Урок позакласного читання.З народних джерел Створення людей.(Китайський міф). Перші бувають останніми, а останні – першими (українська народна казка)

Про матеріал
продовжити ознайомлення учнів з різними видами усної народної творчості;розвивати розумові здібності; активізувати словниковий запас учнів, пізнавальний інтерес; виховувати любов до народної творчості.
Перегляд файлу

З народних джерел

Створення людей.(Китайський міф).

Перші бувають останніми, а останні – першими (українська народна казка)

Мета:продовжити ознайомлення учнів з різними видами усної народної творчості;розвивати розумові здібності; активізувати словниковий запас учнів, пізнавальний інтерес; виховувати любов до народної творчості.

Хід уроку

l. Організаційна частина.

 Горішок знань міцний—це знає кожен.

Та нам — не відступать!

Його вам розколоти допоможе і

Бажання ваше все на світі знать!

ll. Мотивація навчальної діяльності.

-Які жанри народної творчості ви знаєте?

lll. Повідомлення теми і завдань уроку.

-Сьогодні ми з вами продовжимо знайомство з народною творчістю. В усній народній творчості створено та збережено для нащадків велике духовне багатство. Це міфи, легенди, казки, байки, пісні,… Перлинами народної мудрості є прислів’я, приказки, загадки.

     У китайського народу є численні міфи про створення світу і людей, їхнє життя серед природи та боротьбу за існування.

       Особливо багато міфів про богів. Одні з них, як розповідалося, допомагали людям: учили їх добувати вогонь, розпізнавати цілющі рослини, приручати тварин, обробляти землю тощо. Інші боги часто бували жорстокими. І тоді проти них поставали герої , які боролися за справедливість.

         Ми з вами познайомимося з одним із міфів про богиню Нюйву, яка вважалась найдавнішим жіночим божеством, праматір’ю людей.

IV.Сприймання та засвоєння нового матеріалу.

  1. Словникова робота.

Ліана – рослина з гнучкими довгими стеблами; росте овиваючись навколо опори.

 

2.Читання  міфу.

3.Бесіда за змістом.

 - Чому Нюйва створила першу людину?

- Яке ім’я дала богиня?

-Чим відрізнялися люди від інших живих істот?

-  Що бажала Нюйва?

- Який наказ дала богиня?

Фізхвилинка

4.Хорове читання вислову (запис н дошці)

  Казка кличе нас у мандри, велить бути в житті сміливими  й мудрими, долати перешкоди й біди і не забувати добра світового, бо тільки цим і вимірюється наша людська сутність.

       В.Шевчук

-Куди нас кличе казка?

- Якими велить бути?

- Чим вимірюється людська сутність?

5.Технологія «Мікрофон».

А чи знаєте ви, друзі, звідки прийшла казка?

В ній живе народна мудрість, матусина ласка.

В ній звірята і пташата розуму навчають,

В ній завжди любов і дружба зло перемагають.

  •          Хто здогадався  про що ми з вами будемо далі говорити?

6. Технологія «Мозковий штурм»

- Навіщо потрібні казки?

- Чого на вашу думку вчать казки?

7.Опрацювання української народної казки «Перші бувають останніми, а останні – першими »

А)Словникова робота.

Цур’я – лахміття.

Б) Читання казки учнями.

В)Бесіда за змістом.

- Чим цар завинив бідному чоловіку?

  •          Які випробування довелося пережити   гоноровому царю?
  •          Чи справедливим ти вважаєш таке покарання?

V.Підсумок  уроку.

Гра «Мікрофон»

  •          Які ваші враження від уроку?
  •          Чого навчились на уроці?

VI.Домашнє завдання.

 Наступний урок позакласного читання проведемо за темою «Казка – це диво, сповнене краси». Завдання до уроку та список літератури ви знайдете в куточку читача.

 

 

 

 

docx
Додано
16 грудня 2025
Переглядів
55
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку