Тема уроку «Слон на ім’я Ґудзик» Леся Воронина
Мета. Познайомити учнів з творчістю Л.Ворониної, а саме з казкою «Слон на ім’я Ґудзик», формувати читацьку та комунікативну компетентності, розвивати вміння читати з розумінням, усно висловлювати власну думку, передбачати події, логічно обґрунтовувати позицію, конструктивно керувати емоціями, співпрацювати, бути ініціативними.
Виховувати почуття справедливості, милосердя.
Розвивати критичне мислення
Обладнання : книга Л.Ворониної «Слон на ім’я Ґудзик» та відеоказка.
Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=KaOls3vnyTQ
Хід уроку
І.Організація класу
У цей ранковий, добрий час
Я рада, діти, бачить вас.
Треба всім нам привітатись.
Вліво-вправо поверніться,
Один одному всміхніться.
Чи готові до уроку? Молодці!
То ж сідайте. Працювати почали.
https://bookwoed.blogspot.com/2017/11/blog-post_15.html
ІІ.Актуалізація опорних знань
1.Асоціативний кущ
«Письменник»
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
1.Розгадування ребуса
-Давайте розгадаємо ребус і дізнаємось, хто є героєм твору, який ми будемо сьогодні читати.
-А ви знаєте, навіщо слонику хобот? Давайте переглянемо відео і дізнаємося.
Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=9PKB8RTG_24
2.Повідомлення теми, мети уроку.
-Сьогодні ми будемо знайомитися з творчістю української письменниці Лесі Ворониної.
-Що ви знаєте про життя та творчість Л.Ворониної?
3. Розповідь про Л.Воронину.
Письменниця, перекладачка та радіоведуча. Народилася в Києві 1955 року. Тут її можна зустріти й сьогодні, адже пані Леся напрочуд енергійна й бере участь у різноманітних літературних проектах, а щочетверга її програма звучить із радіоприймачів на «Радіо Культура». Вигадувати свої фантастично-пригодницькі історії та «лякачки» почала ще в дитячому садочку, завдяки чому легко здобувала прихильність серед однолітків і викликала невдоволення вихователів. У школі зацікавилася українським фольклором, співала в хорі, а також захопилася східними двобоями та йогою, тож не дивно, що її герої частенько мають чорний пояс карате й володіють внутрішнім спокоєм і силою не гірше, ніж сам Брюс Лі. Нині Леся Воронина має іще одне серйозне захоплення – подорожі. Раніше мандрувала автостопом Україною, на байдарках Польщею, тепер літає до Бразилії та інших далеких країн по враження й нових героїв для своїх історій.
https://www.barabooka.com.ua/lesya-voronina/
ІV.Засвоєння нового матеріалу
1.Стратегія «Передбачення за групою слів»
(слова « олень, чіпси, Яся, слон» )
-Як ви гадаєте, про що казка?
2.Читання тексту за стратегією «Кероване читання»
2.1.Читання першої частини казки, обговорення та передбачення.
-Хто така Яся?
-Кого побачила Яся?
-Що зробив слоник?
-Що відчувала Яся, коли слоник до неї заговорив?
-Як ви думаєте, що буде далі? Чому ви так думаєте?
2.2. Робота над другою частиною казки .
2.2.1. Передбачення подій
-Як ви думаєте, що відповість Яся на прохання слоника?
-Що буде далі? Чому ви так думаєте?
2.2.2. Читання 2 частини тексту.
2.2.3. Розмірковування над змістом другої частини.
-Чи справдились ваші передбачення?
-Кого побачила Яся в хатинці?
-Що відбувалося з хлопчиком?
-Що зробив слоник?
-В чому проявилася «хитрість» слоника ?
-Що побачив у своїй уяві хлопчик,коли до хати зайшла Яся?
-Чому він так вирішив?
-Яку історію розповів Сень друзям?
-Чому друзі потрапили в пастку?
- Що можна було зробити, щоб не вскочити в халепу?
2.3.Робота над третьою частиною казки .
2.3.1.Прогнозування подій
-Як ви думаєте, чи зможуть герої вибратися з пастки? Якщо так, то чому?
-Що трапиться з героями казки далі?
2.3.2. Читання 3 частини казки вголос.
2.3.3. Розмірковування над змістом 3 частини казки.
-Чи справдились ваші передбачення?
-Що придумав слоник, щоб врятувати друзів?
-Чи були друзі в безпеці, вибравшись з ями?
-Що ви відчули в ту хвилину, коли Яся побачила заманюк?
-Що вигадав слоник, щоб позбутися чаклунів?
-Що відчували наші герої та лісові мешканці, кружляючи довкола ялинки?
V.Закріплення знань учнів
-Хто з героїв найбільше сподобався? Чим?
-Якою була Яся?
-Уявіть себе одним із героїв. Кому б і що ви хотіли сказати? Робота за стратегією РАФТ)
-Які головні думки казки?
-Чи могла насправді ця історія відбутися з кимось ?
VІ. Підсумок уроку
1.Рефлексія
-Що вдалося на уроці?
-Над чим треба попрацювати?
2.Самооцінювання