовленнєва розминка

  1. Дихальні вправи надування кульки, здування пір’їни, нюхання квіток.
  2. Зарядка для ротика поклацати зубками, посичати, поклацати, подеренчати.

ІІІ. Перевірка домашнього завдання

  1.                         Переказ казки Лариси Письменної «Чому зажурився веселий казкар?»
  2.                         Конкурс на кращий малюнок Казкаря.

 Гра «Мікрофон»

ІV. Актуалізація опорних знань учнів

  1.                         Гра «Упіймай слово».
  2.                         Робота з загадками.

У кущах вона ночує

І на зайчика полює.

Вся руденька ця сестричка,

А зовуть її….(лисичка).

Довгі ноги, довгий ніс,

Прилетів – обід приніс

Смачних жабеняток

Для своїх маляток. (Журавель)

V. Повідомлення теми і мети уроку

- Сьогодні ми ознайомимося з українською казкою, автором якої є Іван Якович Франко.

Одну з найкращих своїх збірок І. Франко назвав  «Коли ще звірі говорили». Він писав так: «Тисячі речей забудете, а тих хвилин, коли вам люба мама чи бабуся розповідали казку, не забудете до смерті». Ви матимете велику насолоду після читання вдома цієї збірки! Сьогодні ми ознайомимося тільки з однією казкою.

Йшов собі якось Журавель

І зустрів Лисицю,

Стали друзями вони,

Все як і годиться.

Та нечемною була

Лисичка – сестричка,

Тому казочка про них зовсім невеличка.

А мораль там є проста і для всіх дається.

Як же казочка про них, любі друзі, зветься? 

VІ. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

  1. Виразне читання казки вчителем.

- Який настрій викликала у вас казка?

      - Чи вдалося лисичці перехитрити журавля?

3. Словникова робота

Спіймавши облизня –                       їж, пригощайся.

Зареклася –                                        не отримати чого-небудь.

Призволяйся –                                   потоваришували.

Заприятелювали –                          більше цього ніколи не робити.

  1.                         Робота зі словами з позначкою «Читай правильно» (слова написані на дошці).
  2.                         Самостійне читання казки.
  3.                         Фізкультхвилинка.
  4.                         Підготовча робота до читання за особами

(Звернути увагу на інтонування спонукальних і питальних речень.)

  •                             Як треба читати слова Лисички?
  •                             Як потрібно читати слова Журавля? Автора?
  1.                         Лексична робота.

Гра «Лисичка і Журавель»

  •                             Які слова характеризують Лисичку?
  •                             Які риси характеру у Журавля?

Нещирість

Підступність

Хитрість

Улесливість

Нечесність

Ввічливість

Винахідливість

Доброта

Довірливість

Щирість

Чемність

(Відповідні слова- характеристики прикріпити біля малюнків Журавля і Лисички).

  1.                         Читання за особами.
  2.                    Вибіркове читання.
  •                             Розгляньте малюнок на с.69 і знайдіть речення, які йому відповідають.
  •                             Прочитайте, як Лисичка запрошувала Журавля в гості.
  •                             Яке було частування в Лисички?
  •                             А в Журавля?

11.         Робота в групах. Театралізація казки.

12.         Метод «ПРЕС» .

- Чи правильно вчинила Лисичка?

  • Я вважаю….
  • Тому, що…..

13.         Творча робота.

- Щоб було, якби Лисичка подала Журавлю їжу в горщику?

- Як потрібно змінити події в казці, щоб Журавель і Лисичка потоваришували?

14.         Робота з прислів’ями.

Не той друг, хто медом маже, а той, хто правду каже.

Яке частування, таке й дякування.

Не роби іншому того, чого сам не хочеш.

Хто згоди хоче, той згоду має.

  • Яке прислів’я може бути заголовком до казки? Чому?

VІІ. Підсумок уроку.

  1. Рефлексія.
  • Чи справдилися ваші сподівання і сподівання?
  • Урок наш був вдалим чи марним? Чому?
  • Чи сподобалася вам казка І. Франка?
  • Чого навчає ця казка?
  1. Вправа «Мікрофон».
  • Що вам сподобалося найбільше на уроці?
  • Чого вас навчив цей урок?

VІІІ. Домашнє завдання

С.68-70, підготуватися читати за особами; 1 варіант - переказувати близько до тексту, 2 варіант – переказувати стило.

docx
Додано
14 січня 2019
Переглядів
537
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку