Урок та презентація "Письмове додавання та віднімання багатоцифрових чисел. Розв'язування рівнянь і задач"

Про матеріал
Урок та презентація "Письмове додавання та віднімання багатоцифрових чисел. Розв'язування рівнянь і задач"
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Математика4клас

Номер слайду 2

Ми починаємо урок, а на уроці ми… Уважні! Розумні! Організовані! Кмітливі!

Номер слайду 3

2 15 42 42 1537 08 520 20 20

Номер слайду 4

Перевірка домашнього завдання№ 388 Якщо k = 200 і b = 180, то k - ( b:10)== 200 – ( 180 : 10) = 182

Номер слайду 5

№ 389 Перевірка домашнього завдання180360339217165728

Номер слайду 6

Розумова гімнастика 17 + 55 + 23 28 + 16 + 44 51 + 15 + 19

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Гора Говерла2061 м

Номер слайду 10

Каліграфічна хвилинка 6 993 893 1 316 1 545 2 061

Номер слайду 11

Письмове додавання й віднімання багатоцифрових чисел. Тема уроку

Номер слайду 12

+4832557381483255228-

Номер слайду 13

Запам’ятай !!! Письмове додавання і віднімання багатоцифрових чисел виконується так само, як додавання і віднімання трицифрових чисел.

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Лабораторія невідомих компонентів. Як знайти невідоме зменшуване?

Номер слайду 16

Номер слайду 17

Робота над задачею№ 392

Номер слайду 18

Задача 392 Скільки кг картоплі залишилося в овочесховищі?Скільки кг картоплі було в овочесховищі спочатку?

Номер слайду 19

Номер слайду 20

Рефлексія

Номер слайду 21

С. 65, № 395, 396. Домашнє завдання

Номер слайду 22

Працювали плідно, гарно.І урок пройшов не марно. Впорались з завданням всі, Ви сьогодніМОЛОДЦІ !!!

Номер слайду 23

1) 7250 - 32404010 (кг)- залишилося; 2) 7250 +4010 11260 (кг) Вираз: 7250+(7250-3240)=11260 (кг)

Номер слайду 24

Задача №39322кг - 5кг? кг - 75кг

Перегляд файлу

 

ТемаПисьмове додавання і віднімання багатоцифрових чисел.

             Задачі, які розв’язуються відніманням. Розв’язування рівнянь.

Мета уроку: ознайомити учнів із прийомами письмового додавання і віднімання багатоцифрових чисел у межах мільйона; розвивати вміння розв’язувати задачі та рівняння із застосуванням письмових обчислень, вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення;виховувати любов до Батьківщини, інтерес до знань, акуратність у роботі.

 

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

 

Обладнання: числа – картки (намистинки), мікрофон, презентація.

Хід уроку

I .  Організація учнів до уроку.

- Ми починаємо урок, а на уроці ми…

-  Математики винахідливий народ. Вони навіть вірші складають за допомогою чисел. Давайте створимо собі настрій читаючи ось цей «веселий» віршик.

2   15   42

  42    15

37   08   5

20  20  20 

  •      Один із видатних математиків сказав: «Ніколи не берись за вивчення наступного, не засвоївши попереднього».
  • Тому перевіримо домашнє завдання.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

1учень: Вправа №388

  •      Обміняйтеся зошитами і перевірте за екраном чи правильно виконали завдання.

2 учень: Завдання №389 Гра «Збери намисто».

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

  1.               Усний рахунок.
  •      Пропоную розумову гімнастику. Обчисли суми, для швидкості обчислення використай одну із властивостей додавання.

17 + 55 + 23                                                                   51 + 15 + 19

                                       28 + 16 + 44

  • Отож, ми повторили властивості дії додавання.
  • наступний етап нашого уроку – природознавча хвилинка

2. Природознавча хвилинка (каліграфічна)

  •                   Прошу вас: красиво писати, уважно дивитись і нітрішки не помилитись.
  •                   Багата наша Батьківщина своєю природою, і тому пропоную здійснити подорож мальовничими куточками України. Послухайте і каліграфічно запишіть всі почуті числа.

-  Довжина кордону України 6 993 км.

- Довжина кордону з півночі на південь 893 км, а за сходу на захід- 1316 км.

-  Найвища гора Кримських гір (Роман-кош) – 1545 м.

-  Найвища гора Карпат (Говерла) – 2061 м 

6 993   893   1 316   1 545  2 061

Завдання:

-  знайдіть «зайве» число;

-  знайдіть найбільше та найменше  чотирицифрові числа (підкресліть);

-  назвіть скільки у найбільшому числі всього тисяч, сотень, десятків;

-  назвіть сусідів найменшого числа.

  •                   Як ці числа називаються? (Багатоцифровими)
  •                   Яка ж гора вища? (Говерла)
  •                   А на скільки метрів? Чи зручно усно обчислювати багатоцифрові числа?

ІV. Оголошення теми і завдань уроку.

  •                   Сьогодні на уроці ми будемо знайомитися із прийомами письмового додавання і віднімання багатоцифрових чисел у межах мільйона, будемо розвивативміння розв’язувати задачі та рівняння, будемо  вдосконалювати обчислювальні навички.

V. Вивчення нового матеріалу.

1.Підготовча робота.  Проблемна ситуація. 

  •                   Відкрийте підручник, на с. 64, № 390. Перевіримо, як учень виконав завдання. Поясніть, як правильно записувати числа при письмовому додаванні та відніманні.

2 . Опрацювання правила.

Підручник с. 64, № 390 (усно). Читання правила.

3. Первинне закріплення вивченого матеріалу.

№ 391 (1, 2, 3) письмово з коментуванням.

VІ. Закріплення нового матеріалу

1. Лабораторія  невідомих компонентів

- Що досліджують в цій лабораторії?

Загадкове вам відоме

В ньому є щось невідоме

Його треба розв'язати,

Тобто корінь відшукати.

Кожен легко без вагання

Відповість, ще це … (рівняння)

2. Гра «Мікрофон»

- Як називаються числа при додаванні?

- Як називаються числа при відніманні?

- Як знайти невідомий доданок?

- Як знайти невідоме зменшуване?

 3. Розв’язування рівнянь №391 (3) – самостійно і біля дошки.

VІІ.  Фізкультхвилинка «Австралійський дощ»

VІІІ. Розвиток математичних знань.

  1.               Розв’язування задачі № 392
  •              ознайомлення з задачею;
  •              аналіз задачі:
  •                   Що відомо в задачі? Про що запитується в задачі? Як дізнатися, скільки кг картоплі було?
  •                   Чи можемо зразу дати відповідь на запитання задачі? А як дізнатися, скільки залишилось?
  •                   розв’язування за поданим планом:
  1.  Скільки кг картоплі залишилось в овочесховищі?
  2. Скільки кг картоплі було в овочесховищі спочатку?

   –  складання виразу самостійно.

Перевірка

  1.               Розв’язування задачі №393
  •              ознайомлення з задачею;
  •              складання короткої умови до задачі:

                          22 кг – 5 кг

                          ? кг  - 75 кг

  •              аналіз задачі:
  •                   Про що питається у задачі? Що відомо в задачі?  Як дізнатися у скільки разів більше  треба одержати олії?  Значить у стільки разів треба взяти більше насіння.
  •              Колективне розв’язування задачі.
  1.               75:5=15 (р.)- у разів більше треба одержати олії;
  2.               22 * 15=330(кг)

Відповідь:

IX. Підсумок уроку.

Обчисліть:    *62*                  (3625 + 8437 = 12062)                  

                        84*7                                                                        

                     *2* 62                                                                         

                                      

 -  Як письмово додавати та віднімати багатоцифрові числа?

  •                   Які ще завдання виконували на уроці?
  •                   Що нового ви дізналися на уроці?

Х. Домашнє завдання. С, 65, №395, № 396.

 

zip
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
27 листопада 2020
Переглядів
2249
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку