Урок позакласного читання "Прийшла зима біловолоса"

Про матеріал

Деякі люди думають,що казки створювати дуже просто;нафантазував чого ужитті немає і казка готова. Уміння бачити життя у казкарів особливе-ось весь секрет. Роздивитись щось чарівне нашому житті-головне диво!Казкарі –люди особливі. Казкарем зробитися неможливо ,казкарем можна тільки народитися

Перегляд файлу

Урок №6                                   Дата____________

Тема. Прийшла зима біловолоса.

Мета: вчити учнів бачити й розуміти прекрасне в природі, поезії та прозі; за допомогою художніх засобів поглибити уявлення про найхарактерніші ознаки зими; розвивати зв’язне мовлення, інтерес читання.

Обладнання:збірки на кожну дитину «Позакласне  до читання; виховувати любов до рідної природи, бажання оберігати її повагу до думки  інших.

Тип  уроку: урок  позакласного  читання  3  клас»    ФОП Співак Т.К. Харків  2014. Книжки  Сергія  Козлова .Мультфільм «Їжачок в  тумані».

                              Хід уроку

  1. Організаційний момент

           Ось дзвінок сигнал подав

         До роботи час настав.

          Ось і ми часу не гаймо,

          А урок свій починаймо.

  1. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку

1.Розповідь  вчителя.

— Сьогодні на урок ви підготували твори. Вони написані різними авторами, але їх пов’язує одна тема. Над якою темою ми будемо працювати, ви дізнаєтесь, коли уважно прочитаєте вірш.

Сіюсь, сіюсь,

Ніби з сита,

І земля вже

Гарно вдіта.

Л. Куліш-Зіньків

— Яке слово є відгадкою? (Сніг) Яка пора року може похвалитися цим явищем?

— Отже, тема нашого уроку — «Прийшла зима біловолоса». Сьогодні ми будемо читати вірші  та  оповідання  про зиму, спостерігати за тим, як митці описують цю пору року.

ІІІ.Робота  над  новим  матеріалом.

1.Опрацювання вірша Наталі  Забіли «Зима».

1). Читання вірша вчителем.

 — Яку картину ви уявили, слухаючи вірш.?

 2). Словникова робота.

Тихо  снить хороші  сни

3).Самостійне  читання вірша учнями.

-Про  кого йдеться мова у вірші?

-Назвіть  місця  їхньої  зимівлі.

-Про що  ще йдеться  мова у вірші?

-Де спить  зернинка?

-Які  сни  вона  бачить?

Фізкультхвилинка

2.Робота  з уривком  оповідання  Сергія  Козлова «Їжачок  у  тумані».

 1)Розповідь вчителя  про автора.

-Деякі  люди думають,що  казки  створювати  дуже  просто;нафантазував  чого ужитті  немає і казка готова.  Уміння  бачити  життя  у казкарів  особливе-ось   весь  секрет. Роздивитись  щось  чарівне нашому  житті-головне  диво!Казкарі –люди  особливі. Казкарем  зробитися неможливо ,казкарем можна   тільки  народитися. Ось   і  більше  60 років тому назад  народився  такий  чарівник –казкар Сергій  Григорович Козлов.Автор більш ніж  30 книг  для  дітей,двох  десятків п’єс  для лялькових  театрів.За  його сценаріями  знято більш ніж  20  мультфільмів. Його  книги видані  на  багатьох  мовах  світу.

Поет  і  казкар    Сергій  Григорович  Козлов-автор  улюблених  дітьми  і дорослими історій  про Їжачка  та його друзів Ведмедика  та  Зайця, а  також  історій  про  Левенятко  та  Черепаху,які співали  пісню.

В його  творах  кожна  тваринка  живе  у своєму    будиночку,запасає  їжу  і дрова  ,топить піч,  дивиться  на  вогонь,слухає  дощ  і вітер. Коли  приходять,тваринки  один  до  одного  на  гостину,пригощають один  одного  грибами ,яблуками  і чаєм з  медом,якщо  погода  тепла-гуляють на ганку у будь кого.

2). Робота з виставкою  книг.

а) Бесіда.

— Візьміть книжку, яка вам сподобалась.

— Як називається ця книжка?

— У ній один твір чи це збірка творів?

— Чи написане прізвище автора на обкладинці?

— Хто намалював ілюстрації до неї?

— Де видана книжка?

   -Сьогодні ми  познайомимось  з одним з  творів  Сергія  Козлова. Відгадайте загадку:

Котиться  клубочок

Зовсім  без  ниточок

Замість  ниточок-

Триста  голочок.(Їжак)

 

 3) Прогнозування  змісту  тексту «Ворон».

- Спираючись  на малюнок  і заголовок спробуйте дізнатись про що йтиме  мова.

4)Первинне  сприйняття  тексту.

-Пропоную  прослухати  оповідання і уявити собі картини змальовані автором.

5)Обмін думками.Словесне малювання.

-Хто  бажає  поділитися  своїми думками?

-Що  Вас вразило?

- Які картини виникли у Вашій уяві?

-Чиї  передбачення  здійснились?

6)Повторне читання  тексту.

7)Бесіда  за змістом.

-Хто  самотньо  сидів на суку?

-Про що  він  думав?

-Хто побачив самотнього  Ворона?

   якою  пропозицією  звернувся  Їжачок  до Ворона?

-Чим ще  намагалися   друзі  пригостити Ворона?

-Як  думаєте,чому Ворон їм відмовив?

-Чи справдиться   Їжачкові  передбачення?Ваша   думка.

Фізкультпауза.

8)Читання  розділу «Теплого  тихого  ранку  посеред  зими»

а)Самостійне читання.

б)Бесіда за змістом.

-Про що цей уривок з мультфільма?

-Чим  друзі  були здивовані?

-До якого  висновку  вони  прийшли?

в)Вибіркове читання.

-Які зміни відбулися  в природі на ранок?

-Як відреагував на це Ведмедик?

-Чим займався Іжачок?

-Яке рішення  прийняли  друзі?

-Кого ще взяли із собою?

-Чим  займалися  друзі на річці?

-Про що  думав  Їжачок?

9)Рефлексія. Перегляд мультфільма  «Ёжик  в тумане»

IV.Підсумок  уроку.Інтервью.

- Якою ж ви побачили зиму?

-Чи здійснились ваші очікування на уроці?

V.Домашнє  завдання.

Підготувати  цікаві розповіді про тварин  на  тему «Сторінки  для  допитливих»

 

docx
Додано
2 липня 2018
Переглядів
1790
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку