Тема: Читання і записування шестицифрових чисел.
Множення і ділення на 10, 100 і 1000.
Мета: Ознайомити учнів з правилами множення і ділення на 10, 100 і 1000, застосовувати правила на практиці; закріпити вміння читати , записувати і порівнювати багатоцифрові числа; розв’язувати задачі на вивчені випадки;формувати навчальну та комунікативну компетенції; розвивати обчислювальні навички, пам'ять, мислення; виховувати інтерес до математики, самостійність.
Обладнання: картки для опитування; картки для роботи в парах, групах; макет ялинки; сніжинки,корзинка з ялинковими прикрасами із завданнями.
Тип уроку: комбінований, з використанням елементів інтерактивних технологій.
Форма проведення: урок – гра.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Пролунав дзвінок.Починаємо урок.
Будем ми усі старатись.
Математики навчатись.
2. Інтерактивна вправа «Криголами».
До кожної букви слова «зима» треба підібрати слово.
З - завзятість,зібраність
и
м –мудрість,
а – активність,акуратність
Як ви вважаєте, на уроці потрібні :завзятість, зібраність, мудрість, активність,акуратність?
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
- Яку тему ми вивчаємо? ( «Нумерація шестицифрових чисел»).
Вправа «Очікування».
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
ІV. Мотивація навчальної діяльності.
V. Каліграфічна хвилинка.
-Прочитаємо завдання першої Сніжинки.
1. Дидактична гра «Прикрашаємо ялинку».
- Ми готуємось до Новорічного свята.І будемо з вами прикрашати ялиночку. Прочитайте число , назвіть скільки чисел кожного розряду в числі,запишіть на дошці (Числа написані і прикріплені до ялинкової іграшки.Іграшки діти вибирають довільно з корзинки )
- А тепер запишіть ці числа у зошиті у порядку зростання.
VІ. Контроль, корекція й закріплення знань.
1.Перевірка домашнього завдання.
1.1. Зачитати вираз, складений до задачі №219.
1.2. Зачитати відповідь до задачі №219.
1.3. Зачитати відповіді до прикладів №220.
- Завдання третьої Сніжинки.
2. Самостійна робота .Диференційоване виконання завдань. Взаємоперевірка.
2.1. Робота в парах за картками ( учні отримують картки)
Картка №1
73 000 12009 975604 975610
518620 518602 20100 210000
2.Запиши у міліметрах:
3 см = 50 см = 4см 6 мм =
Картка №2
77000 70700 35000 35100
88800 80080 92888 92808
2.2 Індивідуальна робота ( початковий рівень, з допомогою учителя);
VІ. Вивчення нового матеріалу.
Знайомимось із завданням наступної Сніжинки
Робота з підручником.
1.Підготовчі вправи.
2.Читання шестицифрових чисел ( №229) «ланцюжком».
2.1Коментоване виконання завдання №230.
2.2 Колективне виконання завдань №233, 234 (усно).
2.3Висновки. Формулювання правил ділення і множення багатоцифрових чисел на 10, 100 і 1000.
3. Первинне закріплення.
3.1 Завдання №235 – «ланцюжком».
3.2 Завдання №236 – коментовано.
VІІ. Фізкультхвилинка (Вправи під музичний супровід)
VІІІ. Закріплення вивченого матеріалу.
-Вам необхідно розмістити числа, по порядку. Зменшіть кожне число у 100 разів. Запишіть у зошити результати обчислень.
Завдання: добуток чисел з’єднати з його відповіддю.
3.Диференційована робота над задачею №238.
Ось іще одне завдання від Зими. Прочитайте числа на Сніжинках (числа 10, 15, 125, 158, 605,789, 999; на звороті написані слова прислів’я: «Без труда нема плода») , збільшіть кожне у 10 разів. Вишикуйтесь у порядку зростання відповідей чисел і прочитайте прислів’я.
ІХ. Самооцінювання.
Оцініть свою роботу на уроці самостійно і об’єктивно.
( Діти вибирають кольорові геометричні фігурки( високий рівень – зеленого кольору; достатній - жовтого; середній – червоного).
Х. Підсумок уроку. Рефлексія.
Вправа «Мікрофон».
-Чи виконали ми завдання Сніжинок?
-Чи сподобалось на уроці красуні Зимі?
Зима вам дякує за роботу і пригощає дарунками ( діти отримують гостинці).
ХІ. Домашнє завдання.
Інструктаж до виконання домашнього завдання №237.
І група виконує завдання №237 повністю.
ІІ група – №237 (верхній рядок).