Урок. Перська держава. Дарій І.

Про матеріал
Цікава розробка до уроку історії в 6 класі.Також розроблено робочий аркуш для дітей, де вони мають можливість працювати протягом уроку. Презентація допоможе в більш цікавій формі працювати та пояснювати новий матеріал.
Перегляд файлу

Урок 19.

Тема: Перська держава. Дарій І.

Мета: ознайомити учнів з природою та населенням Іранського нагір’я, історією утворення Перської держави, з’ясувати причини її розпаду, дати уявлення про реформи Дарія; продовжити роботу з історичними документами та історичною картою, виховувати пізнавальний інтерес до вивчення історії.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: підручник, атлас, схеми і таблиці, презентація.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент.

Емоційне налаштування на урок.

ІІ. Актуалізація знань. Перевірка Д/з.

Тестування. C:\Users\Екатерина\Downloads\qr-code(2).png

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Вправа «Я вже знаю…»

Метод «Чиста дошка»

Формування очікуваних результатів.

ІV. Вивчення нового матеріалу

Перегляд презентації.

Робота з атласом. С.5

2.Заштрихуйте територію Персії в середині VIст. до н.е.

Розповідь учителя.

Реформа-перетворення, зміни, нововведення в державі.

Вправа «Вдалий реформатор» (розвиток логічної компетентності)

Вправа «Вдалий реформатор»

    

Реформи Дарія І.

Адміністративна

рефора

Військова реформа

Фінансова реформа

Реформи у сфері законодавства

Створення дорожньо-поштової служби

3,7,8

2

6,9

1,

4,5

1.Приймав скарги від населення на дії сатрапів та чиновників.

2.Створив царську гвардію «десять тисяч безсмертних».

3.Розбудував Персеполь - нову столицю держави.

4.Проклав дороги з військовими постами і заїжджими дворами.

5.Налагодив поштовий зв’язок.

6.Розпочав карбування золотої монети- дарики.

7.Поділив країну на сатрапії, очолювані намісниками – сатрапами, яких призначав цар.

8.Владу в сатрапії розділив між намісником і військовим командиром.

9.Навів лад у збиранні податків, за що отримав прізвисько Торгаш.

Словникова робота.

Робота з ілюстрацією.(підручник стор.79) (розвиток аксіологічної компетентності)

Аналіз історичного джерела. с.80

Перегляд презентації.

Вправа «Хронологічна хвилинка»(хронологічна компетентність).

 

550-530 рр. до н.е.

Завойовницькі походи Кіра ІІ, створення держави Ахеменідів.

521-486 р. до н.е.

Правління Дарія І.

513 р. до н.е.

Дарій І прийшов війною на терени сучасної України.

331 р. до н.е.

Перська імперія була завойована Александром Македонським.

 

V. Узагальнення знань

C:\Users\Екатерина\Desktop\Відкритий урок 6 клас Всесвітня історія\qr-code(3).pngІ група. Вправа в Learningapps.

 

ІІ група. Вправа «Реставратор».

На схід від Месопотамії знаходиться Іранське нагір’я, яке з усіх боків оточене гірськими хребтами. В Ірані мало річок, а в пустелях є солоні озера. Землеробство розвивалося лише в оазисах. Кір підпорядкував собі всі персидські племена та заснував могутнє Персидське царство. Проте похід Дарія І проти скіфів Північного Причорномор’я закінчився невдачею, він помер, так і не здійснивши свою мрію — підкорити греків.

VІ. Підсумок уроку.

Д/з $19. с/т №36-37, атлас с.5 №2-4творче завдання с.81 ІІІ №3На схід від Месопотамії знаходиться Іранське нагір’я, яке з усіх боків оточене г

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ірськими хребтами. В Ірані мало річок, а в пустелях є солоні озера. На

6 клас. Всесвітня історія. Давньоєврейське царство.

Прізвище, ім'я, клас *


_________________________________

1.Яка книга розповідає про давню історію єврейського народу

А)Веди        Б) Папірус                В)Біблія              Г)Коран

2. У 586 р.до н.е. вавилонський цар Навуходоносор ІІ узяв приступом Єрусалим і переселив 40 тис. євреїв до Вавилона, а в 539 р. до н. е. перси дозволили євреям повернутися на батьківщину. Скільки років тривав "вавилонський полон"?

А) 47                   Б)69               В)105                     Г)125

3)Якому богу поклонялися євреї?

А)Янусу           Б)Ягве                 В)Ямі                       Г)Ярилу

4)Поєднайте історичну постать з її діяльністю.

А Мойсей

 

Наймудріший цар давньоєврейського царста, правління якого характеризують як "Золотий вік"

Б Давид

 

Автор збірки перших законів в давньому Вавилоні

 

В Соломон

Вивів євреїв з єгипетського полону.

 

Г Хаммурапі

 

Цар, який об'єднав дві держави Ізхраїльське та Іудейське царство в єдину державу.

 

 

 

 

6 клас. Всесвітня історія. Давньоєврейське царство.

Прізвище, ім'я, клас *


_________________________________

1.Яка книга розповідає про давню історію єврейського народу

А)Веди        Б) Папірус                В)Біблія              Г)Коран

2. У 586 р.до н.е. вавилонський цар Навуходоносор ІІ узяв приступом Єрусалим і переселив 40 тис. євреїв до Вавилона, а в 539 р. до н. е. перси дозволили євреям повернутися на батьківщину. Скільки років тривав "вавилонський полон"?

А) 47                   Б)69               В)105                     Г)125

3)Якому богу поклонялися євреї?

А)Янусу           Б)Ягве                 В)Ямі                       Г)Ярилу

4)Поєднайте історичну постать з її діяльністю.

А Мойсей

 

Наймудріший цар давньоєврейського царста, правління якого характеризують як "Золотий вік"

Б Давид

 

Автор збірки перших законів в давньому Вавилоні

 

В Соломон

Вивів євреїв з єгипетського полону.

 

Г Хаммурапі

 

Цар, який об'єднав дві держави Ізхраїльське та Іудейське царство в єдину державу.

 

 

 

 

docx
Додано
25 грудня 2020
Переглядів
2085
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку