Урок позакласного читання «У світі казки чарівної»

Про матеріал

Мета: підтримувати інтерес дітей до казки; закріплювати вміння розрізняти народну й авторську казки; розвивати пам'ять, спостережливість; викликати бажання творити добро, пробуджувати бажання читати казки самостійно.

Тип уроку: урок – вікторина

Перегляд файлу

Урок позакласного читання « У світі казки чарівної»

Мета: підтримувати інтерес дітей до казки; закріплювати вміння розрізняти народну й авторську казки; розвивати пам'ять, спостережливість; викликати бажання творити добро, пробуджувати бажання читати казки самостійно.

Тип уроку: урок – вікторина
Обладнання: пісочний годинник; запис пісні «В гостях у казки»; телеграми від казкових героїв; малюнки ведмедя, вовка, зайця, лисиці, півника, собаки; картки із загадками; аудіозапис пісеньок- промовлянок; мікрофон; запис танцю бабусь – ягусь; ілюстративний матеріал до казок

 

Хід уроку

  1.                   Організаційний момент

    « Активне читання» - 3 хвилини – за пісочним годинником 
  2.            Актуалізація опорних знань. Повідомлення теми і мети уроку

Звучить пісня « В гостях у казки»

  • Діти, сьогодні до нас на гостину завітала казка.
  • Розгляньте виставку книг.
  • Які казки називають авторськими? народними?
  • У сиву давнину, коли люди не вміли писати, улюблені казки усно передавали з покоління в покоління. Тому автором таких казок уважають народ, а казки називають народними. Авторська казка має певного автора —письменника-казкаря.
  • Наведіть приклади народних казок.
  • Яких казкарів ви знаєте?
  • Казка — це диво. Вона дає нам привід для роздумів, повчає, приносить багато радості. Сьогодні наш урок складатиметься із завдань-запитань. Тому назвемо його ... (вікториною).
  • Бажаю успіху!
    1.               Казкова вікторина
      1.   тур «Ти мене знаєш»

Діти, сьогодні  я отримала кілька повідомлень на свій телефон.  Від кого вони не можу визначити. Допоможіть мені  – давайте розберемося разом.

  • Дивно, але телеграми без підписів. Від кого вони?

Вирушаю на весілля до Дюймовочки. (Ластівка з казки Г. X. Андерсена
«Дюймовочка»)

  •   Хворію від переїдання: з'їв семеро козенят. (Вовк із казки братів Грімм «Вовк та семеро козенят»)
  • Соромлюся своєї гидкої зовнішності. (Гидке каченя з однойменної казки Г. X. Андерсена)
  • Поспішаю до лісу. Мачуха наказала принести підсніжники. (Падчерка
    з казки С. Маршака «Дванадцять місяців»)
  • Йду визволяти братів і сестру з полону. (Котигорошко з однойменної української народної казки)
    1.   тур «Загадковий»

Стукіт у двері. Заходить старшокласник, одягнений листоношею Пєчкіним, приносить телеграми.

  • Дивно, але телеграми без підписів. Від кого вони?

 

Як знайшов він колосок,
Борошна змолов мішок —
Пиріжків напік і з'їв,

Ледарів не пригостив. (Півник і двоє мишенят)

Я — хоробрий лицар!
Нікого не боюсь!

Своєю булавою із нечистю я б'юсь.

Хай невеличкий зростом,

Зате високий рід!

Хоча я з горошинки,

Та цар Горох — мій дід! (Котигорошко)

Коноплями обкрутився,
Ще й смолою обсмалився,

З великою булавою

Змія викликав до бою. (Кирило Кожум'яка)

Однією головою —
Воду випуска рікою,
Друга дивна голова
Вітром буйним з ніг збива.
Третя голова дихне —

І палає все вогнем. (Триголовий змій)

Вірність — почуття хороше,
Не купується за гроші.
Господиню я люблю

І для неї все зроблю.
Я за ласку їй віддячу
І віддам життя собаче.
Не здається у полон
Вірний пудель... (Артемон).

Фізкультхвилинка – танець бабусь - ягусь


III тур «Хто ми і звідки?»

На дошці — малюнки ведмедя, вовка, зайця, лисиці, півника, собаки.

  • Розгляньте малюнки. У яких казках живуть ці герої? Як їх називають?

IVтур «Чия це пісенька?»

  • Казкові герої вміють співати. Послухайте аудіозапис пісеньок- промовлянок. Хто це співає? З якої він казки?

Звучить запис пісеньок-промовлянок.
(Можна використати пісеньки: Ко­лобка, Кози-Дерези, Івасика-Телесика з однойменних українських народних казок, Півника з української народної казки «Котик та півник», мами Кози з казки братів Грімм «Вовк та семеро козенят», Вінні Пуха з повісті-казки Алена Мілна «Вінні-Пух та його друзі»).

  1.         тур «Казкарі»
  • Хто взув кота у чоботи? (Шарль Перро)
  • Хто придумав люстерко, що говорить? (Олександр Пушкін)
  • Завдяки кому Айболить вилікував звірів? (Корнію Чуковському)
  • Хто побудував теремок? (Російський народ у своїй казці)
  • Хто наділяв звірів музичним слухом? (Брати Грімм)
  • Хто зібрав дерев'яних ляльок у театрі? (Олексій Толстой)
    1.                 тур «Пантоміма»

Учні показують заздалегідь підготовлені уривки казок.

  1. Підсумок урок

Вправа « Скажи і передай мікрофон другу»

  • Що вам сподобалося на уроці?
  • Про що розповісте вдома?

Відзначаються найактивніші у вікторині

  1.                 Домашнє завдання

Наступний урок позакласного читання проведемо за темою «Людина по­чинається з добра» (за творами В. О. Сухомлинського).

 

 

docx
Додано
11 липня 2018
Переглядів
924
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку