Скласти таблицю додавання і віднімання 4; вправляти учнів у розв'язуванні прикладів на додавання й віднімання чисел 3 і 4; вдосконалювати навички усної лічби; розвивати мислення, виховувати любов до математики через математичні ігри та прийоми
Тема : Таблиці додавання і віднімання числа 4. Додавання і віднімання за допомогою числового відрізка. Складання і розв’язування задач за коротким записом.
Мета : Скласти таблицю додавання і віднімання 4; вправляти учнів у розв’язуванні прикладів на додавання й віднімання чисел 3 і 4; вдосконалювати навички усної лічби; розвивати мислення.
Обладнання: таблиця «Додавання і віднімання числа 4»; предметні малюнки; картки для роботи в парах; малюнки із зображенням тварин(заєць, їжак, сова, ведмідь, вовк, лисиця); набір цифр; дидактичний матеріал.
Хід уроку.
І. Організаційний момент
Сядьте зручно, посміхніться,
І на мене подивіться
Зробимо в науку крок,
Починаємо урок!
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
До нас на урок завітали звірята з лісової школи. Вони принесли для нас завдання. Якщо успішно виконаємо – отримаємо від них подарунки.
ІІІ. Актуалізація знань.
Опитування:
Невеличкий він на зріст
На городі побував –
Нам капусту пожував (зайчик)
Робота біля дошки.
8+1 3+4 6+1 8–1 10–8
4+4 2+7 10–3 6+2 (із зайчиками)
Діловито цвях б’ю.
Я не цвяхи забиваю,
Я комашок дістаю.
Математичний диктант.
Продовжимо урок без зупинки
Каліграфічною хвилинкою.
Сірий, тихий і не злий.
Весь із тонких голочок.
Як зветься він?
(їжачок)
Весела задача
Ох, було ж нас мороки.
Посварились дві сороки.
На їх шум ще дві примчало.
Скільки разом пташок стало?
Ось 4 жартівливо, 4 4 4 4 4
Вигинає лікоть вліво
ІV. Повідомлення теми уроку.
Сьогодні ми будемо розв’язувати приклади, додаючи і віднімаючи 4. А також розв’яжемо цікаві задачі.
4 = 3 + 1
4 = 1 + 3
Фізкультхвилинка( про сонечко)
(с. 67) – хором.
Овечок хапає та
всіх лякає?
(вовк)
Не стулить і мить очей,
Вночі полює на мишок,
Зате удень відпочива.
Ні, це не кішка, це …(сова)
4+4= 1+4= 9–4=
2+4= 7–2= 10–4=
3+4= 5–4= 6+4=
Пальчикова гімнастика
Та як холод настає,
Він не їсть тоді, не п’є
І не ходить, не гуляє,
А у лігво спать лягає.
Задача
На столі лежало 5 книг, поклали ще 4. Скільки книг стало?
Було – 5 к.
Поклали – 4 к.
Стало – ?
Було – 8 апельсинів
З’їли – 4 апельсини
Залишилось – ?
V. Узагальнення знань.
Є в зайчихи 5 малят,
Неслухняних зайчат, 5–3=2
На обід їх мама жде.
Три прийшли, а скільки йде?
Горобець і три синиці
он летять до годівниці. 1+3=4
Скільки птахів, підкажіть
будуть вдячні за обід.
VІ. Підсумок уроку.
Закінчився наш урок.
За роботу, по заслузі,
Щиро дякую Вам друзі!