Урок "Періодизація історії Давнього Єгипту. Боги і храми. Піраміди"

Про матеріал
Тема. Періодизація історії Давнього Єгипту. Боги і храми. Піраміди Мета: визначити історичні періоди Давнього Єгипту; охарактеризувати мистецтво, писемність та вірування давніх єгиптян; з’ясувати значення єгипетських пірамід; розвивати увагу, пам'ять, мислення, вміння аналізувати та робити висновки, висловлювати власні судження, удосконалювати навички роботи з історичними картами та текстом підручника; формувати інтерес до вивчення минулого людства. Очікувані результати. Після уроку учні/учениці зможуть:  застосовувати та пояснювати на прикладах терміни та поняття;  називати дати, пов’язані з темою уроку;  передавати враження, яке могли справляти на давне населення і справляють на туристів пам’ятки мистецтва Давнього Єгипту;  характеризувати єгипетське письмо та мистецтво;  називати богів Давнього Єгипту;  аналізувати періодизацію Давнього Єгипту. Тип уроку: комбінований. Обладнання: підручник, мультимедійна презентація, роздатковий матеріал, ілюстративний ряд до теми.
Перегляд файлу

Конспект уроку

з всесвітньої історії

для 6-го класу

Підготувала учитель історії

КЗ «Першотравнева ЗОШ І-ІІІ ст.»

 Вистороп Тетяна Василівна

Тема. Періодизація історії Давнього Єгипту. Боги і храми. Піраміди

Мета: визначити історичні періоди Давнього Єгипту; охарактеризувати мистецтво, писемність та вірування давніх єгиптян; з’ясувати значення єгипетських пірамід; розвивати увагу, пам'ять, мислення, вміння аналізувати та робити висновки, висловлювати власні судження, удосконалювати навички роботи з історичними картами та текстом підручника; формувати інтерес до вивчення минулого людства.

Очікувані результати. Після уроку учні/учениці зможуть:

  •           застосовувати та пояснювати на прикладах терміни та поняття;
  •           називати дати, пов’язані з темою уроку;
  •           передавати враження, яке могли справляти на давне населення і справляють на туристів пам’ятки мистецтва Давнього Єгипту;
  •           характеризувати єгипетське письмо та мистецтво;
  •           називати богів Давнього Єгипту;
  •           аналізувати періодизацію Давнього Єгипту.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: підручник, мультимедійна презентація, роздатковий матеріал, ілюстративний ряд до теми.

Хід уроку

  1. Організаційна частина.
  2. Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань.
  1. Робота з історичною картою.
  • Покажіть на карті:
  • Кордони Єгипетської держави.
  • Річку, в долині якої виникла держава.
  • Дві частини, на які поділявся Єгипет.
  1. Робота з контурною картою.

Картинки по запросу давній єгипет контурна карта

  1. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку.
  1. Ребуси.
  • Розгадайте ребуси.

Сфінкс

Піраміди

Папірус

Мумія

  • Що об’єднує усі ці поняття?
  • Про що із названого вам відомо?
  • Про що ви хотіли б дізнатися?
  • Саме про ці речі із життя давніх єгиптян ми сьогодні і дізнаємося більше.
  1. Вивчення нового матеріалу.
  1. Робота з таблицею (с. 66 підручника).
  • Користуючись таблицею на с. 66 підручника, виконайте завдання.
  1. Укажіть дати, які позначають початок і завершення історії Давнього Єгипту. Як довго розвивалася Єгипетська цивілізація?
  2. Назвіть основні періоди історії Єгипту. Коли розпочався кожен із них?
  3. Назвіть імена фараонів, які правили в період Старого царства та Нового царства.
  4. Назвіть найбільш важливу, на вашу думку, подію в кожному періоді історії Давнього Єгипту.
  5. Який період характеризується монотеїзмом?
  1. Кероване читання (с. 67 – 68 підручника).
  • Опрацюйте матеріал підручника.
  • На які міста найчастіше нападали єгиптяни?
  • Чому, на вашу думку, фараон мав особисто супроводжувати військо у похід?
  • Проаналізуйте та порівня йте бойове спорядження фараона та піхотинця.
  1. Робота з текстом підручника (с. 69)
  • Опрацюйте текст підручника.
  • Як писали єгиптяни?
  • Які особливості єгипетського мистецтва?
  1. Перегляд фрагменту фільму «Боги Єгипту».
  • Перегляньте фрагмент фільму.

https://www.youtube.com/watch?v=V7_klcUIvd4

  • Про яких богів Єгипту ви дізналися?

Фатор – богиня краси та кохання.

Нефтида – богиня захисту та спокою.

Тот – бог мудрості та знань.

Гор – бог неба

Озіріс – бог потойбічного світу.

Ра – бог світла.

  • Чи відомі вам імена інших Богів? Які саме?
  1. Вибіркове читання (с. 69 підручника).
  • Опрацюйте матеріал підручника.
  • Зачитайте імена богів, які не згадувалися у фрагменті фільму. (Ізіда, Анубіс, Баст, Собек)

Сет - утілення зла, насильства та руйнувань.

Анубіс – допомагав Озірісу панувати в царстві мертвих.

Ізіда – дружина Озіріса.

Собек – бог земних вод.

  1. Аналіз ілюстрації (с. 70 підручника).
  • Протягом 1 хвилини уважно розгляньте ілюстрацію.
  • Закрийте підручники та дайте відповіді на запитання.
  • Скільки обелісків розміщувалося на вході до храму? (дві)
  • Алея із яких тварин вела до входу? (сфінксів)
  • З чого будували стіни? (з каменю)
  • Скільки колон зображено у головній залі? (9)
  • Скільки з них зламані? (3)
  1. Робота в парах.
  • Опрацюйте матеріал підручника на с. 71 – 72 та виконайте завдання.
  • Запишіть конспект, доповнюючи речення.
  • Щоб зберегти тіло померлого, …
  • Перші єгипетські гробниці…
  • Першу піраміду було збудовано…
  • Піраміди будували…
  • Найвідомішими є …
  • Яку кількість пірамід збереглося до наших днів?
  • З чого будували піраміди?
  • Чи однаково відбувалося поховання усіх єгиптян?
  • Які знання повинні були мати єгиптяни, щоб муміфікувати тіло померлого?
  • Для кого була збудована перша піраміда?
  1. Узагальнення та систематизація знань.
  1. Хронологічна задача.

Скільки років тому відбулася битва поблизу міста Кадеш?

2019 + 1258 = 3276 років

  1. Графічний диктант.

Так -       Ні -

  • Історію Давнього Єгипту вчені умовно поділяють на 2 періоди. –
  • Єгиптяни були не войовничим народом. –
  • Фараон особисто очолював кожен військовий похід. +
  • Єгипетські воїни були чудовими вершниками. –
  • Система письма єгиптян була ієрогліфічною. +
  •  Усі храми будували для естетичного вигляду держави. –
  • Єгиптяни вірили в єдиного бога. –
  • Богом потойбічного світу був Гор. –
  • Богинею дітей та материнства була Баст. +
  • Володарем потойбічного світу у Єгипті був Сет. –
  • Божественну силу фараона втілював сфінкс. +
  1. Підсумки уроку.
  1. Вправа «Три слова».
  • Охарактеризуйте наш урок трьома словами-прикметниками.
  1. Інструктаж з домашнього завдання.
  1. Опрацювати § 21 – 23 підручника.
Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Sydoruk Olga
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Кихней Ганна Володимирівна
    Дякую. Дуже подобаються ваші конспекти.
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
15 грудня 2019
Переглядів
4186
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку