Урок О. Копиленко "Весна іде"

Про матеріал

Розробка уроку спрямована на формування певних навичок мислення (від простого до складного), навчальні завдання побудовані відповідно до рівнів піраміди Блума (знання, розуміння, використання, аналіз, синтез, оцінювання), використано інтерактивний прийом "Кубик Блума" на етапі закріплення вивченого матеріалу, де діти самі формулюють питання різного характеру, вчаться працювати в парі та групі, робити висновки.

Перегляд файлу

Тема. О. Копиленко «Весна іде».

Мета: формування предметних компетентностей: пробуджувати в учнів інтерес  до життя і творчості  Олександра Копиленка – письменника- земляка,   зацікавити читанням  книг; удосконалювати навички виразного, швидкого, свідомого читання;  уміння визначати головну думку твору; систематизувати знання, робити висновки;  формувати позитивні якості характеру; виховувати  любов та бережне ставлення до природи, вміння насолоджуватися  прочитаним твором.

формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: формувати здатність сприймати мету, яку ставить учитель, відповідно до неї планувати і виконувати необхідні  дії,  контролювати та оцінювати свої результати;

комунікативної: удосконалювати володіння позитивними навичками спілкування, уміти налагоджувати взаємодію під час роботи в парі,  групі, будуючи відповідним чином свої висловлювання;

інформаційної: навчати здобувати з підручника та інших джерел необхідну інформацію.

Обладнання: портрет О. Копиленка, малюнки птахів,  грамзапис фізкультхвилинки, картки для роботи в групі , таблиця «Оціни себе сам», індивідуальні карточки для розчитування.

Тип уроку: комбінований.

Форма проведення: урок  - подорож.

Хід уроку

I Організаційний  момент. Емоційне налаштування.

 Добрий день у добрий час,

Всіх гостей вітаємо.

Здоров’я, творчих успіхів

Усім ми побажаємо. ( Привітаємося до гостей – кивок головою і присідання).

Вправа «Долоньки» ( учні беруться за долоньки і вітаються).

Діти, поверніться один до одного, посміхніться. За виразом обличчя бачу, що у вас усе гаразд.

Я дуже хотіла, щоб гарний настрій не залишав вас упродовж усього уроку.

На уроці ми будемо уважні, розумні, організовані, кмітливі.

II Актуалізація опорних знань. Хвилинка  розчитування.

  1. Вправи для очей(вліво, вправо, вгору, вниз)..
  2. Гра «Звуки природи» ( вдих - видих).
  3. Робота над скоромовкою « Сорока».
  4. Читання на одному диханні ( разом, по черзі Iгрупа, IIгрупа).
  5. Читання тексту  на розчитування 2 хвилини.

Знання

           7. Перевірка домашнього завдання.

Гра «Я на сцені». (Учні виходять і читають вірші).

  • Про яку пору року розповідається у вірші?
  • Сонечко засвітило у віконечко, але воно розгубило свої промінчики, допоможемо їх зібрати.( Зачитую запитання, учні відповідають і збирають промінчики, кріплять їх до Сонечка на дошку).

Яку казку  називають літературною?

 Які знаєте види казок?

Назвіть жанри творів?

Яка відмінність літературної  казки і народної?

Хто такий байкар?

Чим відрізняється оповідання від вірша?

III Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку.

- Поговоримо?

- Про що?

- Про різне? Про те, що добре й добре не дуже. Щось відоме вам, а щось, можливо, мені. Поговоримо про добро, добре серце, добрі вчинки., добре ставлення до природи. Чи все так добре в нашому житті, чи ні? І чому?

Ознайомлення з темою уроку.

IV Опрацювання нового матеріалу.

Розуміння

1.Технологія «Асоціативний кущ». Робота в малих групах.

Що виникає у вашій уяві, коли ви чуєте слово  весна?

 краса

 тепло  гнізда

пташки Весна        струмки

 

любов  сонце 

     підтримка

Отже сьогодні ми прочитаємо  оповідання О. Копиленка «Весна іде»

2.Розповідь вчителя про природу.

3. Розповідь про письменника.

Інформація «Довідкова служба».

А)Народився  Олександр Копиленко у Константинограді  Полтавської губернії, тепер  це м. Красноград  Харківської області в сім’ї залізничника.

Б)Хлопчик з дитинства дуже любить природу. Був надто спостережливим. У 1920 році О. Копиленко закінчив Красноградську учительську семінарію, а потім навчався на природничому відділенні Харківського інституту народної освіти.

В) Зайнявся літературною діяльністю, на все життя зберіг любов до природи. Для дорослих  - «Дуже добре» та «Десятикласники».

5. Словникова робота.

Мружиш                                        черевце

бавиться    незабаром

таловини                                        чепуриться

доторкається    з’являються

(читання повільно,потім на одному диханні,пояснення незрозумілих слів).

Робота із предметними малюнками птахів (зяблики, жайворонки, шпаки, пояснення слова зяблики).

Застосування

 

6.Робота над оповіданням.

А) Читання комбінованим способом(учитель – учні)

 Гра «Доведи, що…»

  • Доведіть, що дія відбувається навесні?
  • Відповідь обгрунтуйте.

Б  ) Читання за абзацами

 Гра «Квітка» (аналогічно  за абзацами).До кого на парту впаде квіточка той і читає наступний абзац.

   - Які слова та  малюнки птахів зайві?( знімають із дошки).

В)  Робота над змістом оповідання

-Про кого ще розповідається у оповіданні крім птахів? ( про муху).

- Доберіть синоніми до слова

бавиться - …. (грається),

заклопотані -  ( стурбовані),

чепуриться – ( прибирається).

Визначення головної думки оповідання.

7.Фізпауза.

Крильця птахи розправляють,

Їх до сонця підіймають,

Потім можна політати,

І комашок поганяти.

На галявині зустрілись,

Там зернят вони наїлись,

Потім знову полетіли, У гніздечка хутко сіли.

Аналіз

 

Г) Вибіркове читання

Якими описуються хмари? Зачитайте.(Брудні, волохаті)

Як заселяють шпаки свої шпаківні? Хто селиться  з них першим – самці чи самички? Чому?

Де заселяються жайворонки?

А  - зяблики?

Зачитайте опис мухи? Як зрозуміли слово черевце?

З чого бачимо, що весна перемогла зиму?

 

V Закріплення вивченого матеріалу.

  1.  Вироблення навичок виразного читання

А) гра «Я – учитель» ( учні ставлять запитання один одному до оповідання).

     Гра «Кубик»( учні читають на гранях слова і складають продовження запитання або дають  відповіді). «Чому ?», «Назви…», «Запропонуй…», «Придумай…», «Поясни…», «Поділись…».

Б) Вправа  «Зачитай»

Знайди речення, яке починається словами

«Та ось…»

« Десь уже мчать…»

«Погляньте, муха…»

«Так само…»

В)Тест

     2.Аналіз слова ВЕСНА за першими літерами.

Синтез

      3.Учні об’єднуються в групи.

            І група. Складіть розповідь за поданими словами.(Складають по черзі).

             Весна. Небо. Ставки. Дерева. Прилетіли. Оживають.

  • Що було б якби не було б весни?

ІІ група.  Складання сенкану.

1.Весна

2.Тепла, ніжна

3.Прийшла, прилетіла, настає…

4.Весна – найніжніша пора року.

5.Життя.

 

VI Домашнє завдання.

Переказ оповідання.

Iгрупа – продовжити оповідання

II група – розповіді про  поведінку птахів навесні.

VII Рефлексія уроку.

  1. Доповни речення.

Я дізнався…

Зрозумів…

Вчився…

Хотів би…

Найбільше запам’яталося…

Оцінювання

  1. Оцінювання Гра «Спробуй сам!»

Оцініть себе на якому ви рівні.(Учні виходять до дошки, оцінюють свої досягнення квіткою, потім учитель).

Закінчився урок. Відпочиваємо. Дякую за роботу на уроці.

 

docx
Додано
3 травня 2018
Переглядів
3951
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку