Урок позакласного читання ''Прийди, весно, з радістю''

Про матеріал
Пропоную урок позакласного читання ''Прийди, весно, з радістю''. Урок проходить у вигляді усного журналу. Діти працюють на станціях, виконуючи завдання, знайомляться з літературою, піснями, іграми на весняну тематику
Перегляд файлу

Тема.  Прийди, весно, з радістю.

Мета. За допомогою художніх засобів поглибити уявлення дітей про найхарактерніші ознаки весни, про значення природи в житті людини. Розвивати навички читання, усне образне мислення, уяву, фантазію. Виховувати любов до слова, рідної природи

Обладнання:  малюнки дітей, книги, картки, презентація.

Хід уроку

  1. Ранкова зустріч

 Вчитель:

 Весна у коло нас забрала,

Своє звертання надіслала

Того, хто справа похваляти(молодець)

Того, хто зліва збадьорити(сильним будь)

Того, хто пустує пожурити,

Всіх, хто сумує звеселити.

(ти сьогодні дуже гарна)

II.Повідомлення теми і мети

Весна надіслала ось таку заплутану телеграму. Давайте її розшифруємо.

Прочитайте разом ці слова. Як ви думаєте, що подарує вам цей урок?

Ми з вами радіємо приходу весни, при цьому характеризуємо її різними словами .Яка ж вона весна?

Спробуйте скласти павутинку до цього слова.

Робота в групах.

Ось який гарний віночок із перших квітів ви нам сьогодні подарували.

 

А що ж каже наука нам про слово весна. Повідомлення готове зробити «Довідкове бюро.»

  • З Інтернету я довідалась, що природа живе не за датами, а за сонцем. За рік сонце робить широке коло по небу. Кожного місяця воно проходить одне із сузір’їв зодіаку. Новий рік у природи не взимку, а навесні, коли сонце вступає знак Овна.
  • Перед вами, діти, виставка з малюнків, ілюстрації.

Вони  допоможуть створити усний журнал з тих творів, які ви підготували ,які ми опрацюємо в класі на уроці.

III. Робота з виставкою книг

 А зараз подивіться на виставку книг, які з них допомогли підготуватися до сьогоднішнього уроку?

Вам було завдання вдома підготуватися представити книгу як вдячні читачі, бібліотекарі, продавці.(Діти за бажанням представляють книги).

IV. Розширення читацького досвіду.

Кожна пора року має свої особливості, красу, але жодна з них не оспівана так весело і ніжно, як весна. Багато поетів, письменників оспівували її у своїх творах.

А зараз ми перегорнемо сторінки нашого журналу

 

Сторінка №1 «Поетична»(Слайд)

1)Читання вірша І. Франка

2)Читання віршів дітьми

3)Довідкове бюро

Справжнє ім’я і прізвище Марії Підгірянки - Марія Омелянівна  Лернет - Домбровська, ще один з її псевдонім Бабця-Клапця

 

В нас є свої юні поети. Що на сьогодні вони підготували?(читання дітьми власних віршів).

Сторінка №2 «Мистецька»(Слайд)

 Композитори теж зверталися до теми весни.

Зараз ми послухаємо музичний твір Вівальді «Пори року», «Весна» . (Слайд)Закрийте очі і пофантазуйте, уявіть, що хотів автор передати нам в цій музиці.

Розповідь про Вівальді (Слайд)

Подивіться на дошку. Такою побачили весну відомі художники.

 Що об’єднує ці дві картини? А ці? Зараз ми послухаємо наших екскурсоводів. (Розповідь учениці про картину )

Які фарби переважають у роботі юних художників?(Діти аналізують малюнки)

Сторінка №3 «Театральна»(Слайд)

 Інсценізація творів про весну.

Сторінка №4 «Фольклорна»(Слайд)

Гра «Мікрофон»

  • Що таке фольклор?
  • Які жанри об’єднує у собі фольклор?

(Загадки, мирилки ,скоромовки ,лічилки, прислів’я, приказки, пісні). Що підготували ви до цієї сторінки?

В народі кажуть: « Прикметі вір , але перевір.»

  • Які прикмети , пов’язані з весною ви знаєте?

Давайте пограємо в гру «Доповни прислів’я»(Слайд)

Навесні діти збираються десь на галявині і співають пісні, водять хороводи, закликають весну. Як називаються ці пісні? А зараз трішки відпочинемо і заспіваємо веснянку.

5. Фізкультхвилинка «Подоляночка»(Слайд)

V.Сторінка №5 «Читацька»(Слайд)

Відкриваємо останню сторінку. Як вона називається?

Послухайте ,як зобразила весну українська письменниця Марко Вовчок

1.Читання пейзажу (за  Марко Вовчок )

2.Які прозові твори на сьогодні підготували?(Діти коротко переказують прочитані твори)

3.Щоб збагатити своє мовлення, розширити кругозір, ми ознайомимося з новими творами. «Чого синичка повеселішала»

- Висловіть свої припущення. Про що буде цей твір?

 Читання комбінованим способом.

-Т о чого ж Синичка повеселішала? Чи справдились припущення?

Читання ланцюжком.

- Поміркуйте який це тип тексту? З яких частин складається?

- Вибіркове читання 

 - окличні речення

 - питальні

 - порівняння

Оскільки ми дійшли висновку, що це текст міркування. Зачитайте підтвердження .

Висновок

Робота в групах. Складання цитатного плану.            Порадьтеся і розмістіть речення так , щоб відтворити зміст оповідання .

  • Чи можна назвати це планом? Він називається цитатний.
  • Відшукайте речення , яке виражає головну думку?
  • Яка картина постає в вашій уяві? Який настрій викликає?
  • З таким настроєм самостійно , мовчки прочитайте «Казочку про писанку» і підготуйтеся до тестової перевірки.

 

ТЕСТИ

1.Хто гуляв на подвір’ї?

А)квочка з курчатами  Б)гуска

2.Якого кольору було яйце?

А)жовте    Б)біле як сніг

3.Що не бачили курчата?

А)дощу     Б)снігу

4.Що малювали на яйці?

А)весну     Б)літо

5.Покотилась?

А)лісом     Б)зеленим подвір’ячком

6.На яке свято пишуться писанки?

А)Різдво   Б)Великдень  

Перевірте тести і оцініть  себе.

1.а , 2.б , 3.б , 4.а , 5.б , 6.б (Слайд)

Хто оцінив в 10 балів , молодці, а іншим потрібно уважніше читати .

Довідкове  бюро. Повідомлення про писанку.

Робота в групах. Гра «Я і мої почуття» (Слайд)

VI. Рефлексія

Отже, підведемо підсумок. Яка ж вона весна?(Слайд)

 А зараз оцініть свою роботу за шкалою.

Д/З Наступна тема «Україна рідний край» .

Пропоновані завдання:

--Підготуватись до хвилинки поезії;

--Скласти кросворди по темі;

--Намалювати малюнки;

-- Створити презентацію слайдів по темі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
11 лютого 2022
Переглядів
674
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку