Урок. О. Буцень "Полохливий гриб"

Про матеріал
Урок розроблений відповідно до НУШ. Він побудований за методикою "перевернутий клас". Також, максимально, використано інтерактивні методи роботи на уроці.
Перегляд файлу

Дата: 25.10    № уроку:21(4)    Клас: 3

Предмет: літературне читання

Тема. О.Буцень «Полохливий гриб».

Мета:  - формування  предметних  компетентностей: удосконалювати навички свідомого виразного читання; вчити учнів аналізувати прочитане; розвивати звʼязне мовлення, образне мислення, уважність, творчу уяву та фантазію; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати інтерес до читання, почуття взаємодопомоги, старанність, самостійність, бажання вчитися.

-         формування ключових  компетентностей: спілкування державною мовою: уміння будувати усні висловлювання, уміння відповідати на запитання за змістом прочитаного твору, уміння вчитися: учити самостійно контролювати й оцінювати свої результати.

Тип  уроку: комбінований. Форма: перевернутий клас.

Обладнання: підручники, мультимедійна презентація, бланки самооцінювання.

Інтерактивні технології та методи: «Асоціативний кущ» (розвиток критичного мислення), «Загадкові листи» (розвиток навичок спілкування, вміння висловлюватися), складання сенкану - колективна робота (виховувати згуртованість),  «Крісло автора» (підвищення самооцінки, бажання покращити свої знання, взаємонавчання), «Незакінчене речення» (дає можливість узагальнити знання).

Очікувані результати: знаходить у тексті відповіді на поставлені запитання, відтворює фактичну інформацію з тексту, добирає необхідну інформацію з різних джерел, обґрунтовує свої думки.

 

Хід уроку

І. Організація класу.

Погляньте у віконечко (показують у вікно),

Чомусь сховалось сонечко? (знизують плечима)

А ми засвітимо сонечко (показують на себе),

Таке велике сонечко! (руки в сторони)

Таке веселе сонечко! (посміхаються один одному),

Я – сонечко! (показують на себе)

Ми – сонечко! (розводять руками)

Ми – світимося всі! (Посміхаються)

 

 

 

ІІ. Повідомлення теми уроку. Мотивація навчальної діяльності.

Сьогодні у нас незвичайний урок –

У світ казки й фантазії зробимо крок.

Із казкою ми зустрічались не раз,

Та знову вона завітала до нас.

-         Яке було домашнє завдання?

-         Чи всі виконали це завдання?

Отже, Ви вже здогадалися, що наш урок пройде за методикою «перевернутий клас».

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

 Технологія «Асоціативний кущ»

 Наразі, давайте складемо асоціативний кущ до слова «гриб».

   шапка      отруйні    ліс       їстівні        їжа

                             ніжка                                                               грибниця

ГРИБИ

Молодці.

Оцініть свою роботу на бланку самооцінювання.

ІV. Виконання самостійної роботи.

  1. Вправа «Загадкові листи».

Виконаємо вправи «Загадкові листи», яка допоможе перевірити, як ви зрозуміли казку.

-         Який грибочок виріс у лісі? (Маслючок)

-         Чим на світанку умився ліс? (Теплою водою)

-         У яке платтячко була одягнена дівчинка? (Червоне)

-         Чим прикривався грибок від дівчинки та козулі? (Листочками)

-         Яке дерево рятувало грибочок від небезпек? (Осика)

-         Чому гілочка мовчала, коли прибігла білочка? (У неї вже не було листочків)

-         Чи був вдячний грибок за допомогу? (Ні. Він постійно бурчав)

-         Чи дійсно грибочок був дуже полохливим? (Так)

-         Від кого першого попросив сховати грибочок? (Дівчинки)

-         Поясни вислів «За три дні тепер не виберешся». (Дуже довго)

-         Хто привітав грибочка з днем народження? (Кущик трави та осика)

-         Від кого вдруге ховався гриб? (Від козулі)

-         З ким автор порівнює листячко? (З метеликами)

Я була впевнена, що у вас все вийде.

Оцініть свою роботу.

 

  1. Вправа «Крісло автора». (Розповідь про Олега Буценя)

-         Зараз, Альона, познайомить із життєвим і творчим шляхом автора прочитаної казки . (Розповідь)

Чудово! Відмінний результат.

  1. Фізкультхвилинка для очей.

Не працювати є причина –

Очам даємо відпочинок.

  1. Гра «Розвідники».

Наразі пограємо в гру «Розвідники».

-         Знайдіть і прочитайте опис гриба. (Ніжка товстенька, брунатний капелюшок на самі вуха насунутий, щоб ніхто його не знайшов.)

-         Відшукайте і прочитайте речення, які вказують на те, що маслюк був буркотливим. (- Ото накидала! Скільки часу через неї втрачаю! У мене й так життя коротке. – От засипала. За три дні тепер не виберешся.)

-         Знайдіть і прочитайте речення, якому відповідає серія світлин.

(На світанку ліс умився теплим дощем.)

Фотошпалери Світанок на лавандовому поле арт. 27938, колекція Заходи і  світанки - Арт-Шпалери   Дбайте про ліс і він віддячить вам Як правильно вмиватися: поради дерматологів | Новини на Gazeta.ua 5 фактів про дощ, яких ви точно не знали » «Морс» —  Розважально-інформаційний журнал

Формувальне оцінювання: Прекрасно                     Значно краще

              Дивовижно         Ти вдосконалюєшся

              У тебе вийшло                 Будь уважнішим Оцініть свою роботу.

  1. Вправа «Встановити відповідності». (Словникова робота)

Наступне завдання – встановити відповідність. Прочитайте слова лівого стовпчика, а потім правого.

Хто бажає?

брунатний    звільнився

навшпиньки              пожаліти

зненацька    стати на кінчики пальців ніг

зглянувся    несподівано

визволився    коричневий

Формувальне оцінювання: Супер               В тебе є прогрес

                   Бездоганно             Ти сьогодні гарно працюєш

                   Чудова робота                   Вже виходить добре

                   Так тримати

                   Краще не буває

Оцініть свою роботу.

  1. Фізкультхвилинка.

Час настав для відпочинку –

Проведем фізкультхвилинку.

V. Підсумок уроку. Рефлексія.

1. Колективна робота. Складання сенкану.

Тепер давайте  відтворимо набуті знання – склавши сенкан до слова

  1. Опеньки.
  2. Їстівні, смачні, поживні, тоненькі…
  3. Варяться, жаряться, дихають, живляться…
  4. Опеньки – це живі організми.
  5. Гриби.

Вже виходить краще.

Оцініть свою роботу.

2. «Незакінчене речення».

Прочитайте та закінчить речення.

- Сьогодні працювали над….(казкою «Полохливий гриб»)

- Автор назвав гриб полохливим, бо…..? (бо грибочок завжди був неспокійний, тривожний)

     - Ця казка повчає …. (бути вдячними за допомогу)

VІ. Домашнє завдання.

І група – Придумати продовження казки.

ІІ група – Скласти 3 запитання до прочитаної казки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Як не отруїтися грибами? 7 простих правил


Бланк самооцінювання  

           Урок математики в 4 класі на тему "Усне множення двоцифрових і круглих  багатоцифрових чисел на розрядні числа. Розв'язування задач".

  

«Асоціативний кущ»

 

«Загадкові листи»

 

«Встановлення відповідності»

 

Гра «Розвідники»

 

Складання сенкану

 

Бланк самооцінювання

 

          Урок математики в 4 класі на тему "Усне множення двоцифрових і круглих  багатоцифрових чисел на розрядні числа. Розв'язування задач".                                          

 

«Асоціативний кущ»

 

«Загадкові листи»

 

«Встановлення відповідності»

 

Гра «Розвідники»

 

Складання сенкану

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Який грибочок виріс у лісі?

 

 

Чим на світанку умився ліс?

 

 

У яке платтячко була одягнена дівчинка?

 

 

Чим прикривався грибок від дівчинки та козулі?

 

 

Яке дерево рятувало грибочок від небезпек?

 

 

Чому гілочка мовчала, коли прибігла білочка?

 

 

Чи був вдячний грибок за допомогу?

 

 

Чи дійсно грибочок був дуже полохливим?

 

 

Від кого першого попросив сховати грибочок?

 

 

Поясни вислів «За три тепер не виберешся».

 

 

Хто привітав грибочка з днем народження?

 

 

Від кого вдруге ховався гриб?

 

 

З ким автор порівнює листячко?

 

 

брунатний    звільнився

навшпиньки            пожаліти

зненацька    стати на кінчики пальців ніг

зглянувся            несподівано

визволився    коричневий

 

 

брунатний    звільнився

навшпиньки            пожаліти

зненацька    стати на кінчики пальців ніг

зглянувся            несподівано

визволився    коричневий

 

 

брунатний    звільнився

навшпиньки            пожаліти

зненацька    стати на кінчики пальців ніг

зглянувся            несподівано

визволився    коричневий

 

 

брунатний    звільнився

навшпиньки            пожаліти

зненацька    стати на кінчики пальців ніг

зглянувся            несподівано

визволився    коричневий

 

 

брунатний    звільнився

навшпиньки            пожаліти

зненацька    стати на кінчики пальців ніг

зглянувся            несподівано

визволився    коричневий

 

Картинки грибов с названиями для детей и взрослыхКартинки грибов с названиями для детей и взрослыхКартинки грибов с названиями для детей и взрослых

Картинки грибов с названиями для детей и взрослыхКартинки грибов с названиями для детей и взрослыхКартинки грибов с названиями для детей и взрослых

Картинки грибов с названиями для детей и взрослыхКартинки грибов с названиями для детей и взрослыхКартинки грибов с названиями для детей и взрослых

 

 

 

 

docx
Додано
7 листопада 2023
Переглядів
160
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку